Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
coś brzęczy w Pentaxie 645, zaraz po zwolnieniu migawki
Tak jak w temacie. Dziś przyszedł mi wreszcie P645, wszystko jest cacy, tylko po zwolnieniu migawki słychać jeszcze przez trzy, może cztery sekundy coś, jakby brzęczenie. To brzmi tak, jakby jakiś amortyzator, czy coś... Wracało do swojego położenia, ale przez taki czas??? Poza tym wszystko działa idealnie. Czy ktoś z szanownych użytkowników P645 zetknął się z czymś takim?
Dodam, że sprawdzałem to bez filmu, przy wyjętej kasecie. Z filmem jeszcze nie próbowałem, ale pewnie to bez znaczenia, zresztą dźwięk dobiega raczej z przodu aparatu.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
P 645 czy P 645N ? Napisz do na PW do trefa - on ma ten aparat w ciągłym użyciu.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
A może to odgłos przewijania filmu, jest dość specyficzny. Nie wiem tylko jak to wygląda bez filmu/magazynku bo nie próbowałem a teraz mam zaczętą rolke.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
No właśnie to było bez filmu i magazynku. A jak dziś po założeniu filmu zrobiłem pierwsze zdjęcie, to nie pomyślałem :-? żeby przyuważyć. Posłucham przy następnym zdjęciu. A tak w ogóle, to robienie zdjęć tą "sieczkarnią", to jest czysta przyjemność :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach