MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Metz- postepowanie upadlosciowe
Metz, producent min. solidnych, dobrze skalkulowanych cenowo lamp zewnetrznych dla naszego systemu, oglosil przedwczoraj rozpoczecie postepowania upadlosciowego :-( Jak potocza sie dalsze losy ww. producenta, czy zobaczymy kolejna premiere pod szyldem marki, czas pokaze.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Mocno się zdziwiłem tą wiadomością
Teraz pozostanie tylko zakup z drugiej ręki lub dużo droższe lampy systemowe...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest jeszcze Tumax 8-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Chińczycy pewnie chętnie przejmą masę upadłościową. I z pięć lat będą na niej zarabiać, póki nie zdewaluują marki i produktu.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
I po aktualizacjach do 58 AF-1
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Takie postępowanie nie musi świadczyć o niczym. Ot firma zmieni właściciela. Być może taka forma przeprowadzenia operacji jest najbardziej opłacalna pod względem finansowym czy podatkowym dla obu stron. Upadłą firmę kupi się za1 Euro a kasa pójdzie pod stołem w formie akcji, które później sprzeda się po normalnej cenie na giełdzie. Albo w ten sposób można wymusić taką zmianę przy sprzeciwie części akcjonariatu. Tak czy inaczej nie wierzę, by nie znalazł się szybko nowy właściciel dla takiej firmy. Swojego Metza nie sprzedaję :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MarWoj napisał/a:
puki
Co to PUKI? Jakaś chińska gra planszowa?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Takie coś co występuje we francuskich samochodach a nigdy nie występuje w niemieckich.

Tzw "stuki i puki"

 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ricoh mógłby poszerzyć swoją ofertę spółek zależnych o Metza .... :roll:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Benek napisał/a:
Co to PUKI?


Ale wstyd. :oops: Czy ktoś z Kolorowych może to przeedytować, bo ja już nie. Proszę.
 

DevilDead  Dołączył: 10 Wrz 2012
http:/www.reuters.com/article/2014/11/19/metz-bankruptcy-idUSL6N0T94Q320141119


Można wywnioskować że dział TV padł ....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach