opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
paradziqs, jak poszukasz na je.baju, to znajdziesz
ja za swoją DSII dałem 300zł - razem z kosztami transportu na terenie USA i kosztami Polameru
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
opiszon, od hm. 2-3 tygodni monitoruje ebay.com i ebay.de..
jeden stoi za $149.95 + 75 dolcow za przesylke (z Kanady).. no to juz sie troszke duzo robi..
drugi - 250 dolcow + nie widze opcji dostawy do polski (chociaz wiem ze warto pytac bo czesto z lkenistwa nie uzupelniaja tych danych..)

niestety.. to juz nie te czasy chyba co dolar byl po 2zl i mozna bylo tanio zamowic sobie LTD czy takie skanery.. dlatego ponawiam pytanie: epson v500 czy ten plustek?
do czego mi jest potrzebny skaner? glownie to www, lepsze (udane) zdjecia bo obrobce do druku w formacie max 40x60
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
paradziqs napisał/a:
to juz nie te czasy chyba co dolar byl po 2zl i mozna bylo tanio zamowic sobie LTD czy takie skanery

3 grudnia 2010r. płaciłem PayPalem za ten skaner
zapłaciłem $65 z wysyłką do magazynu Polamer - w przeliczeniu na złotówki było to wtedy 201zł
dziś by to się przeliczyło na 208zł - jak widzisz różnica niewielka

dodatkowo zapłaciłem $25,75 (80zł) za przesyłkę Polamerem - fakt że trwało tragicznie długo - doszło jakoś na początku lutego

tyle że ja po prostu licytowałem sprzęt który nie miał zaznaczonej możliwości wysyłki za granicę - dzięki temu mniej zainteresowanych w licytacji no i udało się tanio wyrwać
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no widzisz opiszon, widocznie te skanery nabieraja wartosci kolekcjonerskiej i z kazdym rokiem sa coraz drozsze..
a Ty swojego nie chcesz sprzedac? :P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
oferty tylko na giełdzie :idea:

prawdę mówiąc, to od pół roku go nie widziałem - zwiedza sobie moich kumpli z pracy, skanując stare klisze ;-)

ja bym się nie zrażał, tylko polował, bo co nagle, to po diable
no chyba że ci ten skaner na gwałt potrzebny jest :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
paradziqs, dual II i III chodza po okolo 100-135 dolarow. Razem z przesylka powinienes sie zmiescic w 600 zl i to jest cena adekwatna do mozliwosci tego skanera.

V500 w zupelnosci Ci wystarczy do sieci. Na powiekszeniach bedziesz mial wiekszosc szczegolow, a z 10 cm miekkie krawedzie i rozmyte ziarno. Z 50 cm nie zauwazysz roznicy. V500 zdecydowanie gorzej bedzie radzil sobie z gestymi slajdami.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
paradziqs napisał/a:
widocznie te skanery nabieraja wartosci kolekcjonerskiej
Jeśli nie są od dawna produkowane, to normalne zjawisko. Będzie jeszcze gorzej, bo popyt jakiś jest na nie, więc zgodnie z prawami rynku... :evilsmile:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dzerry, no mi sie jeszcze takie okazje nie trafily ;)
poki co widze:
-250$
-$149.28 + ponad 70$ przesylka..

to jednak nie sa takie okazje o jakich piszecie.. ale bede czekal.. poki co zostaje lab i skany w rozdzielczosci 1200x1800 za 15zl

[ Dodano: 2012-01-31, 17:02 ]
ps. do glowy przychodzi mi jeszcze skan domowej roboty (aparat + np laptop do podswietlenia..).. gdzies/cos mi takiego rzucilo sie w oczy.. musze poczytac wiecej i zobaczyc czy gra jest warta swieczki.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Na brytyjskim ebayu poszukaj.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
paradziqs napisał/a:
dzerry, no mi sie jeszcze takie okazje nie trafily ;)
źle szukasz :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dzerry, no nie zalamuj mnie ;)
moze za krotko szukam.. to tak.. bo dopiero kilka tygodni..
zaczelem od ebay.com, pozniej doszedl ebay.de, teraz jeszcze ebay.co.uk..
w chiwli obecnej na .com konczy sie jedna aukcja minolty, ale jest niesprawdzona przez sprzedajacego..
na uk sa dwie.. w jednej sprzedawca nie wysyla do polski (juz mi odpisal), od drugiego wciaz czekam na maila..
na .de licytuje jedna minolte.. poki co 56 euro, ale jescze pare dni zostalo wiec cena pewno spokojnie pojdzie jeszcze do gory..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
paradziqs, advanced search, location - any country. Ja nie sledze tych skanerow, bo mam swoj od dobrych 4 lat :-) Zrobilem szybki research w zakonczonych aukcjach i tyle mi wyszlo. Ze dwa miesiace pewnie trzeba popolowac zanim trafisz. W zakonczonych byly kup teraz za 50 dolarow :-) I nie licytowac na dlugo przed koncem aukcji, bo to i tak nie ma sensu. Ustawic sobie gorny limit i dodawac wszystko jak leci do snajpera.


EDIT: Jesli ktos sie zastanawia nad jakoscia z plaszczaka do sredniego formatu, a przy okazji kupil sobie kalendarz, to zdjecie tydzien 13-14 to skan 1200 dpi z Reali na Epsonie 2450, czyli teoretycznie złomie, który kupiłem od poprzedniego właściciela bo mu mydlił. Serio więcej potrzeba?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
No a co z oprogramowaniem? Większość narzeka na firmowe sterowniki do skanerów.
Taki VueScan, czy Silverfast to też trochę kosztują, nie? A z IT8 itd to już taką większą trochę :-/
Ja się miotam pomiędzy Epsonem V500/Canonem 9000F, używanymi dedykowanymi (Nikon, Minolta, Acer/Benq) a Plustekiem 7500 z iSRD i IT-8. Chyba zacznę rzucać kostką ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vuescan kosztuje 120pln. Duzo? Nic moim zdaniem.

Ale konieczny wcale nie jest - soft Epsona i Minolty jest w porzadku.

Od Nikona trzymajcie mnie z daleka :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fakt, brałem pod uwagę wersję z wzorcem IT-8 - 80 USD czy jakoś tak. A toto działa z różnymi skanerami, czy trzeba dla każdego kupować osobno?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Z Plustekami w zestawie jest Silverfast.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
A toto działa z różnymi skanerami, czy trzeba dla każdego kupować osobno?


Jeden dla wszystkich, wszystkie do jednego.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Z Plustekami w zestawie jest Silverfast.

Z Canonem 9000F również.

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Co więcej, jak raz wydasz na VueScana te 80$ to masz dożywotnio darmowy apgrejd do kolejnych wersji. Wersja za 40$ tego nie umożliwia (choć można z czasem dopłacić do niej kolejne 40$ i otrzymuje się wtedy licencję profesjonalną - ja tak właśnie "na raty" kupowałem Vuescana).
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właśnie dojechał do mnie canoscan fs4000. Mało popularny na forum, ale przecież to bezpośrednia konkurencja dla nikonów IVed. Swojego kupiłem za 1000 zł ale widzę na al... że można taniej. Jakość skanów bardzo dobra, epson v700 nie ma szans na 35 mm (zresztą, z całego serca go nienawidzę).
Podzielę się efektami, jak znajdę coś nadającego się do upublicznienia i naprawdę polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach