j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
Mini softbox do lampy błyskowej
Witam

Od czasu do czasu jest tak że nie można odbić światła od sufitu i przydał by mi się taki mały softbox , znalazłem dwa podobne ale różniące się trochę , czy ktoś używa , i ewentualnie mógł podpowiedzieć który lepszy ??

1. Klik

2. Klik
 

TOMGDY  Dołączył: 24 Cze 2012
Witam, również dołączam się do powyższego zapytania. Jeżeli ktoś miał kontakt z takimi małymi softboxami to prosimy o wnioski.

PS. czytając opis tych aukcji propozycja druga wydaje się być zdecydowanie bardziej rozsądna ale to tylko teoria.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
ja używałem, do reporterki taki sobie lepiej mydelniczkę w tej cenie, jesli chodzi o reporterke to najlepsze rezultaty daje grzybek http://allegro.pl/dyfuzor...721142558.html. Z tych softboxow przecieka światło po bokach.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
dzięki za odpowiedź, co masz na myśli mówiąc mydelniczkę ??
Patrząc na te softboxy też mi się wydawało że światło będzie uciekać bokami.
Powiadasz grzybek ale ten kosztuje prawie 300 , trochę dużo .
 

ArekB  Dołączył: 29 Lip 2013
Im większa będzie powierzchnia takiego softboxa, tym lepiej będzie on spełniał swoje zadanie - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, by lampy z sanek nie zrywało. Oglądałem podobne produkty w handlu i powiem Wam, że... ogólnie to chińszczyzna, bardzo małe i kiepska jakość. Materiały sztywne, po jakimś czasie to wszystko popęka i się rozpadnie.
Polecam zastanowić się nad domową produkcją takiego softboxa. Należy znaleźć materiał możliwie lekki, a sztywny. Trzeba rozejrzeć się "po okolicy". Ja skorzystałem z pozostałych z budowy szafki kawałków płyty pn. polipropylen komórkowy. Znalazłem też lekkie płyty ze sprasowanej pianki poliuretanowej. Mocowanie wykonałem przy użyciu paska rzepu (do nabycia w pasmanterii za grosze), a materiał rozpraszający to podwójna warstwa firanki, jakaś gaza albo kawałek białego płótna fotograficznego..
wymiar powierzchni rozpraszającej tutaj to 19x19cm
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
ArekB, pomysł bardzo ciekawy lecz ja akurat nie jestem zbytnio uzdolniony w robótkach ręcznych , pewnie nie wyglądało by to tak jak bym chciał .

Wurcel ta mydelniczka której link podałeś jest sprawdzona i można brać w ciemno ,bo widzę że rodzajów tego typu jest kilka :
-bardzo mleczny plastik klik
-mniej mleczny
-z takimi dodatkowymi , nie wiem jak to nazwać z przodu zgrubienia plastiku klik


czy to nie ma znaczenia i brać cokolwiek ??
 

TOMGDY  Dołączył: 24 Cze 2012
j@m@l z oceną barwy tworzywa trzeba uważać na takich aukcjach. Nie wszyscy pokazują towar "real foto" a i takie zdjęcia nie zawsze pokazują całą prawdę. To zdjęcie z mlecznym kolorem może być wykonane z użyciem błysku w lampie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach