bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 601
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc601.dng (27,6 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 26.04.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc601_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc601_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc601_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc601_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
To będą eksperymenty obróbkowe :-/ , przynajmniej u mnie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
i bardzo dobrze :evilsmile:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc601.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc601.zip

1. beetlejuice


2. germario
obróbka w RT


3. jakaranda


4. kwrom
DxO OpticsPro 11 nie widzi pliku więc poniosło mnie i wolałem w Luminar 3 jako "zachodzące słońce".


5. m-yordan
Całkiem ładne fotki robi ten GR III


6. mh2012
Tym razem niewiele mogę z siebie dodać.
Słońce już jakiś czas temu wzeszło, ale mroczna atmosfera zostaje - gdzieś tam na horyzoncie nie widzę konkretnego miasta ale raczej jakieś Gotham (ku czemu także skłaniają rejestracje zaczynające się na literę "G"...). Chociaż jak na Gotham to za jasno jest jednak.
Inni najpewniej "wyciągną" więcej z cieni (chociaż pewnie nie uda się pokazać budynku urzędu pracy gdzieś po prawej...) - mnie wystarczą zarysy zabudowań Starego Miasta pod słońce.


7. mr.ra66it


8. newt


9. rafi

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
W kolorze zupełnie nie wiedziałem co zrobić :shock:
Za to obróbka B-W daje moim zdaniem szerokie pole manewru i naprawdę różnorakie możliwości interpretacji. Ciekaw jestem czy i ile będzie wersji B-W, które wydawały mi się zdecydowanie "ciekawsze" w odbiorze - przynajmniej u mnie na kilku presetach.
Ale stwierdziłem, że jednak pozostanę przy - moim zdaniem zdecydowanie trudniejszej jeśli chodzi o "podobanie się" (no chyba, że mnie ktoś czymś zaskoczy) - obróbce w "kolorze". Nie powiem, żebym był jakoś szczególnie zadowolony z tego co wysłałem, ale co zrobić - "lepiej" mi się nie udało :-/

Edit: Gdy pisałem, jeszcze zdjęć nie widziałem, a bakulik wstawił je, zanim post wysłałem.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Jak zobaczyłam RAW-a pomyślałam, że nic z tym nie będę umiała zrobić. A potem miałam tyle wersji, że nie wiedziałam, którą wybrać. Szkoda, że tylko jedno można wysłać.
Z przedstawionych nie wiem, która mi się najbardziej podoba.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
podoba mi się kwrom chociaż bardziej wygląda na zachód słońca :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Tym razem pierwsi będą... pierwszymi ;-) , czyli jak dla mnie 1. beetlejuice. Dlaczego? Bo kierunek obróbki podobny (niemal identyczny) do mojego, ale jego wersja lepsza w szczegółach, tzn. lepsze detale, światła i cienie. Jego wiekowy CS6 (i on sam oczywiście też :-B ) poradził sobie z tymi elementami lepiej niż ja i mój tegoroczny Silkypix (tak jak pisałem w jakimś poście o programie, w pewnym małym procencie zdjęć, Silkypix sobie raczej słabo radzi i tu właśnie mamy taki przykład).

[ Dodano: 2020-04-26, 21:40 ]
kwrom napisał/a:

DxO OpticsPro 11 nie widzi pliku więc poniosło mnie i wolałem w Luminar 3 jako "zachodzące słońce".
Rivelv napisał/a:
podoba mi się kwrom chociaż bardziej wygląda na zachód słońca :)

To jednak ten Luminar 3 daje "prawdziwe" efekty :-P :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Rafi, obrazek mi się podoba :-) ale wcale nie był to zachód - tylko wschód słońca :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach