olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
  koncowka weżyka spostowego do K5II
Jaka końcówka powinna byc w zamienniku wężyka spustowego do k-5II? oryginalny wężyk kosztuje ponad 200 pln. A zamiennik jakieś 30 tylko nie wiem jaki wybrać. Chciałem zamówić wężyk na cyfrowe.pl bo wybrałem tam filtr który jest w dobrej cenie benro nd1000. Ktoś pomoże?

Mam nadzieje ze w dobrym miejscu ten post.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
olejx, jak zapytasz o zamiennik do Pentaksa to nie pokazuje się lista kompatybilności? Swoją drogą to tam jest coś na wzór jacka...

[ Dodano: 2014-06-12, 19:54 ]
Zamienniki na ceneo są od 20 zł... :roll:

[ Dodano: 2014-06-12, 19:56 ]
A swoja drogą - nie lepszy pilot ? Oryginalny za 100 złotych, zamiennik kupowałem za 20-25 złotych - niewiele drożej a bez kabli
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
No właśnie jest lista kompatybilności i są tam jakieś pentaksy starsze i canony tez starsze. Rozmawiałem z pracownikiem tego sklepu przez 30 min przez telefon i on tez nie wiedział na 100% wiec nie zamawiałem. A chciałbym zamówić jak najszybciej. Myslałem że ktos z użytkowników k5-II kupował na cyfrowych taki wężyk.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mini jack stereo 2,5 mm.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Tylko tam są oznaczenia np. C-6 takie proponował sprzedawca firmy chyba phottix
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak sobie nazwali ;-) , wymiarowo jest to mini jack 2,5 mm.

 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Aha czyli o takie cos będę pytał. Szkoda ze tam nie ma takich info na str. Czy moze dać spokój i kupic bezprzewodowego pilota tez 30pln

[ Dodano: 2014-06-13, 09:53 ]
zapytam w prost czy ten wężyk
http://www.cyfrowe.pl/apa...wtyczki-c6.html
będzie dobry co prawda na zdjęciu nie ma końcówki ale w opisie jest ze współpracuje z innymi pentaxami np k100d. Czy to znaczy że z K-5II też będzie śmigał? :?:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jak chcesz wyzwalać aparat ręcznie, to pilot jest wygodniejszy, ma większy zasięg i nie ma szans na poruszenie aparatu. Jedyny mankament, to wymóg dodatkowej baterii.

Jak chcesz wyzwalać jakimś urządzeniem, to wężyk łatwiej sterować (zwieranie) niż diodę podczerwoną (wymóg mikroprocesora i wysyłania konkretnej serii impulsów).
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
...No i w tym wężyku jest tez opcja zablokowania przycisku co jest przydatne do długich czasów naświetlania. Ale moje pytanie brzmi czy ten konkretny wężyk będzie w 100% współpracował z K-5II?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
mogli dać to zdjęcie :-) , Jak jest na liście K20D to i z k-5 będzie działał bo mój (przerobiłem końcówkę ze starego wężyka pentaxa) działa bez problemu. Co do pilota to ma zalety, ale często jak go potrzebuję to właśnie bateria pada :-) , a wężyk o jeść nie prosi.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Dokładnie to zdjęcie by wiele pomogło. Już zamówiłem mam nadzieje że będzie działał dobrze.
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc :-B :-B :-B

[ Dodano: 2014-06-16, 15:28 ]
Przesyłka przyszła! Wszystko działa więc jak ktoś w przyszłości chciałby zamawiać z cyfrowe pl to wtyczka (c6) jest wtyczką pasującą do K-5II :!:
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Zaczynam korzystać z wężyka spustowego Multi-Function Timer Remote Control marki JJC (http://www.mitoya.pl/wezyki-profesjonalne/1594-wezyk-spustowy-interwal-canon-c3-warszawa.html) Rozglądam się za jakąś instrukcją bardziej wyczerpującą temat. Dołączona do produktu jest jest bardzo oszczędna w słowach. Do podstawowych funkcji bez problemu dochodzi się intuicyjnie ale już do interwałometru przydałaby mi się pomoc. :?:
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
olejx napisał/a:
...No i w tym wężyku jest tez opcja zablokowania przycisku co jest przydatne do długich czasów naświetlania. (...)

A to z pilota nie da się używać trybu Bulb?
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Nie posiadam pilota. Ale na pewno jest taka możliwość

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach