Czy Twój aparat miał problem z przysłoną (solenoidem)?
Nie, przebieg do 10 tys.
26% Complete
21 (26%)
Nie, przebieg do 15 tys.
12% Complete
10 (12%)
Nie, przebieg do 20 tys.
7% Complete
6 (7%)
Nie, przebieg do 30 tys.
11% Complete
9 (11%)
Nie, przebieg do 50 tys.
3% Complete
3 (3%)
Nie, przebieg do 100 tys.
5% Complete
4 (5%)
Tak, przebieg do 10 tys.
16% Complete
13 (16%)
Tak, przebieg do 15 tys.
5% Complete
4 (5%)
Tak, przebieg do 20 tys.
6% Complete
5 (6%)
Tak, przebieg do 30 tys.
3% Complete
3 (3%)
Tak, przebieg do 50 tys.
2% Complete
2 (2%)
Tak, przebieg do 100 tys.
0% Complete
0 (0%)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Awaria w K-30 i dalszych
Czołem

Jako jedna z ofiar przypadłości K-30 zacząłem się interesować zasięgiem awarii solenoidu w podobnych aparatach pentax'a tj. K-30, K-50, K-500, K-S1, K-S2, (K-70?).
Uzupełnienie ankiety być może pozwoli Nam uzmysłowić sobie skalę zjawiska.
W komentarzach można dopisać, którego modelu dotyczy odpowiedź.
 

parmezan  Dołączył: 01 Sie 2016
K-50, przebieg ~11600, problem jeszcze nie wystąpił.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
parmezan - u góry jest ankieta, tam wpisz swoje info :-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Szykujecie pozew zbiorowy :?:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
To tylko ciekawość, ale może być i pierwszy stopień do... sądu ;-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Ankieta nie uwzględnia wielokrotnej awarii. ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Re: Awaria w K-30 i dalszych
Kuba Nowak napisał/a:
Czołem

Jako jedna z ofiar przypadłości K-30 zacząłem się interesować zasięgiem awarii solenoidu w podobnych aparatach pentax'a tj. K-30, K-50, K-500, K-S1, K-S2, (K-70?)...
Rzeczywiście, z tej ankiety wyjdzie Ci, że K-30 jest podobny do K-30, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że może nie wszyscy wieżą że jest podobny do K-30. :-D
I że w podobnych aparatach jak K-30 ilość awarii jest nawet większa niż w K-30. Bo musi być większa kiedy do aparatów podobnych do K-30 zaliczasz K-30.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
WaldekW, tu bardziej chyba o statystyki chodzi, a nie o to czy k-30 padnie szybciej od K-30. W ogóle to chyba na tym forum użytkowników K-30/K-50 jest mniejszość.
Ad rem - K-50, ok. 18000 klatek, bez objawów.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
WaldekW, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Tu nie ma słowa "do", czyli Kuba Nowak pisał o serii aparatów podobnych (tzw entry level), a nie do niego (czyli k-30).
Widzisz jakie to proste...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
kojut, tak przeprowadzona ankieta da wynik: na trzy sprzedane aparaty Pentax jeden jest dotknięty tą wadą. Oczywiście taki wynik nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Gdyby zjawisko miało taką skalę jak w ankiecie to firma Pentax już dawno nie powinna istnieć.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Czy Wam chodzi o to niedoświetlanie?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
WaldekW napisał/a:
na trzy sprzedane aparaty Pentax jeden jest dotknięty tą wadą. Oczywiście taki wynik nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Gdyby zjawisko miało taką skalę jak w ankiecie to firma Pentax już dawno nie powinna istnieć.

A skąd wiadomo, że taki wynik nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? Wydaje się jednak, że wada solenoidu to nie przypadek, a norma. Układ źle zaprojektowany i tyle. To raczej kwestia czasu, że elektromagnesik padnie.
Podobna historia była z napędami SDM.
Przytaczana już tutaj historia z airbagami firmy Takata - mam 10 letni samochód, jestem drugim właścicielem. Firma właśnie wezwała mnie na bezpłatną wymianę 1 poduszki, gdyż "istnieje podejrzenie", że poduszka jest wadliwa. Jednak tutaj po wymianie wszystko będzie cacy.
W K-30/K-50 nie istnieje podejrzenie, jest raczej pewność, że prędzej czy później szlag trafi solenoid. A tutaj nic nie da się zrobić, bo konstrukcja jest źle zaprojektowana i po wymianie na nowy elektromagnes za jakiś czas znowu padnie.
Jak żyć? :cry:
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Color napisał/a:
WaldekW napisał/a:
na trzy sprzedane aparaty Pentax jeden jest dotknięty tą wadą. Oczywiście taki wynik nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Gdyby zjawisko miało taką skalę jak w ankiecie to firma Pentax już dawno nie powinna istnieć.

A skąd wiadomo, że taki wynik nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? Wydaje się jednak, że wada solenoidu to nie przypadek, a norma. Układ źle zaprojektowany i tyle. To raczej kwestia czasu, że elektromagnesik padnie.
:cry:
Po pierwsze jeżeli wszystko jest takie pewne to po co robić ankietę? Po drugie to co piszesz to się kupy nie trzyma. Jak układ jest konstrukcyjnie wadliwy to jakim cudem w niektórych aparatach przebiegi bez napraw przekraczają 50 tys. zdjęć? Musisz wiedzieć, że taki K-50 i K-S1 to nie są aparaty reporterskie tylko amatorskie aparaty dla niedzielnych pstrykaczy. Przekroczyć 50 tys. zdjęć to trzeba przez 4 lata robić 35 zdjęć dziennie. Dla mnie ta ankieta by miała sens gdyby wykluczyć model K-30. Wg mnie tylko w K-30 była wada konstrukcyjna. Teraz użytkownicy K-30 zlatują się jak pszczoły do miodu i stanowią nieproporcjonalnie dużą grupę głosujących. Oczywiście w takiej ankiecie "duża grupa" to 5 osób. :mrgreen:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
WaldekW napisał/a:
Po pierwsze jeżeli wszystko jest takie pewne to po co robić ankietę?

Z czystej ciekawości. Przeszkadza Ci to?
WaldekW napisał/a:
Po drugie to co piszesz to się kupy nie trzyma. Jak układ jest konstrukcyjnie wadliwy to jakim cudem w niektórych aparatach przebiegi bez napraw przekraczają 50 tys. zdjęć?

To już było kilka razy i jakbyś poświęcił chwilkę na zapoznanie się z tematem zamiast trolować, to dowiedziałbyś się, że im częściej aparat jest używany i im więcej zdjęć się robi, to zmniejsza się prawdopodobieństwo awarii.
WaldekW napisał/a:
Musisz wiedzieć, że taki K-50 i K-S1 to nie są aparaty reporterskie tylko amatorskie aparaty dla niedzielnych pstrykaczy.

k-50 to świetny aparat i ludzie robią nim świetne zdjęcia. To, że ty pstrykasz tylko od święta nie oznacza, że każdy tak robi.
WaldekW napisał/a:
Przekroczyć 50 tys. zdjęć to trzeba przez 4 lata robić 35 zdjęć dziennie.

Myślisz, że to niewykonalne?
WaldekW napisał/a:
Dla mnie ta ankieta by miała sens gdyby wykluczyć model K-30. Wg mnie tylko w K-30 była wada konstrukcyjna.

No tak, w pozostałych modelach, w których występuje to już jest cecha. Dobrze żeby Ricoh teraz Cię posłuchał i naprawiał bezpłatnie tylko k-30, a w k-50/500, k-s1/2 już traktował to jako "ficzer" :mrgreen:
WaldekW napisał/a:
Teraz użytkownicy K-30 zlatują się jak pszczoły do miodu i stanowią nieproporcjonalnie dużą grupę głosujących.

Boli Cię to? Poza tym, z tego co tu można zobaczyć, to właśnie użytkowników k-30 chyba jest najmniej.
WaldekW napisał/a:
Oczywiście w takiej ankiecie "duża grupa" to 5 osób. :mrgreen:

Trolling w czystej postaci: jeśli Cię temat nie interesuje, to po jaką cholerę się produkujesz?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Super, że znaleźliście sobie nowy temat, żeby trochę "podyskutować" ale ja dalej nie wiem co to za awaria?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
SlicaR, nie tylko Ty nie wiesz co to za awaria. Ale zaraz Cię kojut zgasi, że nie przeczytałeś 2564 wątków na ten temat i raczysz wziąć udział w ankiecie. Ludzie głosują na zasadzie każda awaria korpusu.
kojut napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Po pierwsze jeżeli wszystko jest takie pewne to po co robić ankietę?

Z czystej ciekawości. Przeszkadza Ci to?
Przeszkadza mi nierzetelność tej ankiety. Zakłada się z góry jaki ma być wynik i pod ten wynik robi ankietę.
kojut napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Po drugie to co piszesz to się kupy nie trzyma. Jak układ jest konstrukcyjnie wadliwy to jakim cudem w niektórych aparatach przebiegi bez napraw przekraczają 50 tys. zdjęć?

To już było kilka razy i jakbyś poświęcił chwilkę na zapoznanie się z tematem zamiast trolować, to dowiedziałbyś się, że im częściej aparat jest używany i im więcej zdjęć się robi, to zmniejsza się prawdopodobieństwo awarii.
To są niepotwierdzone dowodami wnioski (raczej głupie wnioski). Ogólnie w przypadku maszyn najwięcej awarii jest na początku użytkowania i po czasie bliskim wyeksploatowania. Dlatego może być takie wrażenie. A trolujesz to Ty.
kojut napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Musisz wiedzieć, że taki K-50 i K-S1 to nie są aparaty reporterskie tylko amatorskie aparaty dla niedzielnych pstrykaczy.

k-50 to świetny aparat i ludzie robią nim świetne zdjęcia. To, że ty pstrykasz tylko od święta nie oznacza, że każdy tak robi.
Nie wątpię, że jest świetny, czemu zaprzeczy ta ankieta bo co trzeci nadaje się do śmietnika. Jest świetny w swojej klasie cenowej, z tym że aparat 10 krotnie droższy będzie wielokrotnie trwalszy.
kojut napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Przekroczyć 50 tys. zdjęć to trzeba przez 4 lata robić 35 zdjęć dziennie.

Myślisz, że to niewykonalne?
Wykonalne, tylko myślę, że to okolice granicy dla tego typu sprzętu.
kojut napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Dla mnie ta ankieta by miała sens gdyby wykluczyć model K-30. Wg mnie tylko w K-30 była wada konstrukcyjna.

No tak, w pozostałych modelach, w których występuje to już jest cecha. Dobrze żeby Ricoh teraz Cię posłuchał i naprawiał bezpłatnie tylko k-30, a w k-50/500, k-s1/2 już traktował to jako "ficzer" :mrgreen:
Taka ankiety byłaby bardziej uczciwa i coś by wniosła.
kojut napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Teraz użytkownicy K-30 zlatują się jak pszczoły do miodu i stanowią nieproporcjonalnie dużą grupę głosujących.

Boli Cię to? Poza tym, z tego co tu można zobaczyć, to właśnie użytkowników k-30 chyba jest najmniej.
WaldekW napisał/a:
Oczywiście w takiej ankiecie "duża grupa" to 5 osób. :mrgreen:

Trolling w czystej postaci: jeśli Cię temat nie interesuje, to po jaką cholerę się produkujesz?
Wręcz przeciwnie, gdyby mnie nie interesował to bym tu nie tracił czasu. Ale interesuje mnie rzetelna ankieta bo jestem użytkownikiem Pentaxa. Ja mam wrażenie, że zakłada się wynik:
Color napisał/a:

...W K-30/K-50 nie istnieje podejrzenie, jest raczej pewność, że prędzej czy później szlag trafi solenoid...

Ktoś tu podał przykład samochodu. To tak jakby wadę jednego modelu mercedesa, który nie przeszedł "testu łosia" za pomocą ankiety przenieść na inne modele i we wnioskach napisać, że co trzeci mercedes przewraca się na zakrętach.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
kojut napisał/a:
że im częściej aparat jest używany i im więcej zdjęć się robi, to zmniejsza się prawdopodobieństwo awarii.


Mit1 - Większa ilość zdjęć zmniejsza prawdopodobieństwo awarii.

WaldekW napisał/a:
Ogólnie w przypadku maszyn najwięcej awarii jest na początku użytkowania i po czasie bliskim wyeksploatowania.


Dosypałeś równo. Takim tokiem rozumowania, można by napisać, że każdy sprzęt psuje się albo na początku użytkowania albo po czasie bliskim wyeksploatowania.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
SlicaR, http://pentax.org.pl/view...71f3b9836551509
WaldekW napisał/a:
SlicaR, nie tylko Ty nie wiesz co to za awaria. Ale zaraz Cię kojut zgasi, że nie przeczytałeś 2564 wątków na ten temat i raczysz wziąć udział w ankiecie.

Aż tak głupi jesteś, czy tylko udajesz?
WaldekW napisał/a:
Ludzie głosują na zasadzie każda awaria korpusu.

Nie! Wyraźnie widać w czym się bierze udział. Na górze ankiety stoi jak byk:
Cytat
Czy Twój aparat miał problem z przysłoną (solenoidem)?

WaldekW napisał/a:
Przeszkadza mi nierzetelność tej ankiety. Zakłada się z góry jaki ma być wynik i pod ten wynik robi ankietę.

Wynik będzie taki, że albo awaria wystąpiła przy danym przebiegu albo nie. Właśnie po to jest założona, by się dowiedzieć, przy jakim przebiegu najczęściej problem występuje.
WaldekW napisał/a:
To są niepotwierdzone dowodami wnioski (raczej głupie wnioski). Ogólnie w przypadku maszyn najwięcej awarii jest na początku użytkowania i po czasie bliskim wyeksploatowania. Dlatego może być takie wrażenie. A trolujesz to Ty.

Trolowanie ciąg dalszy. Po kiego ptaka się odzywasz jak nie znasz tematu? Usterka najczęściej występuje w egzemplarzach, które nie są intensywnie użytkowane: ok 2000 zdjęć rocznie i przy przebiegu poniżej 10000 klapnięć. Gdybyś zaznajomił się z tematem, to byś tu nie trolował.
WaldekW napisał/a:
Nie wątpię, że jest świetny, czemu zaprzeczy ta ankieta bo co trzeci nadaje się do śmietnika.

No normalnie nie mogę. Skąd do twej główki ten wniosek wpadł??? Aaa, zapomniałem....
WaldekW napisał/a:
Jest świetny w swojej klasie cenowej, z tym że aparat 10 krotnie droższy będzie wielokrotnie trwalszy.

Pewnie tak, tylko co z tego? Do czego to odnieść?
WaldekW napisał/a:
Wykonalne, tylko myślę, że to okolice granicy dla tego typu sprzętu.

Tylko "myślisz", bez żadnych dowodów.... Ciekawe.
WaldekW napisał/a:
Wręcz przeciwnie, gdyby mnie nie interesował to bym tu nie tracił czasu. Ale interesuje mnie rzetelna ankieta bo jestem użytkownikiem Pentaxa. Ja mam wrażenie, że zakłada się wynik.

A co jest w tej ankiecie nierzetelnego: czy w Twoim aparacie pentaxa entry level (k-30/50/500, k-s1/2, czyli tych, w których ta awaria występuje) wystąpiła awaria solenoidu? Jeśli tak, to przy jakim przebiegu? Jeśli nie, to jaki masz aktualnie przebieg? Wyjaśnij co tu jest nie tak?
WaldekW napisał/a:
Ktoś tu podał przykład samochodu. To tak jakby wadę jednego modelu mercedesa, który nie przeszedł "testu łosia"

Udowodniłeś po raz kolejny, żeś głupi i nic nie rozumiesz: był przykład poduszek powietrznych w różnych modelach jakiejś jednej marki, a nie właściwości jezdnych jednego modelu.[/quote]
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dzięki kojut,.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
kojut napisał/a:
...Udowodniłeś po raz kolejny, żeś głupi i nic nie rozumiesz...
Wypraszam sobie chamskie odzywki. Chamstwem nie nadrobisz braku argumentów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach