diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
a czy ktos zna taka maszyne?
i czy za 150zl oplaca sie toto zakupic?
http://www.allegro.pl/ite...oscan_1200.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Diplodok czytałem kiedyś recenzję tego skanera. HEIDELBERG LinoScan 1200 to najtańszy z Heidelbergów. Oferował w miarę poprawne pliki, ale trzeba było anielskiej cierpliwości do jego obsługi. Myślałem wówczas o jego zakupie, ale przeczytawszy, jak długo skanuje to klisze, wolałem poszukać czegoś innego.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Jako, że temat nie aż tak stary, to się podepnę.
Jakiego skanera do małego obrazka i średniego szukać? Pewnie jakiegoś epsona. Ale którego, to nie wiem. Cel: wglądówki na komputerze. Kasa: 600 zł (może troszkę więcej). Stan: używany.

Pozdrawiam!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
np. Epson 4490
http://www.allegro.pl/ite...4490_photo.html

Niestety uzywki pojawiaja sie bardzo rzadko.

Jeszcze taki jest:
http://www.allegro.pl/ite...200_fa_vat.html

Aukcja skonczyla sie wczoraj, wiec pewnie jeszcze go nie sprzedali.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Jako, że w temacie skanerów jestem trochę do tyłu, to zapytam - czemu te skanery wyglądają jak zwykłe domowe? Tzn. tu chyba chodzi o rodzaje, czyli płaskie i dedykowane do filmów. Te płaskie typu Epson 4490 czy 3200, nie są wcale gorsze do wglądówek (ale trzeba mieć chyba przystawkę?) niż te jakieś specjalne?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Jako, że w temacie skanerów jestem trochę do tyłu, to zapytam - czemu te skanery wyglądają jak zwykłe domowe? Tzn. tu chyba chodzi o rodzaje, czyli płaskie i dedykowane do filmów.

To sa skanery plaskie, z mozliwoscia skanowania filmow - takze srednioformatowych.

Saknery dedykowane z mozliwoscia skanowania sredniego kosztuja duzo, duzo wiecej.

Maciej napisał/a:
Te płaskie typu Epson 4490 czy 3200, nie są wcale gorsze do wglądówek (ale trzeba mieć chyba przystawkę?) niż te jakieś specjalne?

To sa bardzo dobre skanery plaskie - dla entuzjastow fotografii, raczej nie dla zwyklych uzytkownikow domowych, ktorzy raz na kwartal zeskanuja do maila odbikte z domowego albumu.

[ Dodano: 2007-10-02, 22:54 ]
Tu masz od cholery sampli z tych skanerow:
http://www.flickr.com/sea...pson+4490&s=rec
http://www.flickr.com/sea...pson+3200&s=rec

Do sredniego beda nawet wiecej niz na potrzeby wgladowek, do malego ujda.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
No i o to mi chodziło. Dzięki, dan!
Możesz mi jeszcze tylko wymienić modele Epsona, które mam szukać? (prócz 4490 i 3200 - bo to już wiem)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Możesz mi jeszcze tylko wymienić modele Epsona, które mam szukać?

Ze starszych modeli z mozliwoscia skanowania sredniego, to jeszcze 2450 jest godny polecenia. Paru uzytkownikow forum go ma, i sobie chwali.

Wydaje mi sie, ze te modele, to ta sama polka i wychodzily w kolejnosci:
2450->3200->4490.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
sie podepne troszke;)

Jak sie plasuje epson 3170 w stosunku do 3 powyzej wyminionych?

Czy jest jakas opcja na wymiane szyby w razie jej zarysowania? Czy musi to byc specjalna od Epsona a przynajmniej z jakiegos skanera, czy da sie u szklarza jakas wykombinowac? Ktos mial taki problem?

Pozdro
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PawelK napisał/a:
Jak sie plasuje epson 3170 w stosunku do 3 powyzej wyminionych?

Nie znam tego modelu, tu jest troche informacji:
http://www.epson.com.pl/p...photo/index.htm
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Ze starszych modeli z mozliwoscia skanowania sredniego, to jeszcze 2450 jest godny polecenia.
Ja mam. Wszystkie srednie i wiekszosc zdjec u mnie na blogu tak do trzech miesiecy wstecz bylo skanowane na 2450. Spinner tez go sobie chwali.

Wady
- bardzo wolny... ale, wkladasz przeciez na raz az 12 klatek, odpalasz vuescnana i idziesz na kawe albo czytasz forum, wiec to nie jest taki znowu duzy problem.
- slaba ostrosc
- slaba dynamika - lekko niedowolne negatywy smigaja jak marzenie, ale geste slajdy jak smola - nic nie przeswieci.
- no i prawdziwa jego rozdzielczosc to tak pewnie okolo 1200 dpi a nie 2400.

Od trzech miesiecy skanuje na Minolcie Dual III i szczerze mowiac, to na cz-b negatywach nie widze az takiej wielkiej roznicy (poza ostroscia) ale slajdy to przepasc.

dz.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Edit.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Ktoś coś wie o Epsonie 2400 i V500?


MAciej, przepraszam, ale non stop wyrywasz sie z pytaniem "kto wie cos o tym skanerze" , albo "kto wie coś o tamtym skanerze". Kupe tego typu ogolnych informacji lezy juz na tym forum, a moze i tysiąc kup na googlach, wiec prosze, nie zadawaj pytan w stylu "co mi powiecie na temat k100 i P50?"

No, sztama :-) :-B
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Gdyby było kupę recenzji użytkowników tych skanerów, to bym nie pytał. Niestety o tych modelach mało jest w sieci, a same dane techniczne, jak powszechnie wiadomo, nic nie mówią. Ale okej, edytuję. :)

Pozdrawiam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej, kup wreszcie jakis i skanuj. Nic nie zastapi wlasnych doswiadczen... (no chyba ze doswiadczenia Alkosa :evilsmile: )
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
No i kupiłem Epsona 4490. :-)
Jak ktoś chce, to mogę dać namiar na kogoś kto ma Epsona 4990 za 1050 zł w bardzo dobrym/idealnym stanie.
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
Maciej,
jak Twoje wrażenia z uzytkowania onego Epsona 4490?
Czy mozna wybrac gęstośc optyczną, czy jest ona ustalana automatycznie
w oparciu o analize materiału skanowanego?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
piko napisał/a:

Czy mozna wybrac gęstośc optyczną, czy jest ona ustalana automatycznie
w oparciu o analize materiału skanowanego?



ja nie chce nic mówić, ale sprawdź co to znaczy gęstość optyczna zanim zadasz takie pytanie :-P

(wybrać można ewentualnie gammę negatywu, ale to w vuescanie i nie wiem czy gdzie indziej też)
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
guerilla, wiem co to jest: parametr skanera świadczący o zdolności rozróżniania miejsc najciemniejszych i najjaśniejszych, a więc niejako o jego dynamice tonalnej (tak w skrócie). Jestem niemal pewny, iz widziałem to ze trzy lata temu w ustawieniach chyba Nikona LS50. Dlatego pytam.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
piko napisał/a:
guerilla, wiem co to jest: parametr skanera świadczący o zdolności rozróżniania miejsc najciemniejszych i najjaśniejszych, a więc niejako o jego dynamice tonalnej (tak w skrócie). Jestem niemal pewny, iz widziałem to ze trzy lata temu w ustawieniach chyba Nikona LS50. Dlatego pytam.


nie można zmienić Dmax softwarowo, zresztą po kiego grzyba by to robić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach