Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
błyskanie na długich czasach
Witam
Czy da radę błysnąć bezprzewodowo na długich czasach np 10 sek tak żeby nie błyskało na początku tylko na końcu, próbuję na drugą kurtynę - bez szans.
Lampy na jakich próbuję n680A, YN 560 czy metz 58 af-2
Pozdrawiam
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie, bo lampa sterująca musiałaby wysłać „rozkaz” błyśnięcia do lampy głównej i zostałby on zarejestrowany na zdjęciu.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
....eeeee...a wyzwalacz radiowy nie pomoże?
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Robur napisał/a:
....eeeee...a wyzwalacz radiowy nie pomoże?

Próbuję z wyzwalaczami YN i dedykowanym do n680 lipa cały czas.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Trochę mało tutaj danych. To są lampy wspierające jakąś automatykę, czy działasz na manualu? Radio czy fotocela? Rozpisz się trochę, niemożliwe żeby to było... niemożliwe ;-)

[ Dodano: 2014-10-15, 15:49 ]
I w czym w ogóle problem? Nie błyska wcale, czy błyska źle?
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Blyska ale na początku a chciałbym żeby blyskalo na końcu :) działam na manualu, przez radio. Po prostu chce naswietlac kilkanaście sekund dana scenę i zamrozić na końcu ruch.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wurcel, najlepiej wciągnąć w ten wątek kogoś, kto może dokładnie odtworzyć Twoją sytuację. Ja co najwyżej mogę ten temat przećwiczyć na K20 i fotocelach - ale czy to Ci coś pomoże? W każdym razie bardzo dziwne, że na body masz ustawione synchro na 2 kurtynę, a błyska na początku. Ten błysk się rejestruje na zdjęciu? To nie jest jakiś przedbłysk pomiarowy?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A z tą lampą założoną na aparat błyska dobrze?
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Z lampą na body błyska 2 razy - metz 58 af2. Na początku i na końcu w PTTL W body ustawione synchro na drugą kutynę w lampie to samo.
Błysk na początku rejestruje się na zdjęciu dlatego nie ma efektu zamierzonego przeze mnie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A Metz na body w manualu? Powinien być jeden błysk na końcu ekspozycji.
???
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Na body w manualu wyzwala na końcu tak jak chce, ale czy da się tak za pomocą radiówek ?:) metz na radio wyzwala na początku.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Zgłaszam się na ochotnika do testów radiówek- ale najwcześniej w weekend.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Czekam na rezultaty testów :) ja już nie mam pomyslu
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Też przerabiałem ten temat i niestety efekty były takie, na wyzwalaczu radiowym, że błyskało na początku pomimo że i lampa i body było ustawione na 2 kurtynę. Myślę, że to zadziała tylko w wypadku radiowego wyzwalacza który ma łączność dwustronną, mam na myśli to że informacja z lampy o ustawieniu na 2 kurtynę zostanie przekazana do body.
Wobec powyższego w mojej bańce wyćwiarzyły się 3 koncepcje:
1. Kupno zaawansowanego wyzwalacza radiowego, takiego o jakim pisałem - gdzieś mi się obiło o uszy że można coś takiego kupić.
2. Długi kabel do ustawionej osobno lampy z możliwością wyzwolenia tej zasadniczej za pomocą fotoceli.
3. Ustawienie manualne na podłączonej do radiowego wyzwalacza lampy siły błysku i samodzielne ręczne wyzwolenie flesza tuż przed upływem końca czasu naświetlania. Po kilu próbach z odliczaniem i odrobinie szczęścia powinno się osiągnąć zadawalający efekt.
Ja nastawiam się do prób ze sposobem nr 3 podczas weekendu. Jeżeli ciś miłego dla oka się urodzi to się pochwalę.
Pązdrówka - Kuszelas
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Kuszelas napisał/a:
Też przerabiałem ten temat i niestety efekty były takie, na wyzwalaczu radiowym, że błyskało na początku pomimo że i lampa i body było ustawione na 2 kurtynę.

Niestety- też potwierdzam. Próbowałem w wielu ustawieniach, i lipa. Tzn. ustawienie w którym działa cokolwiek- to ustawienie oczywiście na pierwszą kurtynę. Ustawienie na drugą czegokolwiek nic nie wyzwala. I nie jest do tego potrzebny aparat- wystarczy wyzwalacz plus lampa- zmiana na synchronizacji na drugą kurtynę w lampie powoduje, że nic się nie dzieje..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach