MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
K70 - problem z naśweitlaniem zdjęć.
Cześć.

Od niedawna używam K70, kupiony z drugiej ręki z niskim przebiegiem i mam taki objaw ze zawsze pierwsze zdjęcie wychodzi niedoświetlone. Każde kolejne jest już ok. Czytałem ze to może być problem z magnesem sterującym przysłoną. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii? Oddawać do serwisu na wymianę magnesu na dobrej jakości? Ponoć te fabryczne to jakieś kiepskiej jakości chińczyki.

P.s. Firmware najnowszy, nic się nie zmieniło po aktualizacji.
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
Tak, wygląda to na powszechną wadę elektromagnesu sterującego przysłoną. Miałem to w K-50. Naprawiłem to w poniższej firmie. Zaznaczyłem, że chcę zamiennik, a nie część oryginalną (bo ona by się znowu zepsuła). Po naprawie, od 2,5 roku aparat działa bez zarzutu. Kosztowało to wtedy chyba 350 zł.

Tech-Foto
Modzelewskiego 23
02-679 Warszawa
tel. 22 845 45 85
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
slava3 napisał/a:
Tak, wygląda to na powszechną wadę elektromagnesu sterującego przysłoną. Miałem to w K-50. Naprawiłem to w poniższej firmie. Zaznaczyłem, że chcę zamiennik, a nie część oryginalną (bo ona by się znowu zepsuła). Po naprawie, od 2,5 roku aparat działa bez zarzutu. Kosztowało to wtedy chyba 350 zł.


W moim K70 występuje to tylko w trybie manual. W trybach automatycznych wszystko jest ok. Jak problem będzie się pogłębiał to zastanowię się nad wymianą tego elektromagnesu, Póki co, jeśli to jest tylko jedna klatka i to zawsze pierwsza po włączeniu aparatu, nie jest to aż tak uciążliwe żeby grzebać w puszce.
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Niestety problem znany już z poprzednich modeli np. w K-30, mimo że od lat znany to Pentax dalej w modelach z niższej półki stosuje te same rozwiązania. Pentax kiedyś był znany z jakości, teraz z tandety i nierealnych cen i przestarzałych rozwiązań. Dlatego ja już nie rozbudowuje systemu i powoli myślę o przesiadce na inny.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Przecież wszyscy wiedzą o tym problemie. Wymiana tej cewki to mniej więcej tak samo jak wymiana rozrządu w samochodzie. Czynność eksploatacyjna. I jest o tyle lepiej że wymieniasz raz a dobrze i masz spokój do końca życia aparatu. A w samochodzie cyklicznie. Rozwiązanie jest skuteczne. Pomogłem już wielu osobom. Moje własne K-30 nadal robi dobre fotki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach