doors26  Dołączył: 23 Wrz 2014
Mir 3,5/20
Witam, mogę kupić takowy obiektyw Mir 3,5/20 (są dwa), dostałem zdjęcia, tylko nie za bardzo potrafię rozpoznać cóż to za mocowanie? nie wygląda mi za bardzo na bagnet K :/

Focił ktoś z was może takim obiektywem, jakieś opinie?






 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Znajomość cyrylicy bywa przydatna. MC Mir 20 N, jak wynika z N -do Nikona, a drugi to Automat do Kijewa 10, lub 15.
 
akuracik  Dołączył: 01 Kwi 2010
Miałem tego Mira z bagnetem Pentax.
Niestety jeśli chodzi o obrazek to się nim rozczarowałem.Pamiętam że był nieostry,mydlił bardziej niż kit Pentaksa,ale dawał ładne ciepłe kolorki.
Jakiś czas temu (a może i obecnie) w sklepie z akcesoriami myśliwskimi (niestety nie pamiętam już nazwy sklepu) można było kupić oryginalną nówkę,taniej niż używane na Allegro.
Osobiście nie polecam,chyba że do analoga bo u mnie z K200D się nie sprawdził.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Niby to samo, a jednak nie to samo. Mir w wersji N (Nikon/Kiew) rzeczywiście mydlił. W desperacji zacząłem dochodzić dlaczego. Okazało się, że tylni człon posiada pod gwintem podkładki dystansujące. Już nie pamiętam czy przez dodanie podkładki, czy przez usunięcie jednej ostrość się znacznie poprawiła.
Z kolei nowa wersja Mira 3,5/20 M czyli z gwintem M-42 i osłoną przeciwsłoneczną w kształcie bardzo płytkiego tulipanka jest zauważalnie ostrzejsza. Posiada ona w zestawie filtry nakręcane na oprawę tylnej soczewki i niektórzy twierdzą, że one tylko pogarszają obraz. Trudno mi się z tym zgodzić, bo pogorszenia nie zauważyłem. Może nieco gorzej obiektyw rysuje, kiedy nie ma nakręconego żadnego filtra. Dlatego nawet jeśli nie korzystamy z filtrów barwnych (w zestawie były 3: pomarańczowy, żółtozielony i UV), to powinien być nakręcony filtr UV. Nawet chyba w instrukcji zaznaczyli, że jest on uwzględniony w obliczeniach obiektywu.
Porównując go z Flektogonem odniosłem wrażenie, że Mir daje mniejszą dystorsję, chociaż może ciut gorszą ostrość w rogach. Jednak w takiej cenie nie znajdzie się obiektywu idealnego.
Kiedy pertraktowałem z panem M.M. w sprawie przeróbki mocowania tej "emki" na olympusowskie, poradził mi żebym poszukał Mira 2,5/20, który jest rzeczywiście dobrym obiektywem, lepszym niż 3,5/20 w każdej wersji. Nie znalazłem tego Mira, zresztą krótko szukałem, bo udało mi się zdobyć oryginalną dwudziestkę do Olympusa.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
technik219 napisał/a:
zresztą krótko szukałem, bo udało mi się zdobyć oryginalną dwudziestkę do Olympusa.
I tu Ci się hejt ode mnie należy. Ale żeby Ci za dobrze nie było, melduję, że mam od pewnego czasu Zuiko 55/1,2 i 85/2. :-P
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dada napisał/a:
technik219 napisał/a:
zresztą krótko szukałem, bo udało mi się zdobyć oryginalną dwudziestkę do Olympusa.
I tu Ci się hejt ode mnie należy. Ale żeby Ci za dobrze nie było, melduję, że mam od pewnego czasu Zuiko 55/1,2 i 85/2. :-P
"Zdrzaźniłeś mnie" tym Zuiko 2/85, oj zdrzaźniłeś ;-)
Dalej w temacie Mirów:
http://www.zenitcamera.co...ses/mir-47.html
http://www.zenitcamera.co...ses/mir-20.html
 
doors26  Dołączył: 23 Wrz 2014
Dziękuję za pomoc :-B w takim razie pozostaje mi podziękować Pani za obiektywy. Dodam tylko, że Pani wyceniła jeden na 200zł do negocjacji, czyli sporo taniej niż na popularnym serwisie aukcyjnym.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Żaden z nich nie jest wart 200 złotych ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach