Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ofensywa Sony ?!
Pełna klatka z obiektywem za mniej niż 4 tys. ? ;-)

Sony Alpha A7K z ob. 28-70mm (ILCE-7K) cena Fotojoker 3,999zł

Co to się porobiło ? :evilsmile:

Ciekawym kiedy Pentax wypuści coś podobnego tzn. tanią FF dla mas za 4 koła lub mniej ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aparat, który jest na rynku od ponad 4 lat, to raczej nie jest ofensywa. Rzekłbym bardziej czyszczenie magazynów przed spodziewaną premierą 3 wersji tego aparatu.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może masz rację ale cenowo nie jest to zła oferta...

Za ok. 3 tys. K-70 z 24 MP APS-C i za 3,99 tys. Sony z 24 MP FF ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za ok. 4 koła masz Pentaksa KP, który ma lepszą matrycę od A7, nieporównywalnie lepszy AF, stabilizację matrycy...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Stabilizacja matrycy faktycznie stanowi dużą zaletę...
Przyzwyczaiłem się tak do tego , że już nawet nie myślę że jakiś aparat może tego nie mieć ? ;-)

Ciekawe co Pentax pokaże w najbliższej przyszłości ? bezlusterkowca z FF ?

Bo z obiektywami to nas nie rozpieszcza , za mało taniego plastiku za dużo limitedów ? :evilsmile:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W systemie sony są droższe szkła i funkcję star creator gratis, z kolei w pentaksie gratis jest funkcja star killer ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
System Sony ma tą zaletę , że są w nim praktycznie wszystkie szkła , wszelkich producentów niezależnych.
W Pentaxie z najnowszymi konstrukcjami Sigmy czy Tamrona jest krucho, nawet Samyang jakby mniej wypuszczał nowości z tym mocowaniem...
Pentax też nie chce zarabiać na swoich szkłach tylko tworzy konstrukcje z zaporowymi dla amatora cenami :-(
Szkoda , że plastikowa seria DA ma tylko 2 przedstawicieli...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Za ok. 4 koła masz Pentaksa KP

Ano. Jednak ja to odbieram w kategorii urealniania cen. Dotąd FuFu kosztowało powyżej 5 tysięcy i nie dało się taniej, bo to panie wielka matryca, profesjonalizm i cuda na kiju. Za to ceny APS-C rosły jak głupie (zresztą wycena wspomnianego KP jest najlepszym tego przykładem). Mam nadzieję, że pozostali producenci też trochę spuszczą z tonu.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus napisał/a:
Pentax też nie chce zarabiać na swoich szkłach tylko tworzy konstrukcje z zaporowymi dla amatora cenami :-(
Szkoda , że plastikowa seria DA ma tylko 2 przedstawicieli...
Za te 4000 możesz z ebay'a całkiem ładne Limitedy przygarnąć ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Mam nadzieję, że pozostali producenci też trochę spuszczą z tonu.
Przykro mi, ale nie sądzę. Sprzęt fotograficzny - tak jak za czasów filmu - zaczyna robić się elitarny. Drastyczne zmniejszenie rynku poprzez popularność smartfonów powoduje, że mniej ludzi kupuje dedykowane urzązenia, a badania i wdrożenie do produkcji kosztuje. Wystawienie za taką cenę - jak dla mnie - A7 to po prostu pozbywanie się wyprodukowanych modeli, by zrobić miejsce na kolejną generację.
Przez jakiś czas bawiłem się A7 (ale w wersji "s") i złego słowa na ten sprzęt nie powiem. Ale ciężko powiedzieć coś negatywnego (poza Sigmą oczywiście) na temat każdego aparatu wyprodukowanego w ciągu ostatnich 5 lat.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Limitedy za 4 koła to chyba używane ;-)
Nówki też da się wyhaczyć w tym budżecie ale w ilości 1 maks. /2 szt.
Jak dotąd żaden obiektyw nie zainteresował mnie na tyle żeby dać za niego więcej jak 3K ;-)
Cena KP jest lekko z kosmosu dla mnie również.
Gdyby zarabiał tyle co odpowiednik w moim fachu na zachodzie skala dopuszczalnych wydatków na hobby nieco by się zmieniła ;-)
W sumie to zastanawia mnie zupełny brak jakiegoś polskiego producenta wytwarzającego obiektywy z różnymi mocowaniami.
Wiadomo , że wymaga to inwestycji jednak miejsce na tanie i proste konstrukcje na rynku jest...
Mamy być potęgą jeśli chodzi o elektryczne samochody a nawet prostego obiektywu nikt nie jest w stanie w Polsce wyprodukować ?
Nawet chińczyki potrafią coś stworzyć co nie zabija ceną...
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Jako użytkownik A7 napiszę o nim 2 zdania. Jest to aparat pełnoklatkowy, który robi zdjęcia i można do niego podpiąć wszystko. ALE:
- ergonomia i menu woła o pomstę do nieba,
- ze szkłami innosystemowymi nie ma AF, a jak ma być to będzie drogo i AF będzie działał naprawdę kiepsko, A7 to wyłącznie detekcja kontrastu,
- focus peaking nie jest panaceum na wszystko. Fajnie działa przy dużej ilości światła, ale w pomieszczeniu działa tak sobie. Odsetek nietrafionych zdjęć spada, ale nadal jest spory,
- praca w MF przy poruszających się ludziach to powrót do jaskiń i krzesiwa. Mając takie D750, gdzie AF-C działa, praca w MF to mordęga. Biegającego lub choćby poruszającego się dziecka tym nie ustrzelisz,
- praca w "studio" i taki portret wygląda tak: ustawiam sobie lampy pod iso 200, T 1/200 i przesłonę ręcznie, podnoszę iso na np. 4000, żeby mi focus peaking pokazał co będzie ostre, obniżam iso do 200, w wizjerze ciemno i nic nie widzę, robię zdjęcie i patrzę czy się udało, EVF to nie same zalety niestety,
- podpinając to samo szkło przez dobrą przejściówkę do A7 i potem pod Nikona D750, z tego drugiego zdjęcia są ostrzejsze. Kolory w Lightroomie z A7 na profilu Adobe są paskudne, szukam jakiegoś zamiennika, może się uda.
A7 to fajny gadget do zabawy w bokeh na dworze, ale nie jest to poważne narzędzie do robienia zdjęć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Sprzęt fotograficzny - tak jak za czasów filmu - zaczyna robić się elitarny.

Właśnie w tym rzecz. Komu będą sprzedawać nowe konstrukcje? Komu będą wciskać tę marketingową papkę? Można ograniczyć liczbę modeli. Można sprzedawać mniej za jeszcze wyższą cenę. Ale to wszystko spowoduje spadki słupków sprzedaży i zysku, czego żaden z producentów nie lubi. Pożyjemy, zobaczymy.
Ryszard napisał/a:
Za te 4000 możesz z ebay'a całkiem ładne Limitedy przygarnąć

Lub płytę Urszuli Sipińskiej.
Markus napisał/a:
Nawet chińczyki potrafią coś stworzyć

Piszesz o najbogatszym kraju świata.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Markus napisał/a:
Nawet chińczyki potrafią coś stworzyć co nie zabija ceną...

Większość tanich, chińskich szkieł ma żenującą trwałość (meike, zonlai), także wiesz... ;-)

Pierwszy A7 od dość dawna jest tani, sam korpus już ze dwa lata temu można było kupić za cenę około 3000 złotych, to nie jest czyszczenie magazynów, to raczej sytuacja, jak z a6000 i następcami 6300 i 6500 - wszystkie są produkowane i wszystkie są w sprzedaży (te pierwszy jest już na rynku prawie 4 lata).
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Krzychoo napisał/a:
Jako użytkownik A7 napiszę o nim 2 zdania. Jest to aparat pełnoklatkowy, który robi zdjęcia i można do niego podpiąć wszystko. ALE:


Przez pięć minut myślałem, że to jest jakaś okazja, ale doszedłem do tego ALE... i już mi przeszło :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Nawet chińczyki potrafią coś stworzyć co nie zabija ceną...
chyba masz za duże mniemanie o technologicznych możliwościach krajowego przemysłu, a w sprawie możliwości Chin przespałeś co najmniej ostatnie ćwierćwiecze...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Markus napisał/a:
W sumie to zastanawia mnie zupełny brak jakiegoś polskiego producenta wytwarzającego obiektywy z różnymi mocowaniami.
A nie zastanawia Cię brak jakiegoś polskiego producenta wytwarzającego samochody dla biednego Kowalskiego? ;-)

Cytat
Mamy być potęgą jeśli chodzi o elektryczne samochody a nawet prostego obiektywu nikt nie jest w stanie w Polsce wyprodukować ?
Mamy produkować obiektywy, a nie możemy klecić starowozów z lat 2000 na licencji np. superpopularnej skody? 8-)


Cytat
Nawet chińczyki potrafią coś stworzyć co nie zabija ceną...
koszty pracy i surowców w Chrl są jakby tu powiedzieć... żadne w porównaniu z PL, a koszty pracy w PL są niczym w porównaniu z UE. Zatem teoretycznie powinniśmy mieć kilku rodzimych producentów niskobudżetowych aut składanych z części bosza w naszych starych autofabrykach...


Jeśli widzisz niszę na obiektywy z PL to startup masz w ręku - działaj! :mrgreen:

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Krzychoo napisał/a:
EVF to nie same zalety niestety,
Nie wiem, czy dobrze się rozumiemy, ale ten aparat ma możliwość zmiany trybu wyświetlania - albo pokazuje właściwą ekspozycję, albo pracuje jak wizjer (zawsze wyświetlając scenę) - do ustawienia w menu.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Markus napisał/a:
W sumie to zastanawia mnie zupełny brak jakiegoś polskiego producenta wytwarzającego obiektywy z różnymi mocowaniami.
Wiadomo , że wymaga to inwestycji jednak miejsce na tanie i proste konstrukcje na rynku jest...
No, pomysł na biznes już masz :mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Irix - mówi to Panu coś? :-P

Koprodukcja polsko-szwajcarsko-koreańska. Jakiś punkt zaczepienia już jest. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach