fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
To lecę po Ustroniankę :) Teraz jak się obkupię to cena wzrośnie (wody).
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sunshine napisał/a:
Rewelka - dobre wykonanie, choć myślę, że przy tele 500mm nie pozwolę sobie żeby obiektyw trzymał się tylko na niej
Bo to się wtedy trzyma zestaw za obiektyw, a nie za body i po kłopocie. Nie ryzykowałbym wieszania tego na szyi na pasku (nawet gdyby był normalny bagnet albo stalowa przejściówka).
Soviniec napisał/a:
Ale po zdjęciu obiektywów powstał interesujący problem - czym zatkać im dupę :-o pozostawiając przejściówkę zamontowaną?
Deklem na bagnet? :-D
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
djack napisał/a:
Deklem na bagnet? :-D

Świetnie. Cztery obiektywy = cztery dekle x cena x wysyłka :-/ . To już wole tą forsę przeznaczyć na :-B Na kilka wystarczy.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
A jakbyś miał obiektywy bagnetowe, to też byś oszczędzał? Dekle nie są znowu aż tak tragicznie drogie. Na Twoim miejscu wolałbym zaoszczędzić na paru :-B i zabezpieczyć obiektywy. No chyba, że zakrętki od Ustronianki pasują. Nie wiem, nie sprawdzałem.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Pasują wprost idealnie. No chyba, że mają jakieś tajne, a szkodliwe właściwości, o których nie wiem. Ale to najpewniej jest PP, więc nie powinno być problemu. Bagnet miałby własny dekiel, tak, jak i te po zdjęciu przejściówki.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
djack napisał/a:
Bo to się wtedy trzyma zestaw za obiektyw, a nie za body i po kłopocie. Nie ryzykowałbym wieszania tego na szyi na pasku (nawet gdyby był normalny bagnet albo stalowa przejściówka).


Taaaak? :shock: :evilsmile:

Teraz tak na poważnie ;-) Wiem że trzyma się za obiektyw i właśnie nie pozwoliłbym na to żeby sprzęt za 2,5 koła odkręcił się lub wygioł przez "nie do końca" pewną przejściówkę. Sprzęt to sprzęt - a przejściówka to przejściówka, nawet proste rzeczy zawodzą a ten mój adapter to nie radziecki czołg :-P
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Ja nie napiszę nic nowego, ale jestem kolejną osobą potwierdzającą że TA:
http://allegro.pl/item309...ia_mosiadz.html
przejściówka ostrzy na nieskończoność...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
ArturMaly, pisaliśmy o tym wielokrotnie. Z każdą przejściówką, która nie będzie wystawała ponad płaszczyznę gniazda bagnetu można ostrzyć na nieskończoność.
 

dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
alkos napisał/a:
mcgyver napisał/a:
Tak przeglądałem na allegro przejściówki, bo potrzebuję 2 sztuki i jakoś nic ciekawego nie ma... Ma ktoś może jakiś ciekawy namiar?


Ja mam do sprzedania oryginalna Pentaxa...


Pewnie juz sprzedana ale czy wie ktos gdzie szukac oryginalnej i miec 100% pewnosc ze to nie chinska podrobka ? I czy oryginalny pentax bedzie najlepszy/najtrwalszy ?Linki mile widziane

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-28, 18:09 ]
zorzyk napisał/a:
Po zapięciu na body, luz ok 3 mm po obwodzie.

Udalo mi sie dostac oryginalna przejsciowke Pentaxa, z blaszka bez kluczyka, montaz/demontaz bardzo prosty, trzyma mocno, za nic bez odciagniecia blachy nie da sie jej ruszyc za to po zalozeniu ma luz ok. 2-3mm po obwodzie. Moje pytanie: czy taki luz moze wplywac w jakikolwiek sposob na jakosc zdjec ?
(przejsciowka doszla dzisial, zalozylem ja na moj pierwszy z brzegu kupiony byle szybko obiektyw m42 (photax f2.8 28 mm za 15zl stan idealny, body k100d), po raz pierwszy robilem zdjecia w trybie manualnym - stad moje watpliwosci, jestem lama ale chce sie uczyc :)
 

sth2biker  Dołączył: 25 Mar 2008
Gdzie na dzien dzisiejszy moge jeszcze dostac taka przejsciowke ?
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
taką tzn. oryginalną? jeśli nie to allegro...
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
 

PrOmYk  Dołączył: 25 Lut 2008
Pytanie: czy w Wwie jest jakiś sklep, w którym można dostać ORYGINALNE przejciówki Pentaxa? Pojawiają się może na fotogiełdzie w niedzielę?
Wiem, że inne przejściówki są na alledrogo, ale po przeczytaniu tego wątku nabrałem pewności, że chcę dołożyć te 30zł i mieć prawdziwą...
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Mam pytanie. Gdzieś czytałem/słyszałem o problemach ze zbyt głęboko w body wchodzącym obiektywie na M42 który może spowodować uszkodzenie lustra.
Czy ktoś może mnie oświecić? Uprzejmie proszę. Lada dzień mam nadzieję odebrać zamówioną redukcję K->M42 i nie chciałbym się niepotrzebnie stresować. Czy takie uszkodzenie jest wogóle możliwe?
 

sth2biker  Dołączył: 25 Mar 2008
Czyli tylko licytacja mi zostaje .. Oryginalne sa u nas do kupienia ? W jakiej cenie ?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wujek, teoretycznie tak.Chodzi o bolec popychacza przysłony.Najlepiej zabłokowac go w pozycji roboczej,czyli wepchniętego w obudowę obiektywu.Wtedy nie wystaje i nie zaczepia o lustro.
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
MarWoj napisał/a:
teoretycznie tak.

Jaka jest maksymalna długość na jaką bezpiecznie może z adaptera wystawać obiektyw?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wujek napisał/a:
Jaka jest maksymalna długość na jaką bezpiecznie może z adaptera wystawać obiektyw?

Wg mojej wiedzy obiektywy-czy to np. 20mm czy tele 500mm-wystają tyle samo.Odległość robocza jest taka sama,bo jest lustro i nie mogą sięgac głęboko w komorę.Odpowiadając na pytanie: nigdy sie nad tym nie zastanawiałem.Łącząc ME super czy Z1p z obiektywami: helios 77 1,8/50,pentacon 4/200,mir 2,8/37 - blokowałem w/w bolec i nic mi nie haczyło o lustro.Teraz rosyjską przejściówkę trzymam tylko "na wszelki wypadek",bo używam tylko bagnetu.

 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
MarWoj napisał/a:
Chodzi o bolec popychacza przysłony.Najlepiej zabłokowac go w pozycji roboczej,czyli wepchniętego w obudowę obiektywu

Za bardzo nie mamy wyboru w przypadku "automatycznych" obiektywów - bez tego będziesz mógł pracować tylko przy maksymalnie otwartej przysłonie.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
WuWu84, nawet obiektyw z przełącznikiem A/M warto zablokować,żeby w/w bolec nie pajtał się pod lustrem.Używając chyba zenitara-M 1,7/50 (z przełącznikiem),zdarzało sie,że nie mogłem odblokować obiektywu.bo ten !#^*&$# bolec klinował sie pod lustrem(po przesunięciu na manual lużno przemieszczał się bez pytania o zgodę).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach