cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
dzieki wielkie, az sobie wydrukowalam i rowniez przetestuje na swoich skanach :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
No tak, ale ja nie mam (chyba) opcji skanowania paskow w calosci do jednego pliku.


Nie rozumiem. Po co do jednego pliku? Ja skanuje po 6 klatek do 6 plikow, po czym zmieniam pasek...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ciezko mi to opisac, zaraz przyklad pokaze.

[ Dodano: 2007-06-25, 13:54 ]
Jesli pasek nie jest rowno przyciety do brzegow skrajnych klatek, to wtedy klatki wyjezdzaja z obszaru skanowania:



Dlatego pytalem o ten sposob ciecia negatywu... Musze skombinowac sobie dobre nozyczki, bo mam jakies wielkie i grube, i przez ich grubosc nie widac, gdzie wypadnie ciecie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hej Dan , ja oglądam i nadal nie widzę różnicy istotnej między twoimi samplami :)

ale zauważyłem że monitor mi cienie zjada trochę swoją drogą. co jednak zupełnie mi nie przeszkadza :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla, kurde, musisz mi zaufac :-P

Poza tym ogromnie wazna rzecz - nie ogladaj tego przy swietle dziennym, bo wtedy w ogole slabo widac co jest w cieniach. Obejrzyj wieczorem :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
a Dual IV na czym oparty? chyba nie na led'ach bo nigdy problemu nie było..


Na ledach, o ile wiem.

A dokladnie na swietlowce jednak ;-)
http://ca.konicaminolta.c...cification.html

"3-wave, cold-cathode fluorescent lamp" ;-)

A w ogole dzieki za tutorial, bardzo wyczerpujacy i na pewno sie przyda :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sylwiusz,

alkos napisał/a:
dan napisał/a:
Chyba na lampie.


A jednak: "Light source: 3-wave, cold-cathode fluorescent lamp"


:-P
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
Płaszczak microtek scanmaker i700, silverfast SE z metodą alkosa i bez (delta 100 w d76)

1 - metoda alkosa :]



2 - zwykły skan

 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Oj, naszukałem się tego tematu... Wiedziałem o jego istnieniu, ale dwa razy przeglądałem dział "skanowanie" nim zdecydowałem użyć szukajki. Chyba warto go przenieść, skoro juź mamy dedykowany dział.
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
czy ma ktoś może odpowiednik funkcji logarytmicznej c-log-rev-inv.amp dla gimpa?
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Nie wiem czy ta metoda ma w GIMPie sens w związku z faktem, że masz tam tylko 8-bit.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
DDspeed napisał/a:
Nie wiem czy ta metoda ma w GIMPie sens w związku z faktem, że masz tam tylko 8-bit.
A w Cine Paint?

EDIT: Juz nie tylko 8-bit!!! http://manufactura.home.p...ic.php?p=220593

dz.
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
Ja tutaj chciałbym jedynie wstawić swoje trzy grosze i napisać jedno: Alkos, DZIĘKUJĘ!

Moja Minolta przed zastosowaniem metody Alkosa dawała wyniki wręcz koszmarne o zero-jedynkowej rozpiętości tonalnej. Efekty skanowania na ustawieniach domyślnych (mimo że mam Dualscana II na lampie) są u mnie bardzo podobne jak te pokazane przez Alkosa - przekontrastowane i koszmarne. A teraz wreszcie można z tym pracować! Doskonale efekty się uzyskuje już za pomocą samych levels - cała metoda zajmuje może dwie minuty poświęconego czasu więcej, a negatywy wreszcie wyglądają tak jak powinny.

Pozdrawiam,
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
DDspeed napisał/a:
Nie wiem czy ta metoda ma w GIMPie sens w związku z faktem, że masz tam tylko 8-bit.
A w Cine Paint?


Dawno już nie siedziałem na Linuksie to nawet nie mam jak sprawdzić, ale z tego ci widziałem to CinePaint jest oparte o archaiczne GTK1, niewspierane od lat.

Cytat
EDIT: Juz nie tylko 8-bit!!! http://manufactura.home.p...ic.php?p=220593


Tam jest tylko napisane, że część narzędzi przeportowano na GEGLa i to w 2.5. Na finalną wersję trzeba jeszcze będzie poczekać, a i tak nie ma pewności, że już w 2.6 GIMP będzie umożliwiał pełne wykorzystanie bibliotki GEGL.

Do czasu wydania 2.6 lepiej się za bardzo nie entuzjazmować.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
dan napisał/a:
2. VueScan - skan jako czarno-bialy negatyw + moje wlasne ustawienia w zakladce "Color" (ktore mozna zobaczyc TU )

Możesz to jeszcze raz pokazać dan?

alkos napisał/a:
wybieramy preset funkcji logarytmicznej c-log-rev-inv.amp -> http://varia.alkos.info/inv.zip .

Da się tego użyć jakoś w Lightroomie?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Właśnie!

alkos, dan - część waszych zdjęć z tutoriala zniknęło - czy można jakoś toto przywrócić?

Też walczę teraz z vuescanem... i powiedzcie mi proszę:
Cytat
Skanować - w miarę możliwości - w trybie 16bit Linear, lub przynajmniej 16bit.

Vuescan to będzie ile?
Mam do wyboru: 8bit gray, 16 gray, 32 RGB, 48 RGB i 64 RGBI...
Na razie skanuję 48, ale może starczy 32? Bo na 64 nie widziałam różnicy ;-)

Cytat
Wciskamy CTRL+M i przechodzimy do Curves. Tam wybieramy opcje Load Preset:
i po przestawieniu typu pliku na AMP
wybieramy preset funkcji logarytmicznej c-log-rev-inv.amp -> http://varia.alkos.info/inv.zip . Odwraca ona negatyw w sposób DUŻO lepszy od zwykłego "Inverse"

Czy da się to jakoś wykorzystać w gimpie? Jeśli tak - to mógłby ktos to przetłumaczyć na ten program? Tak dla lajkonika :-/
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
alkos, dan - część waszych zdjęć z tutoriala zniknęło

Chyba mógłbym pomóc, tylko:
- PW do Ciebie nie wchodzi w grę,
- gdzieś mam jakiś "gmail", ?aktualny?,
- coś kojarzę o jakiś kuzynach ;-) ale słabo.
Podaj jakiś namiar na moje PW lub forumową skrzynkę.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dickett, jesli masz gdzies oryginalne obrazki, przeslij mi je prosze... :-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
alkos napisał/a:
oryginalne obrazki

Niestety, spaprałem.
Nie pamiętam już co było powodem, jakiś rwany dostęp do sieci czy inne zaćmienie ale nieudolnie zapakowałem ten tutorial do doc-a (z obrazkami).
Tym mogę służyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach