kriskov  Dołączył: 10 Gru 2008
tło fotograficzne
Czy ktoś miał do czynienia z takim tłem. http://allegro.pl/tlo-fot...1450171174.html Czy jest do zaakceptowania.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-02-16, 19:44 ]
Chodzi o tło polipropylenowe o szer. 1,6m.Czy nikt nie wie.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Dla sylwetki 1,6 m to trochę wąskie. Przy samym portrecie powinno styknąć. Nie wiem tylko - nie macałem i nie używałem - jak one dokładnie wyglądają. Pojawiały się głosy, że te polipropylenowe tła mają widoczną fakturę.
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
ostatnio skusiliśmy się na zestaw od Abitusa: statywy, składana poprzeczka i dwa tła czarne i białe (~3m). Statywy wraz z poprzeczką są zaskakująco porządne, zobaczymy jak będzie w przyszłości, ale pierwsze wrażenie jest dobre (za taką kasę). Co do tła zaś mam mieszane uczucia. Widoczna faktura to raz (choć tego nie widać w odpowiednich przypadkach), ale do tego tła są takie "dziurkowane". Czarne jest akceptowalne, a co do białego jestem sceptyczny - nie jest takie mocno i jednorodnie białe, a do tego przepuszcza światło, więc jak ma się kolorową ścianę za tłem to przydałoby się albo tło dawać podwójnie, albo coś podkładać. Ogólnie białe mnie nie zadawala.
 

marcin-t1  Dołączył: 19 Wrz 2008
Identycznych używam od dwóch lat. Mają fakturę - drobną kratkę, czasem przeszkadza ale od czego jest PS. Białe tło nie prześwituje bynajmniej u mnie, a za tłem mam granatowo-żółtą szafę :mrgreen: Z tkaniny łatwo schodzą lekkie zabrudzenia, trudniejsze plamy usuwam na mokro. Za tę kasę nie ma się co zastanawiać.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
zależy jak oświetlisz czasem tą fakture widać bardzo mocno mi to nie przeszkadza gdyż na ogól dla mnie i tak to tylko wyjściowe jednolite tło a dalsza część to obróbka
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Szukam tkaninę, która pozwoli uzyskać w tle efekt podobny jak na zdjęciu
Kiedyś widziałem backstage, niestety nie mogę ponownie znaleźć linku. Tłem był gruby o złotym kolorze materiał z małych, połyskujących w świetle frędzli - czy ktoś wie jak się taka tkanina nazywa?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
kriskov napisał/a:
tło polipropylenowe o szer. 1,6m


kriskov, jeśli planujesz coś więcej niż "łebki" do dokumentów, a masz gdzie rozłożyć i przechowywać, to bierz te 2,7 m. Do portretowania sylwetek 1,6 m jest za wąskie : odstawisz modela 1,5- 2 metry od tła (żeby zgubić fakturę) i...masz za nim całe otoczenie w kadrze. Model przejdzie z pół metra w lewo-prawo i zaczyna "brakować powietrza" po bokach. A już w pozycji pół-leżącej nie ma jak zmieścić człowieka.
Mam takie, szare, niestety to wąskie. Można je podświetlać od tyłu lub przodu. Nie załamuje się zbytnio, więc zwykle jest gładkie. Łatwo się czyści. Do tego odpowiednio operując światłem można mieć tło w każdym możliwym kolorze : białe -przepalić, czarne -niedoświetlić. Każdy inny kolor, jaki jest dostępny na filtrach do lamp błyskowych. Może beżowego nie uzyska się łatwo, ale też jest to możliwe.
Do tego cena jest znośna. Osobiście polecam do zastosowań amatorskich.

[ Dodano: 2014-11-10, 10:11 ]
Ps. Na szarym nie widać też zbytnio zabrudzeń. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach