Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Epson V800 czy V850pro?
Rozglądam się za jakimś w miarę dobrym skanerem, przede wszystkim do filmów typ 120 i 4x5, dość długo nie interesowałem się co jest dostępne - teraz widzę że chyba tylko Epsony V800 lub V850pro. Różnica w cenie tych dwu modeli jest duża, ok. tysiąc zł, czy coś uzasadnia ten fakt? Bo parametry techniczne maja identyczne.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Hej Yeti

Różnic jest kilka - sam musisz "wycenić" ich wartość dla siebie. 850tka ma lepszą optykę (szkło ma dodane warstwy antyrefleksyjne i przekładając to na świat foto - jest bardziej dopieszczonym słokiem ;). W pudełku dostajesz dwa zestawy ramek na negatywy (czyli np. jeden jest skanowany, a drugi sobie w tym czasie ładujesz), oraz wyższą wersję softu SilverFasta (jakieś 60-80$ różnicy w licencji).

offtop: ja mam V550 i skany używam głównie jako punkt referencyjny przed robieniem odbitek cz.b. Natomiast do koloru, soft od Epsona jest dla mnie baaardzo ciężki do uzyskania dobrych rezultatów. No, ale to też moja wina, kiepsko mi to idzie ;)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Dziękuję, to już wiem więcej, tego w bezpośrednich opisach nie zauważyłem. Myślałem że różnica jest tylko w oprogramowaniu, jak kiedyś było miedzy V750 a V700.
Niestety jestem chyba skazany na V850.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Yeti, i jak tam? Kupiłeś 800 czy 850? Możesz się pochwalić jakimiś przykładami skanów?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach