alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Diafine - test roboczy
Uwaga - skan jest surowy, bez "założonych" krzywych :-) Jednym slowem taki wyglad nie oznacza, ze zdjecia z tej kombinacji wychodza wyjatkowo plasko ;-) - chcialem tylko pokazac pojemnosc tonalna negatywu (szczegolnie w cieniach) przy danym E.I. Czarnym kwadratem oznaczylem czulosc, ktora wydaje mi sie byc "nominalną" dla danego filmu w tym wywolywaczu.



Wniosek jest prosty - polypana nie warto nawet klasc kolo tej wywojki ;-) Natomiast neopan - łaadnie... Sprobuje jutro szczelic jakies scenki na 3200... :-) Dzerry, co z moim trixem? Ten to nominalnie ma w tym - wg. ulotki - 1600 :-)

[ Dodano: 2007-05-28, 01:03 ]
Aha, jeśli by ktoś nie wiedział co zacz to diafine, to przytoczę kilka faktów:

1. Nieważna jest temperatura procesu, byle trzymała się w okolicach 19-25stopni.
2. Nieważny jest czas kąpieli, byle wynosił minimum 3 minuty w każdej. Dla kazdego filmu tak samo :-)
3. Wywoływacz ma niesamowicie długą trwalosc i żywotność. W zasadzie można w nim wywoływać, dopóki wystarczy go fizycznie do zakrycia rolki z filmem.
4. Ma to do siebie, ze podnosi czułość większości filmów - np. APXa 100 trzeba naświetlać jako 320, trixa - jako 1600 :evilsmile:
5. Do tego swietnie wyrownuje kontrast.
5. Starczy? :evilsmile: :evilsmile:

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
6. Nie do kupienia w Polszy :evil:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
7. A co, poczta już całkiem nie działa?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Neopan na 1600 robi wrazenie... A co z ziarnem? Nie wylazi przy takim niedoswietleniu?

[ Dodano: 2007-05-28, 02:23 ]
Dziala, dziala... ale upierdliwe to jest :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, jest drobne i ostre.

detal 1350dpi dla neopana@1600 :
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ozesz... Gdzie to zamawiales?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tu http://www.silverprint.co.uk/chem17.html , ale dolaczylem sie do paczki - za przesylke zdzieraja jak ...*@%^#$

najlepiej jakby ktos ze stanow przeslal... najtaniej wychodzi, wbrew pozorom :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki, juz mysle jak to sprowadzic :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tak zeby cie calkiem juz dobic, dan, obrazek z neo400@1600 w bialy dzien - skan 2700dpi




Jak widac ziarno piekne, ale niestety tony juz cierpia... na pochmurny, matowy dzien jest jeszcze ok, ale w pelnym sloncu bylaby masakra...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Dzieki, juz mysle jak to sprowadzic
Jeżeli tą chemię można słać samolotami (prawo nie zabrania) - to służę pomocą. Inna sprawa, że nie wiem, gdzie, co i jak.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeżeli tą chemię można słać samolotami (prawo nie zabrania) - to służę pomocą. Inna sprawa, że nie wiem, gdzie, co i jak.


Jest sucha i w puszkach - powinno sie dac.

Gdzie? Pod pejsem, ekhm, nosem:

http://www.bhphotovideo.c..._Developer.html

To cena za duza wersje, na 4 litry. Przecietnemu użyszkodnikowi powinno starczyc na 10 llat. Jakby co, chce jeszcze jedno na zapas.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Jest sucha i w puszkach - powinno się dac.
Obawiam sie, że może być inaczej:
"Due to shipping regulations, we cannot ship this item at this time. It can only be bought in our store."

Pamiętam, że jak kupowałem jakieś inne rzeczy, to też był problem.... z drugiej strony, chyba ważne jest, czy to nie jest łatwopalne i takietam, bo to muszę zadeklarować na poczcie (znaczy potwierdzić, że nie).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Jak widac ziarno piekne, ale niestety tony juz cierpia... na pochmurny, matowy dzien jest jeszcze ok, ale w pelnym sloncu bylaby masakra...

No rewelacja! Taki trix/neopan+diafine to swietny orez na wieczorne wypady na miasto :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
z drugiej strony, chyba ważne jest, czy to nie jest łatwopalne i takietam.


Nie jest. Troche tylko szkodliwe, jesli sie kto pomyli i spozyje.

[ Dodano: 2007-05-28, 02:09 ]
dan napisał/a:
Taki trix/neopan+diafine to swietny orez na wieczorne wypady na miasto


Powiedzialbym, ze legendarny ;-)
(Ten wywolywacz zrobiono pod trixa, na uzytek agencji prasowych....)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
eh, to jak widzę tak sobie na dzień przydatne,
400 to dla mnie za dużo 1600 strzelać?oj nie!
ale na nocne sceny jak znalazł.


a czemu nie poly?
na 12/25 wygląda całkiem ok!
a i czułość ładnie niska,
trzeba by sprawdzić jak się w słońcu to to sprawdza..

[ Dodano: 2007-05-28, 03:14 ]
dan napisał/a:
Dzieki, juz mysle jak to sprowadzic :-)


Dan, ja będe to w czerwcu albo w wakacje kupował, będe w londynie najprawdopodobniej a jak nie będe to kupe innych ludzi będzie i kupią mi i przyślą pocztą

dam ci znać jak będe pewien co i jak
(bo jeszcze koleżanka za tydzień jedzie i za 3 wraca to może już teraz niedługo by była sprawa)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Nie jest. Troche tylko szkodliwe, jesli się kto pomyli i spozyje.
Ale nie wiem, czy pod to nie podpadają wszystkie proszki, które owszem, same z siebie się nie palą, ale przecież po rozpyleniu w powietrzu tworzą mieszankę wybuchową (jak np. mleko w proszku).

Postaram się coś dowiedzieć.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
przy moim balaganiarstwie to taki wywolywacz piekna sprawa :roll:
troche martwi mnie czulosc takiego tandemu...(1600)
jakby ktos chcial kupowac to moze sie podlacze...? (kurcze powrot do ciemni...? :shock: )
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ozesz...

ja zareagowalem ciut bardziej dramatycznie :oops:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
3. Wywoływacz ma niesamowicie długą trwalosc i żywotność. W zasadzie można w nim wywoływać, dopóki wystarczy go fizycznie do zakrycia rolki z filmem.

:shock: :shock: :shock: czy mógłbyś mi to przetłumaczyć na Polski?? :shock: .... bo akruat nie wziołem ze sobą okularów :roll: :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
czy mógłbyś mi to przetłumaczyć na Polski??


Chodzi o to, ze obie czesci wlewa sie do koreksu, belta i zlewa z powrotem do butelek. I tak mozna do usran.... to znaczy, troche wywolywacza zostaje na sciankach koreksu i kliszy, wiec z kazdym wywolaniem go ubywa.... ale jak masz rozrobione na 1 galon, to ci starczy i na tysiac wolan.... on sie po prostu nie wyczerpuje ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach