KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
Oglądałem Twoje skany w jpg i stwierdzam ,że ten po prawej jest lepszy bo nie ma takiego
dziwnego szumu , ziarna . Ostrość jest taka sama zwróć uwagę na malutką rysę która przechodzi przez górną część litery T w napisie na dole jest tak samo widoczna na skanie lewym jak i prawym . Z racji tej ,że to jest JPG trudno o coś więcej natomiast podkreślam ,że mnie od razu zastanowił ten szum na lewym skanie.

Posiadam Plusteka 7300 i SilverFast i skanuję od 4 lat. Pracuję tylko analogiem mój ulubiony materiał Provia 100 i 400 oraz Superia Xtra 400 i 800 , Neopan 400 oraz AGFA APX 100-400 ( wtedy gdy robiła go AGFA) czasami też SCALA 200 .

Pozdrawiam
 

jannad  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy skaner Reflecta iScan 3600 o którym w tym wątku pisze plwk jest coś wart. Ja wiem że za taką cenę to nic specjalnego się nie znajdzie. Potrzebuję skanera do negatywów czarno-białych i to tylko na 35mm. Ewentualnie może coś polecicie w granicach 500 złociszy?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie znam aktualnych cen w kraju, ale z dedykowanych do małego obrazka moze byś znalazł Plusteka 7600. W jueseju po wprowadzeniu nowych modeli , moz a było kupić 7600 w okolicach 200 $. Nie wiem tez czy lepszym wyborem od tej Reflecty nie bedzie V500 Epsona.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To kupić przez internet, przetestować i jeśli jakość byłaby niezadowalajaca oddać przed uplywam 10 dni. Nie spotkałem na kilku polskich forach gdzie zaglądam, kogoś kto ma ta reflecte, a moze faktycznie jest całkiem dobra.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
V600 chyba że wyhaczysz v700.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek Matacz, zadaj sobie trud i poczytaj wątki w tym dziale.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
V600 a V700 to dwie różne półki. V700 ma półtora raza większą efektywną rozdzielczość skanowania.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jorge.martinez napisał/a:
Jasiek Matacz, zadaj sobie trud i poczytaj wątki w tym dziale.

Jasiek najwidoczniej nie lubi czytać lektur, tylko korzysta ze streszczen ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Raczej ze ściąg.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
raczej liczy na kolegę z ławki :P
 
k-pax  Dołączył: 14 Gru 2012
Zastanawiam się nad kupnem czegoś do średniego. Mój wybór waha się miedzy Epsonem V600 a Canonem 9000f. Czy warto dopłacać od V600 ? Co byście polecili. :-D
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie miałem i nie mam Canona, więc w jego temacie się nie wypowiadam. Mam V500 którego używam właśnie do sredniego i jak najbardziej polecam.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A miał to ktoś w ręku - ze sklepu Tchibo
http://www.tchibo.pl/Skan...p400022980.html

Czy w porównaniu do stareńskiego Plusteka z przystawką do slajdów wypada choć troche lepiej?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To nie jest skaner, tylko cyfrówka ze szkiełkiem do fotografowania klatki w świetle przechodzącym. Na All.. to już nawet poniżej 100 zł te wynalazki chadzają.

Tu masz tanio nienajgorsze skanery
http://allegro.pl/skaner-...2866783472.html
http://allegro.pl/skaner-...2868151356.html
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Skaner to ja mam - ale pytałam sie konkretnie o Tchibo i fajnie, jakby opinia była poparta jakims doświadczeniem z nim :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mygosia, tak jak pisze Dada, to nie jest skaner. To cos, czyli cyfrowka udajaca skaner, jest brandowane pod wszystkie mozliwe marki handlowe od Lidla przez Biedronke, az do Reala. Tym razem trafilo na Tchibo.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...tzn. jak zła/dobra z tego może być jakość. Wygrzebałem ostatnio trochę starych negatywów, z szuflady co i raz spogląda na mnie smętnie Superek - i coś TEJ WIELKOŚCI bardzo by mi pasowało. Do bardzo doraźnych zastosowań.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Mertz, do "katalogowania" klisz na dysku zdjęć się nada, na upartego do 10x15...

[ Dodano: 2013-02-04, 18:30 ]
sam na takie coś kiedyś chorowałem, ale jakość przemawia nad zleceniem co lepszych klisz w labie... Za (średni koszt „skanera”) 300 zł to można sporo zlecić :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Chodzi za mną od niedawna zakup skanera do małego obrazka. Ktoś z Was używał Epsona 3490? Warto go kupić czy jednak dołożenie kasy będzie wskazane? Cel - umożliwienie udostępniania zdjęć z kliszy w dobrej jakości w necie.
Aha - i jeszcze jedno. Jak wygląda sprawa ze skanerami które obsługują też średni format? Spotkałem się z wypowiedziami, że te do średniego nie sprawdzają się na małym obrazku. Chodzi mi o Epsony 4490, V500.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach