milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
o ile pamiec mnie nie myli beef nie ma sredniego.... wiec co za problem....

Ale w tej chwili to nieistotne ;)

dzerry, ale mowisz o nowych skanerach?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
milo napisał/a:
dzerry, ale mowisz o nowych skanerach?
Oczywiscie, ze nie. Nowe, o dobrych osiagach, sa raczej poza zasiegiem amatarow. Chociaz slyszalem ze Plustek 7200i jest naprawde niezly. Alkos chyba dawal linka do strony z samplami.

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry, skany ktore wrzucalem sa z tego plustka, jak na moj gust jest calkiem ok, lae ja sie nie znam. A co do skanera do bEEf chce nowy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
o ile pamiec mnie nie myli beef nie ma sredniego....

Nigdy nie mów nigdy... ;-)
Cytat
A co do skanera do bEEf chce nowy.

Miłoszku, zostałeś moim rzecznikiem prasowym? :-P

[ Dodano: 2007-07-15, 13:12 ]
Dobra, wnioski: Epson 350 albo szukam używki, albo... coś zupełnie innego. Dzięki za rady :-B
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
plustek 7200i ponoc jest lepszy od 7200 tylko i wylacznie w zdejmowaniu brudow ze skanu - ale to tyle co zaslyszalem. Samplami z 7200 moge sluzyc, z st48 tez - ale w tym drugim przypadku naprawde niewiele jest do pokazywania...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
https://ssl.allegro.pl/item215610870_benq_scanwit_2740s_technologia_ice_.html
a takie cus...?


byłam zdecydowanego dokładnie na taki model, tylko nie wylicytowałam go... :-(
rzadko obecny na aukcjach, ogladałam sample z niego - podobały mi się

ale ostatecznie, udało mi się kupić, tak jak Dzerry - minoltę III - dopiero się jej uczę :-) ale to i tak niebo i ziemia w porównaniu z tym, co dostawałam z płaszczaków w pracy :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Łokidoki, temat zakończony. Kopnięty nagłym impulsem między gałki oczne, wziąłem i wyskoczyłem do MM i kupiłem Epsona V350. Po powrocie do domu sprawdzę czy daje radę :-)

[ Dodano: 2007-07-23, 18:39 ]
Pierwsze wrażenie - automatyczny podajnik kliszy to cwaniutki wynalazek. Połyka, skanuje, dzieli na klatki, zapisuje, serwuje zimne piwo. A nie, to ostatnie to ja sam.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
bEEf, daj jakieś sample i szybkie wrażenia, bo ja już władowałem w skany prawie tyle co on jest wart, ale wliczając oszczędności na czasie i tak jestem do przodu,... tyle, że jeszcze parę filmów zostało.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ganz, widzisz, przypomniałeś mi, zaraz wrzucę. Tylko, że na razie zeskanowałem jeden film, który sam w sobie jakością nie grzeszy - dużo nietrafionej ostrości itd. Dopiero się uczę mojego mesupera :-) Ale skany wrzucę.

[ Dodano: 2007-07-27, 22:05 ]
Aha - i mój skaner miał wadę - nierówno przycinał klatki.

Tzn on ma automatyczny podajnik, najpierw wciąga cały pasek 6 klatek, robi podgląd, na jego podstawie dzieli na klatki, a skanuje już wciągając klatka po klatce, dzięki czemu każda klatka jest skanowana w tym samym miejscu. Sprytne to ustrojstwo jednak w pierwszym egzemplarzu nie działało dobrze - podział na podglądzie by ok, natomiast same skany kolejnych były coraz bardziej przesunięte, na ostatniej klatce była wręcz 1/3 poprzedniej.

Musiałem więc oddać go i wziąć drugi egzemplarz. Ten działa już ok. Tu wyszła zaleta kupowania w MM - zapłaciłem drożej o 60zł, po odliczeniu przesyłki dało to już głupie 30zł, a wymiana to czysta formalność - przyszedłem, powiedziałem "Skaner źle działa", pokazałem przykładowy wydrug przesuniętych klatek. Miły pan powiedział - ok, tu ma pan drugi. Jak pomyślałem, że miałbym to pudło odsyłać teraz... Kupowaniem skanerów przez net mówimy nie!.

[ Dodano: 2007-07-27, 22:11 ]
Natomiast z jakości samych skanów jestem bardzo zadowolony. Skaner ma optyczną rozdzielczość 4800dpi, nie wiem, na ile jest ona "oszukana", ale i tak jest to armata na muchę - nie wyobrażam sobie, bym kiedykolwiek posiadał zestaw optyka+materiał, który by wymagał skanowania w tej rozdzielczości. Mówię o moich, zupełnie amatorskich zastosowaniach. Skanowałem w końcu w 2400 dpi otrzymując pliki mniej więcej o takich samych rozmiarach, jak te z kasetki (ok. 6MPix ;-) ).

Oprogramowanie jest wygodne, nieprzeładowane bajerami, działa sprawnie. Automatyczny podział na klatki jest zadziwiająco precyzyjny. Zaznaczam, że nie miałem kontaktu z SilverFastem i innymi takimi wynalazkami. Miałem za wątpliwą przyjemność mieć kontakt z oprogramowaniem do skanowania HP - totalny badziew, aż strach wspominać. Oprogramowanie Epsona to przy nim arcydzieło funkcjonalności.

[ Dodano: 2007-07-28, 00:09 ]
Sampelek tutaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=105420#105420
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cholera, spać nie moge i na telefonie przeglądam foruma i obrazkow nie widzę. A chetnie bym obejrzal te sample, bo jak rozważałem tego epsona, to bylem troche rozczarowany rezultatami. Tak na oko, to lepsze dawal moj 3490, ktory to z kolei mial żadną ostrość w porównaniu do ls-2000.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
bEEf dzięks za sample, ja niestety mam doświadczenia tylko z HP'kiem dlatego pierwsze co zrobiłem to pobiegłem do labu oddałem pierwszy film do kontroli potem dwadzieścia, potem dziesięć..... i jeszcze trochę zostało, dlatego raczej się nie zdecyduje bo czynnik czasochłonności jest najważniejszy, ale efekty jakie osiągnąłeś całkiem by mi odpowiadały.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ganz, no jeśli skanujesz filmy dziesiątkami, to faktycznie trochę zabawy by było. Podajnik skanuje wprawdzie automatycznie, ale 6 klatek, i co te 6 klatek trzeba pasek wymiecić, poza tym trwa to (skanowanie) kilkanaście minut... Było by parę ładnych dni zabawy.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
bEEf - 6 klatek, znaczy się musisz mieć pocięty film? nie załaduje całego? czy załaduje, ale trzeba ręcznie przesuwać po sześciu?
co do ilości - już dawno odszedłem od filmów i większość skanowanych to archiwum, niestety większość z nich to zdjęcia rodzinne z różnych kompaktów itp więc trudno na nich testować jakość.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ganz, musi być pocięty, tak mówi instrukcja. Konstrukcja podajnika nie wykluczała by możliwości skanowania całego filmu, ale skoro instrukcja tak twierdzi, to widocznie nie bez powodu :-) Ja i tak tnę filmy po 6 klatek i ładuję do albumu, więc mi to akurat pasuje.
Cytat
już dawno odszedłem od filmów

A ja właśnie wróciłem :mrgreen:
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
musi być pocięty

no to lipa. Może jak wrócę do filmów to się zastanowię, a tymczasem muszę się wyeksploatować na kasetce :lol:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To w zasadzie bym szedł i kupił skaner tyko... ciągle nie wiem jaki ;-) Jako że czasem jeszcze mapę bym sobie zeskanował, to płaszczak mi pasi. Ale gdyby się zjawił "do wzięcia" (a nie "do upolowania") sensowny skaner dedykowany, to czemu nie?
Cena tak. 500-750zł. Więcej wolałbym nie dawać, bo raczej takich potrzeb nie mam. Na razie obstawałbym za Epsonem V350, bo niestety V500 to cena 2x większa (a miało być 250USD) :-P Ale może jakąś sensowną alternatywę ktoś doradzi?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb, no ja w tej samej cenie szukałem alternatywy - i nie dyrydy. Za 7 stówek jest jeszcze dedykowany benq, ale ja chciałem płaszczaka - kryterium uniwersalności.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A byl ladny Epson 3590 na Allegro... sprzedawany przez kogos od nas z forum. Za 250 zl. Z automatycznym podajnikiem do filmow. Sporo lepszy niz obecna seria V350/V100.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan, może i był, ale nie wtedy
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf, nie wtedy kiedy szukales? :-)

Bo on byl pare dni temu, wiec to raczej matb, powinien byl zainteresowac sie nim. Pojawilo sie ogloszenie w dziale "Gielda" :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach