silkypix  Dołączył: 12 Sie 2012
[ analog] Pentax MZ-50 przesuwa kilka klatek jednocześnie -
Cześć! Używam Pentaxa MZ-50 od kilku lat, kupiłem go jeszcze tutaj na giełdzie. Przez cały czas działał bez problemów. Od ostatnich dwóch filmów mam następujący problem: aparat czasami normalnie przesuwa film klatka po klatce, a czasami po naciśnięciu spustu migawki w jakiś sposób „zacina się” i zaczyna nagle przesuwać wiele klatek pod rząd (różną ilość, 2-3 a nawet 6-8) pozostawiając przez ten czas otwartą migawkę. Myślałem za pierwszym razem, że być może film nie był prawidłowo osadzony na prowadnicy, jednak problem wystąpił w kolejnym filmie mimo sprawdzonej prawidłowej pozycji filmu. Pierwszej rolki nie udało mi się uratować, potrzebowałem otworzyć pokrywę i usunąć go manualnie. Drugi film udało mi się zwinąć, klatki, które przesuwały się normalnie wywołały się poprawnie naświetlone.
Co może być przyczyną, czy wina leży po stronie korpusu?
Pyt. 2: w razie defektu korpusu, jakie aparaty podobnego typu polecacie? Zależy mi na cyfrowym autofokusie i regulacji przysłony, mam obiektywy pentax Da.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To chyba utajona funkcja nagrywania 4K :-D
A poważnie, to defekt jakiegoś czujnika w body. Naprawa raczej nieopłacalna. Z tego co pamiętam, sterowanie przysłoną z body było tylko Z1P, MZ6 i MZS.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Z tego co pamiętam, sterowanie przysłoną z body było tylko Z1P, MZ6 i MZS.

Również w *ist.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
MZ-S nie steruje przysłoną z body. Robią tak natomiast MZ-30 i Z-20. Również MZ-60, ale tylko z obiektywami AF.
 
silkypix  Dołączył: 12 Sie 2012
Dzięki. Poszukam w takim razie nowego analogowego body, poczytam wątki na forum

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach