fikusny  Dołączył: 24 Lis 2006
analogi przekrojowo :)
Witam !!!

Najpierw wstęp jak to przystało na kawałem prozy :) I ostrzeżenie że jestem dysortografem :P

A teraz sedno... obecnie mam Canona EOS 50E... fajny analog, ma co potrzebuje i działa... ale duzo czytając o cyfrach przynmierzam sie do Pentaxa K10D (wymacany, wyfocony i pasuje jak ulał)... no i po tej decyzji zrobił sie problem... a co z analogiem?? Lubie focić na slajdach no i zaczałem szukać jakiegoś analoga dzla siebie ze stajni Pentaxa dla siebie porównywalnego z posiadanym obecnie Canonem... jeden system jedne szkła i lampy i bajerki (legendarna kompatybilność wsteczna :) ) no i oczywiście nie moge sie połapac jak tojest z tymi analogowymi Pentaxami... nie moge znależź jakiegoś miejsca gdzie miałbym opisane co to sa te MZ5n i MZ50.. kiedy to wychodziło i co ma załadowane... różne z osobna znajduje na googlach ale w jednym miejscu takiego przewodnika nie ma...

może wy coś takiego znacie ?? a jak nie to moze udałoby się nam cos takiego stworzyć ?? dla potomnych...

Pozdrawiam !!!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Witamy na forum! :-P

Tu jest wszystko zgrabnie opisane:
http://www.pentax.osw.pl/korpusy/korpusy.html

Na poczatek powinno wystarczyc :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj fikusny, na tej stronie znajdziesz wszystko co dotyczy Pentaksa http://www.bdimitrov.de/kmp/
A jak to będzie za mało to zaraz koledzy coś podpowiedzą.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie mialem zadnego, ale czytajac od lat to forum zauwazylem, ze w rankingu popularnosci prowadza: MZ-5n i bez n, potem MZ6. Zwolennikow ma tez z1p.

Niestety ostatnio tylko o kasetkach sie mowi i kadyszkach...
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj!
Mz5n ch*** podobna filozofia pracy jak Twojego canona pokrętał itd, więc to chyba odpowiedni wybór. Ja nieustannie jestem w nim zakochany. Ma wszytko co trzeba no i z standardową 50 wygląda ślicznie. Zdecydowanie polecam!!!

[ Dodano: 2007-06-15, 10:03 ]
no co jest czemu mi wycina ch***

[ Dodano: 2007-06-15, 10:03 ]
no dobra charakteryzuje
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Lipa, co wcinalo? ;-)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
c e c h u j e :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Aaaa... A ja się właśnie zastanawiałem, jakie to "bluzgi" forum automatycznie wygwiazdkowało w ten sposób w wielu miejscach w artykule o oznaczeniach obiektywów.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
fikusny, ja przesiadłem się na Pentaxa choć nadal używam Dynaxa7, który jest, wg mnie, najlepszym analogiem kiedykolwiek stworzonym. Nie przeszkadza mi to w używaniu korpusów i szkieł Pentaxa, choć nie z D7 ;-)

Obecnie sam się przymierzam do Kadyszki ale czekam na szkła SDM, które mają pojawić się na rynku za kilka miesięcy.
 
fikusny  Dołączył: 24 Lis 2006
no tez zauważyłem że przuduje tu MZ5n :) a jak jest w tych analogach ze słoikami manualnymi i M42 ?? Działa to z matrysowym pomiarem światła i centralnie ważonym ?? Bo głównie chciałbym miez analoga do robienia krajobrazów (szeroki kont).

Głównie uzywam aparatów do robirnia reportaży podrózniczych... zabieram ze sobą Canona EOS 50E i cyfrowego zooma od Panasonica, którego chce zamienić na K10D wkońcu a Canona zamieniłbym na jakiegoś analoga Pentaxa porządnych szerokich kontów na slajdach (tańsze obiektywy manualne i lepsze jakość/cena AF)... a dwóch systemów nie chce mi sie nosić jak moge taniej (wsteczna kompatybilność z manualami) i mniej nosić Pentaxa :)

Pozdrawiam !!!

P.S. A co z MZ-S ktos to widział i "obmacał" i sprawdził ?? Dostepne to wogóle i dobre ??
P.S.2 I jakie wady ma MZ-5n dla celów opisanych przezemnie i do zastosowań z manualami i wogle w kozystaniu z niego??
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
fikusny napisał/a:
I jakie wady ma MZ-5n

nie znam takowych choć to subiektywna opinia, jeśli planujesz robić slajdy to wiec jedno - naświetla bezbłędnie!!!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ktoś tu, zdaje się, MZ-S ma. Dostępne to chyba tylko z drugiej ręki, rzadko i raczej drogo.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
MZ-S jest ciężko dostać i ma cenę w granicach 500$.
Jeśli chcesz używać manualnych szkieł to zwróć też uwagę na serię SF - jak na body z AF mają super wizjery.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Cytat
P.S. A co z MZ-S ktos to widział i "obmacał" i sprawdził ?? Dostepne to wogóle i dobre ??

Miałem przyjemność, chciałem zamienić moją D7 na MZSa właśnie, jednak to nie to. Co do współpracy z M42, to przelotka i jedziesz. Matrycowy pomiar chyba nie działa, ale spot i CW powinny.
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
MZ-5n i matryca
fikusny napisał/a:
no tez zauważyłem że przuduje tu MZ5n :) a jak jest w tych analogach ze słoikami manualnymi i M42 ?? Działa to z matrysowym pomiarem światła i centralnie ważonym ?? Bo głównie chciałbym miez analoga do robienia krajobrazów (szeroki kont).


Dysortografia strrraszna rzecz! Ale chyba dysfotografia straszniejsza... :mrgreen:
Do rzeczy! Jako były użytkownik Pentaksa MZ-5-bez-N stwierdzam: jedyne źle naświetlone slajdy zdarzyły mi się w początkach posiadania "5" kiedy wprowadzałem zbędną korekcję na błędy w naświetlaniu które czynił mój poprzedni aparat. Przy współpracy z obiektywami M42 oraz seriami K i M MZ-5/5N nie realizuje pomiaru matrycowego, automatycznie przełącza się na C/W. Warunek zadziałania matrycy to przynajmniej 1 styk w obiektywie czyli seria A lub "kundel" w takowy styk zaopatrzony. Jednakowoż nawet przy pomiarze integralnym z uwypukleniem środka pola wyniki są zadowalające, a elektronika zachowuje się w sposób przewidywalny

pozdrawiam
mig-37

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach