Markoopole  Dołączył: 06 Cze 2014
HSS w Pentaksie K-50
Witam. Jestem na tym forum od niedawna a to dlatego, że noszę się z zamiarem kupna Pentaxa K-50. Chciałbym tylko rozwiać kilka wątpliwości. Większość z nich dotyczy współpracy z lampami błyskowymi. Niestety jak zauważyłem system Pentaxa jest tu nieco poszkodowany przez producentów akcesoriów (choćby wyzwalaczy radiowych- zauważyłem, że jest z tym problem). Ale tu chciałem zadać pytanie na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi przeglądając forum. czy Pentax K-50 współpracuje z lampami obsługującymi opcję HSS i czy jest w stanie wyzwolić lampę z tą opcją z czasami krótszymi niż standardowe 1/180 ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
HSS to funkcja lampy a nie aparatu. Jeśli tylko lampa posiada tą funkcję to aparat sobie z tym poradzi ;-)
 
Markoopole  Dołączył: 06 Cze 2014
Enzo napisał/a:
HSS to funkcja lampy a nie aparatu. Jeśli tylko lampa posiada tą funkcję to aparat sobie z tym poradzi ;-)


Dzięki, teraz mam pewność. :-) A przy okazji, tak praktycznie, do jakich najmniejszych wartości czasu migawki to działa ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markoopole napisał/a:
do jakich najmniejszych wartości czasu migawki to działa ?

Ograniczeniem jest minimalny czas otwarcia migawki w aparacie - lampa tylko dobiera moc błysku.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Oczywiście mowa o lampach do Pentaxa, a nie jakichkolwiek z HSS.
 
Markoopole  Dołączył: 06 Cze 2014
Dada napisał/a:
Oczywiście mowa o lampach do Pentaxa, a nie jakichkolwiek z HSS.


To znaczy, że np. Metz dedykowany do Pentaxa, obsługujący P-TTL nie obsłuży z Pentaxem HSS-u pomimo, że ma taką funkcję ?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
To znaczy, że np. Metz dedykowany do Pentaxa, obsługujący P-TTL nie obsłuży z Pentaxem HSS-u pomimo, że ma taką funkcję ?

Jeśli ma, to obsłuży. Dada miał za pewne na myśli to, że nie może być to dowolna lampa, a jedynie taka z dedykacją do Pentaxa (nie Canon, Nikon czy inna). Ale to chyba oczywiste.
 
Markoopole  Dołączył: 06 Cze 2014
Cytat
Jeśli ma, to obsłuży. Dada miał za pewne na myśli to, że nie może być to dowolna lampa, a jedynie taka z dedykacją do Pentaxa (nie Canon, Nikon czy inna). Ale to chyba oczywiste.


Chyba mi zadziałała lekka fobia spowodowana przekonaniem, że producenci akcesoriów, szczególnie zamienników dla oryginałów, jakby trochę gorzej traktowali system Pentaxa. Patrz wyzwalacze radiowe, lamp do popularnych systemów jest do kupienia znacznie więcej niż do Pentaxa.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Cytat
(...) producenci akcesoriów, szczególnie zamienników dla oryginałów, jakby trochę gorzej traktowali system Pentaxa. Patrz wyzwalacze radiowe (...)


Jeśli jest oryginał, to prędzej czy później tańszy zamiennik (bądź cały system, czy zamiennik oferujący więcej w tej samej cenie) z pewnością się pojawi.
Pytanie tylko, gdzie jest oryginał takiego np. wyzwalacza? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach