bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 589
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc589.dng (28,8 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 02022020, do godziny 2002 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc589_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc589_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc589_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc589_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc589.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc589.zip

1. germario


2. jakaranda
Wersji miałam kilka, bo plik stwarzał takie możliwości. Ostatecznie zdecydowałam, że w drugiej połowie grudnia, o tej godzinie musiało być już dość ciemno i wysyłam wersję zbliżoną możliwie najbardziej do RAWa. Kolory nieba trochę podkreśliłam, bo Autor pewnie z tego powodu nacisnął spust migawki.


3. mh2012
Tym razem zostałem zaskoczony ile czerwieni można znaleźć na niebie w grudniu, po południu. I nie bardzo mi się to spodobało. Tym bardziej, że poza czerwienią (i żółtymi aspektami...) na niebie pojawiały się czarne chmury lub elementu smogu.
Wolę patrzeć na bardziej niebieski krajobraz, rozjaśniony wszechobecnym śniegiem (może poza brudną breją na drodze...). Bo w rzeczywistości tegorocznej zimy tego mi najbardziej brakuje.


4. mr.ra66it


5. newt


6. powalos


7. rafi
Dla mnie RAW z gatunku tych, przy których zadaję sobie pytanie: jak obrobić, żeby nie... popsuć ;-)
To było punktem wyjścia, dlatego też zmian bardzo niewiele i niewielkich :-)

Na początek: Profiles - Super neutral.
EXP: +0,30
WB: Auto (absolute)
Highlight controller: Saturation priority.
Na koniec: Automatic level correction.

Mam nadzieję, że... nie popsułem oryginału ;-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Nie wysłałem, więc pozwolę sobie ocenić: zdjęcie powstało 16 grudnia o 15:48, czyli w nocy.
Tylko mr.ra66it oraz (w mniejszym stopniu) powalos i rafi wzięli to pod uwagę.
Pozostałe wersje stanowczo zbyt rozjaśnione.
Wg mnie najlepszą wersję (kolory!) zaprezentował mr.ra66it.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To prawda, że z tym oświetleniem w grudniu to zawsze jest problem. Niby niemal ciemno, a jednak śnieg odbija każdy promień i rozjaśnia wszystko wokół. Tym bardziej gdy niebo nie całkowicie zachmurzone. Dla mnie też praca mr.ra66it wygląda najlepiej. Ja chciałem pokazać też nieco tego, co wokół drogi. Teraz widzę, że gdybym ekspozycję zostawił na zero, to byłoby jednak lepiej.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Dla mnie też prace mr.ra66it'a i powalosa wyglądają najlepiej. Obaj użytkownicy osiągnęli to, co mnie się nie udało: widać na śniegu okrywającym stos drewna i na przeciwległej stronie drogi ostatnie promienie słońca, które już zaszło. Widać też (na pełnym rozmiarze) oświetlone koleiny na drodze. Wyraźnie też są widoczne szczegóły pod wiatami, chociaż są w cieniu. A ja stanowczo za bardzo rozjaśniłam obrazek, mając świadomość, że musiało być ciemno.
 
m-yordan  Dołączył: 08 Mar 2019
U mnie też wygrywa mr.ra66it i powalos. Chociaż najłdniejszy śnieg jest chyba u newt'a .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach