sebmet  Dołączył: 27 Gru 2007
  K10 i METZ 44AF-3P
Witam.

Mam takie pytanko. Jestem posiadaczem K10’ki i mam możliwość nabycia palnika METZ 44AF-3P i teraz rodzi się pytanie: puszka jest P-TTL, a o ile dobrze wyczytałem lampka jest TTL (chyba), czy to będzie ze sobą dobrze gadać.

Zanim to napisałem starałem się poszukać odpowiedzi na ten problem, ale nie znalazłem.

Proszę pilnie o odpowiedź i ewentualne rady.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Działać będzie ;-) ale tylko w manualu lub własna automatyka lampy ;-)
 

sebmet  Dołączył: 27 Gru 2007
W takim razie jeszcze jedno pytanko.
Czy tą lampę można sterować/wyzwolić :?: jako slave (wbudowana fotocela lub coś podobnego) czyli błysk lampki pokładowej ją wyzwoli? :roll:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Nie wiem czy ma wbudowaną fotocelę. Jeżeli ma to można. Jeżeli nie to można kupić sanki z fotocelą i zamontować na nich lampę.
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
sebmet, i co kupiłeś tą błyskotkę? jakie ma możliwość wraz z k10?
a może ktoś inny ma tą lampę?
 
gagasia  Dołączyła: 25 Maj 2009
Też jestem zainteresowana tą lapmą do k10d.
Czy to znaczy,że z tym aparatem nie będzie działała automatycznie tylko wszystko trzeba będzie nastawiać samemu?Dobrze to rozumiem?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gagasia napisał/a:
że z tym aparatem nie będzie działała automatycznie tylko wszystko trzeba będzie nastawiać samemu?
Nie tylko z tym, ale z każdym, który nie obsługuje ttl, a tylko p-ttl. Poza tym ta lampa nie ma automatyki własnej, sterowanie wyłącznie manualne.
 
gagasia  Dołączyła: 25 Maj 2009
A który Metz będzie działał z k10d automatycznie?

[ Dodano: 2009-06-07, 18:12 ]
http://www.allegro.pl/ite...go_aparatu.html
a co o tym sądzicie?
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
gagasia, najtańszy model z p-ttl (lampa współpracuje z body+obiektyw da/fa/f/itp) to taki metz http://www.allegro.pl/ite...zow_pentax.html . nie wiem jak działa bo niestety nie miałem okazji bawić się nim ale wiem że nie ma manualnej regulacji mocy błysku tylko auto. Jest tez to http://www.allegro.pl/ite...zawa_f_vat.html lecz forumowicze odradzali.
Ta o którą pytasz wygląda rozsądnie, sam bym ja kupił gdybym ją widział tydz temu :roll: jak ją kupisz to powiedz jak się sprawuje :-P a i chętnie odkupię w dobrej cenie podstawkę :-P

[ Dodano: 2009-06-07, 19:24 ]
jak nie ma diody af to robi z zew flesza spawarkę czy mamy pecha?
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Gagasia, używałem tej lampy z K10, założoną miałem stopkę od Canona, więc działała jak ze stopką bez dedykacji - tylko wyzwalanie. Lampa ma własną automatykę, więc naświetla prawidłowo; oczywiście trzeba nastawić na lampie parametry ISO i przysłony. Byłem bardzo zadowolony z tej lampki. Jeśli zdobędziesz jeszcze do niej odpowiednią stopkę, to będzie działał automatyczny zoom, a może nawet AF assist. Patrz też http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=23954
Rysiekp17, jak lampa nie ma własnej automatyki, to zostaje Ci tylko manual, to dotyczy tej pierwszej lampki; ten tumax - poszukaj w tym dziale, było i o tej lampce.

Metz 32mz-3 ma diodę wspomagania, ale działa to tylko z niektórymi korpusami - również odsyłam do w/w wątku.
 
gagasia  Dołączyła: 25 Maj 2009
Kiwak,co znaczy odpowiednia stopkę?Czy ta, która tam jest, jest zła?
prosze o rade bo jestem w tym temacie zieloooona.
A pentax af280t nie jest lepszy od tego metza?
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Odpowiednią, znaczy dedykowaną.
Ta, która tam jest, sca3101 jest uniwersalna, działa ze wszystkimi aparatami wyposażonymi w "gorącą stopkę" - sanki lampy ze stykiem wyzwalania. Będzie działała we własnej automatyce lampy. Więcej napisałem Ci w odpowiedzi na Twój PW.
AF280T lepsza nie jest, ale ma właściwszy napis: Pentax ;-)
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
gagasia napisał/a:
A który Metz będzie działał z k10d automatycznie?

gagasia z moim-twoim K10 bardzo dobrze i także automatycznie działał Metz 58 AF-1, ale jest troszkę drogi. Metz 48 też, ale jeżeli używasz manuali to szukaj lampy z własną automatyką i napięciem na stopce około 5V.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach