badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Zdechły kot
Zakupiony jakiś czas temu rejestrator dźwięku Zoom H1 sprawdza się całkiem nieźle w trakcie nagrywania filmów lustrzanką (oraz nagrywania bootlegów ;-) ) ale posiada niestety jedną wadę - w zestawie nie było osłony przeciwwietrznej (futrzaka zwanego z angielskiego martwym kotem :-P ). Na ogół używam go z dodatkowym mikrofonem, wyposażonym w taki gadżet ale czasem istnieje chęć zarejestrowania dźwięków bezpośrednio a wówczas nawet delikatne ruchy powietrza dają paskudny efekt. Można co prawda kupić fabryczny zestaw akcesoriów do Zooma ale raz, że 3/4 rzeczy z niego jest dla mnie zbędnych a dwa, że zawarta w nim osłona jest piankowa a nie futrzana - gorzej tłumi ruchy powietrza. Gotów byłbym sam coś uszyć (bo osłony od innych obiektywów albo nie pasują albo kosztują ponad 100 zł) ale pytanie skąd wziąć takie futerko?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Idź na rynek,

poszukaj skórki z kota dla chorych na nerki ...

S.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
badworm chce kota a ty mu proponujesz poliester albo aksamit.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mona też ogolić owcę...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Martwych kotów sporo jest na poboczach. Dzisiaj widziałem nawet jedną wiewiórkę.
P.S. Ten kocurek z awatara (Gucio), żyje , ma się dobrze i skórki na mikrofon nie odda. :-P
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Można jeszcze przelecieć się po pobliskich lumpexach; bywają kołnierzyki lub zabawki futrzane za grosze. Kupuję na szarpaki dla psa.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
badworm - mam piankę do Zooma H2 i kota do Zooma H4, oba z accesory packów. Zdechlak wprawdzie lepszy, ale i tak problem wiatru pozozstaje często nierozwiazany. Jak sądzę wynika to z konstrukcji samych mikrofonów - solidna porcja kota nalożona na shotguna od Sennheisera sprawuje się znacznie lepiej, ale też i sporo kosztuje...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach