irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Triopo TR950
Panowie i panie czy ktoś miał do czynienia z lampą Triopo TR950 ?
Nie wiem czy zawracać sobie nią głowę a szukam czegoś taniego do K-3
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Re: Triopo TR950
irek83 napisał/a:
Panowie i panie czy ktoś miał do czynienia z lampą Triopo TR950 ?
Nie wiem czy zawracać sobie nią głowę a szukam czegoś taniego do K-3


Nie, ale mam sporo do czynienia z lampami YN, też z Chin. I musze przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Wydaje mi się, że TR950 to funkcjonalnie odpowiednik YN-560III (zblizone parametry, wbudowany triger radiowy). Mam YN-560III i używam zarówno z sanek jak i na statywach w konfiguracjach wielolampowych z innymi YN oraz z lampami systemowymi Pentaxa, czasem taże w studio robię sobie tym jakąś plamkę światła dodatkową. Jak dotąd zero problemów, jakosc wykonania zaskakujaco dobra, w kontekście ceny - rewelacja. Oczywiście jeśli nia masz problemu z manualną obsługą błysku...
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Dotychczas nie miałem do czynienia z żadną lampą tego typu więc nie za bardzo wiem jak je obsługiwać, ale wydaje mi się że nie powinno być problemu z opanowaniem tej umiejętności. Wiadomo ,że automatyka w wielu sytuacjach jest niezastąpiona, ale czy można dostać jakąś lampę z automatyką w rozsądnej cenie ? Na Adverts znalazłem takową więc wolałem zapytać zanim cokolwiek zdecyduję.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
irek83 napisał/a:
ktoś miał do czynienia z lampą Triopo TR950 ?
Owszem, posiadam jedną i mam zamiar dokupić sobie drugą. Jak Apas napisał powyżej, odpowiednik YN 560, ale nie wersji III. Brak radia. Natomiast na ebayu występuje często taniej niż odpowiednik pod nazwą Yongnuo.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Nie bardzo sobie wyobrażam sytuację kiedy automatyka jest NIEZASTĄPIONA. Częsciej zdarza się, że automatyka jest źródłem problemow w trudnych sytuacjach, gdy scena jest bardziej złożona. Może gdy trzeba zareagować naprawdę szybko bywa przydatna. Ale zdarzało mi się fotografować sporty walki (kendo, aikido, taekwondo) z lampą manualną i nie było problemu. Nie wiem, może wynika to z faktu, że sporo fotografuję w studio i manualna obsługa źrodeł światła jest dla mnie normą.
Prawdopodobnie w styczniu będę w Dublinie, więc możemy się jakoś zgadać - będziesz mógł się chwilę pobawić moimi manualnymi lampami i sam zdecydujesz, czy ci to odpowiada.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Jeszcze zapytam z ciekawości o taki zestaw http://www.ebay.ie/itm/Yo...=item51c82ea4ff
tym kontrolerem można sterować obie lampy na raz bezprzewodowo tylko czy jest to wygodne i czy do wspomnianego wcześniej Triopo TR950 też można dostać taki kontroler ?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
irek83 napisał/a:
Jeszcze zapytam z ciekawości o taki zestaw http://www.ebay.ie/itm/Yo...=item51c82ea4ff
tym kontrolerem można sterować obie lampy na raz bezprzewodowo tylko czy jest to wygodne i czy do wspomnianego wcześniej Triopo TR950 też można dostać taki kontroler ?


Z tego, co pisał powyżej Dada wynika, że Triopo nie ma wbudowanego radia, więc musiałbyś do lampy dokupic triger (na przykład YN RF603 albo RF 602) i wtedy całosć by pracowała, ale nie miałbys pełnej funkcjonalności (brak kontroli mocy błysku z poziomu kontrolera).
Natomiast gdybys kupił zalinkowany zestaw, to choć jest on dedykowany do Canona, powinien działać spokojnie z Pentaksem, bo to nie jest system przenoszący TTL anyway.
Zas co do wygody - tak, jeśli masz więcej niż jedną lampę i pracujesz ze źrodłami błysku ustawionymi z dala od aparatu to jest to rozwiązanie bardzo wygodne - nie musisz przy zmianie ustawienia lamp/obiektu/parametrów ekspozycji biegać od lampy do lampy i zmieniać parametry mocy błysku recznie. Ale to - zgodnie z opisem - będzie dziaąłć TYLKO w zestawie kontrolera YN 560TX oraz od 1 do 6 lamp YN 560III. W połączeniu YN 560TX z lampami Triopo (do których musisz dokupić odbiorniki YN 602/603RF) będziesz miał tylko możliwość zalnego wyzwalania.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Apas, dzięki za pomoc, chyba zainteresuję się tym zalinkowanym zestawem, ale to po nowym roku. Jak myślisz czy zestaw ten w warunkach domowych do portretu i fot. produktowej będzie wystarczający ? Jeśli będę miał założony kontroler to nie mogę używać wbudowanej lampy?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
irek83 napisał/a:
Apas, dzięki za pomoc, chyba zainteresuję się tym zalinkowanym zestawem, ale to po nowym roku. Jak myślisz czy zestaw ten w warunkach domowych do portretu i fot. produktowej będzie wystarczający ? Jeśli będę miał założony kontroler to nie mogę używać wbudowanej lampy?

Mając dwie takie lampy budujesz sobie de facto studio. Jeśli potrzebujesz dodoatkow lampy wbudowanej z jakichś przyczyn, zdejmujesz kontroler (z nim na sankach lampa się nie podniesie) i przestawiasz obie lampy YN na tryb S1 (albo S2 - nie pamiętam :-p ), w którym to trybie sa one wyzwalane za pomoca wbudowanej fotoceli i potrafią zignorować przedblysk pomiarowy lampy wbudowanej.
Poniżej masz fotkę zrobioną wlaśnie za pomocą zestawu dwu (o ile dobrze pamietam) lamp YN 560 (pierwsza wersja) na statywach, wyzwalanych za pomocą prostego trigera...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
S2
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Apas napisał/a:
irek83 napisał/a:
Apas, dzięki za pomoc, chyba zainteresuję się tym zalinkowanym zestawem, ale to po nowym roku. Jak myślisz czy zestaw ten w warunkach domowych do portretu i fot. produktowej będzie wystarczający ? Jeśli będę miał założony kontroler to nie mogę używać wbudowanej lampy?

Mając dwie takie lampy budujesz sobie de facto studio. Jeśli potrzebujesz dodoatkow lampy wbudowanej z jakichś przyczyn, zdejmujesz kontroler (z nim na sankach lampa się nie podniesie) i przestawiasz obie lampy YN na tryb S1 (albo S2 - nie pamiętam :-p ), w którym to trybie sa one wyzwalane za pomoca wbudowanej fotoceli i potrafią zignorować przedblysk pomiarowy lampy wbudowanej.
Poniżej masz fotkę zrobioną wlaśnie za pomocą zestawu dwu (o ile dobrze pamietam) lamp YN 560 (pierwsza wersja) na statywach, wyzwalanych za pomocą prostego trigera...
[url=https://farm9.staticflickr.com/8212/8367429611_689e9912b4_z.jpg]Obrazek[/url]


O właśnie o taki efekt oświetlenia mi chodzi, dzięki za pomoc i odrobinę wiedzy.
Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach