papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
mam nadzieje ze z kadyszki wyciągnę jak najwięcej :)


(margines: marzy mi sie fisszzzzaj ! :D )

tref ,kristofo: wielkie dzieki ! :) :-D :-D
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A musi to być Pentax? Dziś na Allegro FotoNet oferuje Samsunga GX-10 z kitem, gwarancją i fakurą VAT za 2888zł. Aparat praktycznie ten sam co K10D a cena wyraźnie niższa. Link do aukcji - http://www.allegro.pl/ite...ntax_k10d_.html
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
A musi to być Pentax? Dziś na Allegro FotoNet oferuje Samsunga GX-10 z kitem, gwarancją i fakurą VAT za 2888zł. Aparat praktycznie ten sam co K10D a cena wyraźnie niższa. Link do aukcji - http://www.allegro.pl/ite...ntax_k10d_.html


tak jest, to naprawdę dobra oferta, jesienią 2006 liczyłem, że k10 tyle będzie kosztował i w efekcie zapłaciłem 1300 zyli więcej. Gdybym nie miał K10 brałbym go z zamkniętymi oczami :->
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Cytat
zdecydowanie, zwłaszcza w sklepach na Krymie


no z tym Krymem to pojechales ;-)

UAz napisał/a:
Dla mnie najbardziej "kozacka" jest moja "kasetka" - i dlatego wkrótce pojedzie ze mną na Ukrainę


a gdzie sie konkretnie wybierasz?
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
Czy komuś bardzo przeszkadzałby taki malutki post mający na celu nawiązanie
kontaktu :( ? innej drogi niż forum nie widzę
1. Zdecydowałem sie na k10d. niedługo powinna do mnie dotrzec :)
2. Do p. Artura Łukasika: prosiłbym o adres e-mail ,gdyż ten z którego Pan wysłał
wiadomość ,nie jest adresem zwrotnym :( - offset@post.pl
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
papanf, pan Artur Łukasik, kimkolwiek on jest, może przeczytać Twoją prośbę, jeśli wyślesz mu ją na PW (prywatna wiadomość). I prędzej zobaczy ją tam, niż w tym wątku.
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
ale nie znam Jego LOGINU ! :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eeee....
A nie masz jego wiadomości w swojej skrzynce PW?
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
ajajaj mam mixer w mózgu ! :)
mieszacie mi drodzy Państwo :lol:
gx-10, d80, k10d ?!
eme due rabe....

[ Dodano: 2007-06-05, 21:51 ]
no i bęc, dzisiaj do mych rąk trafił k10d. był to wybór jakby nie było- w ciemno
,wczesniej nie macałem tego body :D
jak dla mnie jest troche za małe-brakuje mi miejsca na ostatni mały palec-
zapewne grip rozwiąze ten problem, czekam na zamienniki bo te oryginalne za 600zł-to paranoja.
Aparat cud miód i orzeszki, a irytuje mnie kitowy obiektyw i AF, jak ustawia ostrośc pierscien się "obija" o resztę i jest to dosyć głośne
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
papanf napisał/a:
nie żebym coś miał,
ale słyszałem takie opinie ,że wizualnie canon i nikon są bardziej atrakcyjne.


canon i nikon sa duzo mniejsze, w porownaniu do pentaxa sa jak zabawki.. nawet z gripem nikon d80 jest maly w porwonaniu z pentaxem bez gripa a co dopiero z gripem!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tom napisał/a:
nawet z gripem nikon d80 jest maly w porwonaniu z pentaxem bez gripa a co dopiero z gripem!
Uprzejmie proszę Cię o nie wypisywanie bzdur.

http://a.img-dpreview.com...idebyside01.jpg

Obserwuję Twoje posty na forum i nasunęła mi się refleksja, że jak wybierasz się na wycieczkę, to najpierw Przemyśl, a dopiero później Pisz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tom napisał/a:
canon i nikon sa duzo mniejsze, w porownaniu do pentaxa sa jak zabawki.. nawet z gripem nikon d80 jest maly w porwonaniu z pentaxem bez gripa a co dopiero z gripem!

W Saturnie zrobilem sobie male porownanie. Najpierw wzialem do reki D80. Trzymalo mi sie go swietnie - grip byl dostatecznie gleboki i dlugi, co zapewnialo pewny uchwyt. Zmiana na Kadyszke i... rozczarowanie. Pewnosc uchwytu zupelnie nie ta. Pozniejsze zabawy Kadyszka kolezanki potwierdzily moje wczesniejsze odczucia - maly palec ucieka, a grip jest za plytki. Aha - mam dosc spore lapki.

Tak wiec chrzanisz tom :-P
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, z Piszem i Przemyslem to bylo swietne i zabawne. Az mi sie mordaszka usmiechnela :mrgreen:

dan, moze zaczywiscie uchwyt zalezy od wielkosci dloni, bo mi sie K10 trzyma swietnie. No ale nie trzymalem D80. Byc moze tam jest jeszcze lepiej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno uchwyt zależy od wielkości dłoni. Ja jestem, co niektórzy widzieli, dosyć duży ale mam krótkie palce i chwyt w Nikonach jest dla mnie za głęboki a w Pentaksach jest dużo lepszy. Dla osoby o dużych dłoniach i(lub) długich palcach może być na odwrót.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Trzymałem D80. Nie odczułem, by trzymało mi się lepiej lub gorzej. Tak ogólnie to strasznie mały mi się wydał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może masz dłuższe palce niż ja. D80 nie trzymałem ale przy D50 i D70 czułem dyskomfort, bałem się, ze mi zaraz wypadnie.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Nie chciał bym być posądzony o stronniczość, ale D80 znacznie lepiej leży w dłoni (przynajmniej mojej) niż kadyszka :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki napisał/a:
D80 znacznie lepiej leży w dłoni (przynajmniej mojej) niż kadyszka

A próbowałeś trzymać prawą dłonią czy tylko lewą ;-) :evilsmile:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, Nie wiem czy już mówiłem że jestem mutantem i mam siedem dłoni i sytuacja ma się podobnie w każdej :-P
P.S. A od kiedy to pozieleniałeś, coś nie zauważyłem, ale się tych modów narobiło, to jakiś wirus, tylko jaką drogą się rozprzestrzenia?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki napisał/a:
jaką drogą się rozprzestrzenia

Chyba kropelkową, ale dokładnie nikt nie wie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach