cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Cześć dtox, miło powitać krajana, zwłaszcza takiego co woli syrenki focić niż zwierzynę ;) Tak na szybko i od serca o Twoich zdjęciach:

1. wszystko to, co Ci mówią krytykanci, niestety jest świętą prawdą - ostrość, kompozycja i "idea" zdjęć mocno szwankują.

2. Co krytykanci mówią troszkę mniej dobitnie, a co chciałbym podkreślić - widać jak dla mnie po tych zdjęciach że było jakieś "coś", które chciałeś pokazać. Tylko, że jeszcze nie umiesz tego "cosia" wydobywać - ze sceny, z kadru, ze światła. Zdjęcia wyglądają banalnie, ale banalne być nie miały, prawda? W każdym razie wydaje mi się, że patrzeć umiesz, tylko przekazać tego co widziałeś jeszcze nie :) Np zdjęcie z jakże tu wyśmiewanym pieskiem ma fajną "feature" - te spojrzenia. Sęk w tym, że one idą w różne strony... A jakby Dama i Piesek patrzyli na to samo, z takim zaskoczeniem, to byłoby ciekawiej.

3. Wszystkie uwagi nt pracy u podstaw, nauki kompozycji, oglądania dzieł mistrzów, itd już padły, to ode mnie tylko taka rada: fotografuj na początek jak najprostsze kadry. Masz do dyspozycji żonę i koleżankę - zacznij od portretów. Mniej będzie kłopotów z panowaniem nad tłem, z pozami i nogami ;) A nauczysz się dużo o świetle i ostrości :)

I nie przejmuj się tą krytyką, ja mam pełna świadomość, że mogłaby się odnosić również do mnie :) Zawsze możesz mi się w mojej galerii zrewanżować - zapraszam :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dtox napisał/a:
Obrazek

Mnie się podoba!
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
dziekuje za wszystkie slowa :)
te krytyczne tez...

temat zalozylem, bo chce sie czegos nauczyc, ale nie chce na tym zarabiac...
mam inna prace i ona pochlania wiekszosc czasu...dlatego nie mam tez czasu zeby isc na kursy, szkolenia i inne...jesli kogos to razi to proponuje omijac ten temat i nie ogladac/czytac :)

chetnie natomiast spotkalbym sie w weekend z kims doswiadczonym z krakowa w celach edukacyjno poznawczych :) wiec gdyby ktos sie wybieral na jakies focenie to chetnie sie zabiore :)

pozdrawiam wszystkich... :-B

@kivirovi
poprosze jakies Twoje zdjecia z poczatkow kariery...ciekawy jestem ich bylejakosci...
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
dtox napisał/a:
chetnie natomiast spotkalbym sie w weekend z kims doswiadczonym z krakowa w celach edukacyjno poznawczych :)


znaczy :-B ? ;)

W razie braku chęci u bardziej doświadczonych zawsze możesz zwrócić się do mnie. Chętnie pofocę w towarzystwie. Jakby co, pisz na gg.
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
dtox zdjecia jako zdjecia chyba slabe. Tzn. moze tak nam sie wydaje bo nie znamy tych pan i nie mamy zadnego kontekstu emocjonalnego z miejscami, zdarzeniami, ludzmi. Dla ciebie moga byc ciekawe bo znasz je itd. Natomiast jako facetowi mi sie podobaja, ale nie dlatego, ze dobre zdjecia... :P Nie wiem czy tak fajne modelki sluza poczatkujacemu fotografowi. Obiekt jest ciekawy sam z siebie :) Poszukaj czegos nudnego i spraw by bylo ciekawe :D.

A co do uwag, ze komus sie panie nie podobaja. Hmmm troche zalosne, szczerze powiem. Jesli tak jest to mozna to trzymac dla siebie, bo ani to mile ani wnoszace cos wartosciowego. Mi sie panie podobaja, bo ladne sa. Ciekawe czy mile :P

Tak trzymaj dtox :)

Pozdrawiam
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Witam
moje jedne z pierwszych:
http://www.nasza-klasa.pl/school/249/3/photos
(zdaje sie ze trzeba zalozyc profil, potem dorzuce zdjecia luzem)

Moim zdaniem wszelkie uwagi na temat urody modelki (obojetnie czy "ladna" czy "brzydka") sa nieprofesjonalne i swiadcza zle o fotografujacych. Natomiast jak napisalem, modelki Dtoxa na jego fotkach wygladaja nudno.

Co do moich opinii na temat Zdano i Dtoxa, to pomylilem ich po tym jak admin Zdano napisal do mnie na priva, a ja odczytalem to jako list od zalozyciela tego watku.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
The server at www.nasza-klasa.pl is taking too long to respond.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
A co do oglądania mistrzów...
...to kilka rekomendacji dtox dla Ciebie jeszcze. Bo padło tu parę razy żebyś oglądał cudze zdjęcia i się uczył :) Więc czysto subiektywny wybór paru autorów których lubie i oglądam. I od których staram się czegoś nauczyć :)

java4 - głównie krajobrazy. Ktos powie że ckliwe.... Ale mnie się podobają.

skorpion13 - różności. Nie zawsze doskonałe. Ale zawsze z "cosiem". Dla mnie - inspirujące.

Oza - ludzie, portrety. Budzi różne reakcje. Dla mnie - ciekawa. Lubię patrzeć jak szuka, nie zawsze się zgadzam z tym, co znajduje, nie zawsze uważam że warto tego akurat szukać... Ale pobudza mnie do szukania na własną rękę :)

Stranger a Day Blog - dużo banału jak dla mnie. Ale masa zdjęć i świetne do uczenia się, jak budować kadr.

mjagiellicz - zabawa z kolorem. Niekiedy trochę przegięta. Ale warto popatrzeć.

crazyboris - tatrzańskie pejzaże.

agatek - dzieci. Specyficzny temat i łatwy do przerżnięcia. Ale przed niektórymi zdjęciami klękam.

morti - rozmaitości. Nie zawsze udane. Ale ciekawe i kreatywne.

Marezzo - fajna technika.

fotoszczotka - świetne zdjęcia z pomysłem.

Miłego oglądania.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cheshirecat75 napisał/a:
Stranger a Day Blog - dużo banału jak dla mnie.


Ze czego ?!?!
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Z całym szacunkiem dla autora oczywiście... Bo są tam ciekawe zdjęcia, a kompozycyjnie i technicznie nie ma się do czego przyczepić. Mówiąc o "banale" mam na mysli, to co zdjęcie przekazuje - np to
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cheshirecat75 napisał/a:
Mówiąc o "banale" mam na mysli, to co zdjęcie przekazuje - np to


Przecie to portret. Co innego ma przekazywac, jak nie drugiego czlowieka? Nie rozumiem cie...
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
alkos napisał/a:
Przecie to portret. Co innego ma przekazywac, jak nie drugiego czlowieka? Nie rozumiem cie...


No właśnie ja nie widzę tam "drugiego człowieka". Widzę dziewczynkę, która stoi i patrzy w obiektyw. Mogłaby być jakakolwiek dziewczynka... No chyba że o to chodziło. Ale może to z moim patrzeniem jest coś nie w porządku ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cheshirecat75 napisał/a:
Widzę dziewczynkę, która stoi i patrzy w obiektyw. Mogłaby być jakakolwiek dziewczynka... No chyba że o to chodziło.


I tak i nie. Sa to ludzie obcy, nieznani fotografowi, niejako przypadkowi - czyli jacykolwiek - ale i konretne postacie, osobowosci, twarze - czyli nie "ktokolwiek"... I w tym magia calego projektu... :-) Do mnie to trafia z tej perspektywy, jako calosc... a pojedyncze zdjecia? Jesli wyrwac je z kontekstu - masz racje :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Do mnie to trafia z tej perspektywy, jako calosc...
Bo to wlasnie ma tak trafiac ;-) . To tak jakby indywidualnie analizowac poszczegolne zdjecia z reportazu ;-)

dz.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
widze, ze temat sie rozwinal :) cieszy mnie to...
przegladam galerie, ktore mi zlinkowales cheshirecat75, i mam pytanko..
jak robie zdjecie "na pelnej dziurze" to nie moge uzyskac takiej GO...


jak to zrobic? PS?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mozna w PS, a mozna srednim formatem ;-)

(jak dla mnie, tonalnosc, gladkosc, ilosci detali i w koncu proporcje bokow, wskazuja na to, ze te foty sa robione srednim)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dtox napisał/a:
jak to zrobic? PS?


to 4x5 cala, misiu :-D

chociaz nawet 6x6 dalbys rade.... albo Noktonem na malym obrazku :-)

(nie wchodzac w teleobiektywy rzecz jasna)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tak BTW - bardzo mi sie widza te zdjecia. Maja to "cos"!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Tak BTW - bardzo mi sie widza te zdjecia. Maja to "cos"!


No nie? szkoda ze projekt padl...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006


"New Zealander visiting potential girlfriend in Chicago."

Smieszne :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach