archerou  Dołączył: 24 Cze 2013
ME Super i "nowsze" akcesoria
Panowie i Panie,

może głupie pytanie, ale się nie znam zupełnie, więc nie bijcie.

Kupiełem sobie ME Super, jestem sknera i szkoda mi pieniędzy na psucie klisz stąd pytanie: czy to będzie działać z nowymi obiektywami i z nowymi lampami? Konkretnie, jeśli podepnę 'współczesny' obiektyw z manualnym ustawianiem przesłony? Mam AF540FGZ: czy to będzie działać w trybie z własną automatyką?

Pozdrawiam!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
archerou napisał/a:
jeśli podepnę 'współczesny' obiektyw z manualnym ustawianiem przesłony?
tak.
archerou napisał/a:
AF540FGZ: czy to będzie działać w trybie z własną automatyką?
tak.
Obecnie obiektyw z manualną przysłoną (pierścieniem przysłon) i bez AF trudno zaliczyć do współczesnych.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dada napisał/a:
bez AF


A kto powiedział, że bez AF? Może np. chodzić o Tamrona 2.8/90, który pierścień przysłon ma, a chyba można go zaliczyć do w miarę współczesnych konstrukcji? ;-)

Tak czy inaczej - jeśli tylko jest pierścień przysłon, to będzie można obiektywem robić zdjęcia :-)
 
archerou  Dołączył: 24 Cze 2013
Fenol napisał/a:
Dada napisał/a:
bez AF


A kto powiedział, że bez AF? Może np. chodzić o Tamrona 2.8/90, który pierścień przysłon ma, a chyba można go zaliczyć do w miarę współczesnych konstrukcji? ;-)

Tak czy inaczej - jeśli tylko jest pierścień przysłon, to będzie można obiektywem robić zdjęcia :-)


Dzięki za obie odpowiedzi. BTW ja właśnie Tamrona 90/2.8 miałem na myśli :-)
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Mam fajne zdjęcia z tego Tamrona a także z FA 50/1.4 w połączeniu z ME Super i MX-em.
A cyferki z pierścienia przysłony pięknie trafiają w okienko MX-a :-) .
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
AJ napisał/a:
A cyferki z pierścienia przysłony pięknie trafiają w okienko MX-a


To jest naprawdę fajna rzecz...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
OT ON

MX jest fajny także pod tym względem, że z letnim smarem daje radę w mroźnych warunkach. Testuję właśnie dwa egzemplarze i ich szmaty pozostają niewzruszone wobec panujących na zewnątrz warunków.

Iza podpowiada, że jej P30 też daje radę. No, ale to już nowoczesna konstrukcja :evilsmile:


OT OFF
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Cytat
czy to będzie działać z nowymi obiektywami


ME Super to pełna klatka, "nowoczesne" obiektywy w ogólnym obiegu są dla matrycy APSC.
Myślę, że będzie winietował.
Może się mylę.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Może się mylę.


Mylisz się. Obiektywy, które mają jeszcze pierścień przysłon (a o takich mowa) na 100% były robione pod FF. Nie ma obiektywów robionych pod APS-C z pierścieniem przysłon :-)

A już rzeczony Tamron 2.8/90 to już bezsprzecznie pełnoklatkowiec ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fenol napisał/a:
Obiektywy, które mają jeszcze pierścień przysłon (a o takich mowa) na 100% były robione pod FF.
Nie tylko. FAJ też są pełnoklatkowe.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Tak. FAJe są pełnoklatkowe. Ale z braku pierścienia są już mniej FAJne od FA czy F :-)
M.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dada, ale ich nie użyjesz* z ME Super, bo nie będzie jak kontrolować przysłony ;-)

W pierwszym poście było o "współczesnych" obiektywach z manualnym ustawieniem przysłony. Jeśli mają więc pierścień przysłon, to na pewno kryją FF** - z tym się chyba zgodzisz? ;-)

* oczywiście można kombinować z blokowaniem dźwigni, albo robić na całkiem domkniętej przysłonie, ale ani to wygodne, ani użyteczne ;-)

** wyjątkiem będą oczywiście niektóre obiektywy Samyanga ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach