iwan1977  Dołączył: 22 Cze 2012
Karta SD
Witam.
Mam takie pytanie dotyczące karty SD 64 GB.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4580628622

Pytanie jest następujące. Czy Pentax K-5 obsługuje karty o takiej pojemności?

Po włożeniu do aparatu pokazuje się komunikat "nie można użyć tej karty"
W aparacie nie da się zrobić formatu tej karty bo okno jest nieaktywne :/

Z góry dziekuję za pomoc.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musisz mieć firmware co najmniej 1.02, najnowszy to 1.16.
 
iwan1977  Dołączył: 22 Cze 2012
Sprawdziłem i mam wersję 1.01 :-? a jaka jest szansa ze po aktualizacji do wersji 1.16 aparat nie będzie działał prawidłowo.
Bo nie wiem czy robić aktualizację czy lepiej wymienić kartę na 32 które u mnie działają.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Żadna :-D

Warto mieć zawsze najnowszy firmware,

aktualizuj i nie pękaj :mrgreen:

S.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sycamor napisał/a:
Żadna :-D

Dzisiejsza technika nie dopuszcza braku ryzyka :mrgreen:
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
To prawda ;-)

Ale jak ma naładowane aku i dobrą, sformatowaną kartę,

to raczej nic się złego nie stanie ...

Robię upgrady firmware od .... oooooo i nic złego się nie dzieje ;-)

Raz ino się deko strachu najadłem z K-5, bo puściłem upgrade na baterii, która miała połowę mocy, co dopiero zauważyłem po puszczeniu upgradu ...

S.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mi się tylko raz spieprzyło - przy wymianie FW w komórce Nokii

ale na szczęście dało się wbić oprogramowanie na martwy telefon bez współpracy ze sterownikiem - co cegła, to cegła
 
iwan1977  Dołączył: 22 Cze 2012
plwe wielkie dzieki za pomoc :-B zrobiłem aktualizacje i nic się nie stało :) aparat działa jak trzeba.
Najważniejsze ze karata 64GB działa :) Sama aktualizacja trwała ok 1,5 minuty. Jedyne co zauważyłem to ze ściągałem wersję 1.16 a mam wgraną 1.14 no ale to szczegół :)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
iwan1977 napisał/a:
Jedyne co zauważyłem to ze ściągałem wersję 1.16 a mam wgraną 1.14 no ale to szczegół :)
Na jednej ze stron Ricoha był błąd. Strona dotyczyła aktualizacji v1.16 a link wskazywał na v1.14. Zaglądnij tutaj: http://www.ricoh-imaging....ital/k-5_s.html
 
iwan1977  Dołączył: 22 Cze 2012
Mam takie pytanko odnośnie tej ze karty.
Otóż karta działa jak trzeba, tylko nie sformatowałem jej w kompie :-/ przed robieniem fotek a zrobiłem już kilka zdjęć :-/
Teraz po włożeniu do laptopa jest komunikat o formatowaniu karty.
Czy da sie jakoś uratować zdjęcia czy są spisane na straty :cry:
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
przez kabel tak samo?

a formatować przed używaniem chyba zawsze lepiej w urządzeniu, które będzie z niej korzystać. (gdzieś kiedyś chyba w internetach <a może i tutaj ;-) > taką poradę wyczytałem, więc jej wiarygodność nie jest potwierdzona, ale brzmi logicznie.)
 
iwan1977  Dołączył: 22 Cze 2012
Przez kabel też nie da się nic zrobić :-/ Nie pamiętam czy ją formatowałem w aparacie. Wydaje mi się ze tak. Chyba pozostaje mi ponowny format karty :-/
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
W aparacie działa podgląd zdjęć?
Może system nie obsługuje exFAT? Jaki masz system?
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
Jaka karta SDHC / SDXC do korpusu K-5 IIs ?
Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy K-5 IIs:
Jakie karty obsługuje ten korpus?
Jaki system plików jest na karcie (FAT32 ?, exFAT ?, NTFS ?, inny ?) po sformatowaniu karty w K-5 IIs ?
Jaką kartę warto zastosować w K-5 IIs, z uwagi choćby na szybkość zapisu plików RAW przy zdjęciach seryjnych czy szybkość zapisu przy filmowaniu?
Informacyjnie:
Mam dwie karty SDHC 32GB (używam w k10D):
* Sony 32GB SDHC I Class 10 UHS-1 Memory Card 40 MB/s, naprawdę bardzo szybka, rewelacyjny stosunek jakości do ceny, polecam (przykładowo B&H $16);
* Polaroid 16 GB SDHC Flash Memory Card (skusiłem się na markę fotograficzną ;-) ) wg nadruku na karcie wyprodukowana przez PNY, mimo teoretycznie podobnych parametrów sporo od Sony wolniejsza - szybkość kart oceniam nie w aparacie, bo w ten sposób chyba nie ma jak, lecz w czytniku kart z USB 3.0 i transferze do / z komputera.
W k10D obydwie powyższe karty sprawują się wyśmienicie, ale K-5 IIs może być znacznie bardziej wymagający (większe pliki, większa szybkość zdjęć seryjnych, filmowanie), poza tym chciałbym do K-5 IIs kartę 64 GB lub nawet 128 GB (jeśli cena pozwoli).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prakticant napisał/a:
Jakie karty obsługuje ten korpus?

SD/SDHC/SDXC

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach