kari  Dołączył: 23 Cze 2007
Korpus dla cyfrowego laika
Po wielu latach zabawy z puszkami analogowymi chciał bym zakupić sobie jakąś cyfrową lustrzankę. Z braku funduszy (chciał bym zmieścić się do 1000zł) celował bym w K-5.
Tutaj moje kilka pytań. Czy opłaca się kupować używanego K-5, czy w tej cenie dostanę coś, co za pół roku nie wyleci do kosza? Jak to jest z przebiegiem migawki, do jakich wartości opłaca się szukać? No i czy nagrywanie filmów też wpływa na zużycie matrycy, bo o tym jakoś nikt nie wspomina nigdzie ;)
To by była moja pierwsza cyfra, dlatego nie wiem za bardzo na co patrzeć przy wyborze.
Dzięki za pomoc.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kari, lepiej dorzuć 100 zł i kup K-5II. Przebieg migawki obliczony jest w tym modelu na 100 tys. Mój aparat ma ok. 55 tysięcy i nie widzę powodu, by nie dożył tej setki. Nagrywanie filmów może wpływać na żywotność matrycy, ale nikt nie kupuje Pentaksa do filmowania 8-)

P.s. Sprawdź PW ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
dorzuć 100 zł i kup K-5II
Taa... stówę... Bardzo optymistyczna wersja :-P

[ Dodano: 2019-08-08, 00:32 ]
Tak czy owak K5 II wydaje się najlepszym z najtańszych i vice versa :-)
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Ryszard napisał/a:
Taa... stówę... Bardzo optymistyczna wersja


Tak zerknąłem na popularną w naszym kraju internetową platformę handlową i jest K-5 II z przebiegiem niecałe 55 000 klapnięć, o stówkę droższy niż k-5 czyli za 1150 Kup Teraz ;)
Przy odrobinie cierpliwości można k-5 wyrwać za około 800 zł, jednak K-5 mk II, to dobry wybór. Pozdrawiam :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Bierz K70
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Muszę nauczyć się czytać dat :-D Coś źle zerknąłem i post Ryszard, odebrałem jako temat aktualny ;-) Ja nie chcę kupić. kari, szukał czegoś w okolicach 1000zł. Jeżeli chodzi o mnie, sprzedałem k-5, kupiłem K-3 a niedawno K-1 :-) Co do K-1 mk II mogę tylko powiedzieć tyle - kieszenie są teraz puste :-D Tak czy inaczej przepraszam za wprowadzone zamieszanie :-)

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
smigacz74, nic się nie stało ;-) :-D
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
smigacz74, kieszenie puste, ale za to klatka pełna! :-)
 
kari  Dołączył: 23 Cze 2007
Dzięki za odpowiedzi.
Chwilowo mi się trochę sytuacja finansowa zmieniło, więc zakup muszę odłożyć. Za jakiś czas, kiedy wrócę do tematu, postaram się znaleźć II w jakiejś przystępnej cenie, nadal nie chciał bym wydawać dużo ponad tysiaka. Głównie interesowało nie, jak to jest z przebiegiem i na co zwracać uwagę przy zakupie używanej cyfry. A w między czasie może ktoś doda coś jeszcze do tematu :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
kari napisał/a:
czy w tej cenie dostanę coś, co za pół roku nie wyleci do kosza?
O to bym się zupełnie nie martwił, przynajmniej w wyższej serii Pentaksów, w którą celujesz. K20D pochodzi z okolic 2008 roku i jest dziadkiem K-5. Swojego kupiłem z drugiej ręki jakieś 5 lat temu. Przebieg podwoiłem z ówczesnych 19tys. do 38tys. klatek i nic złego się nie dzieje. Jeden z przycisków wybieraka 4-kierunkowego od zawsze chodził "trochę tępo" i do dzisiaj tak działa. Odgłosy bez zmian. Gumowe okładziny na swoim miejscu. Zamki od klapek trzymają. Żadnych luzów. Nie ma czego się czepiać.
Dbam o sprzęt. Tak normalnie, bez przesady. Poprzedni właściciel też dbał. Jak nie sięgniesz po jakiś poobijany, zdeptany i utopiony egzemplarz, to nic złego nie powinno się wydarzyć.
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
Zauważyłem ten post i mogę powiedzieć , że byłem w podobnej sytuacji , najpierw kupiłem K200D za 600 zł z 5 obiektywami , za rok sprzedałem korpus i kupiłem K-5 za 1350 zł
miał 30 tys, po roku kupiłem k5 II i używałem dwóch , jeden do krajobrazu a drugi K5II do portretu i zdjęć gdzie szybszy AF ma znaczenie. Teraz K5 ma 34 tys klapnięć, spakowałem do pudełka i czeka na nowego właściciela , K5 II ma już 42 tys i jest ciągle w użyciu. Jestem mega zadowolony z obydwóch, K5 jest w super stanie i żal się z nim rozstawać ale przymierzam się do wejście w jeszcze jeden system bo chcę mieć sprzęt z super możliwościami Video.
Uważam , że nie ma co się obawiać zakupu K5 czyK5II bo to świetny sprzęt, jeżeli trafi się zadbany egzemplarz, nigdy mnie nie zawiodły w każdej sytuacji się sprawdzał. Do zdjęć krajobrazowych K5 zupełnie wystarcza . Przy takim budżecie jest to bardzo rozsądny wybór, zwłaszcza , że szkła manualne sprawdzają się super a z podstawowego kita można wyciągnąć bardzo dużo.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Żeby nie było, nie chcę kupić :-) To do jakiego przebiegu polecacie kupić kari ten aparacik? Temat mnie zainteresował. Ja kupiłem mój pierwszy K-5 z przebiegiem niecałe 60 tyś, sprzedawałem, to miał coś ponad 70 tyś. i nic się nie działo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach