foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Duży spadek u Canona
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Myślicie, że tylko u Canona?
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
W dobie wirusa, każdy brand zaliczy spadek sprzedaży.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mało tego, że zaliczy, lecz gdy sytuacja ekonomiczna osiągnie poziom, jaki już niektórzy analitycy przewidują, szansę na przetrwanie będzie miała część segmentu Profi. Działka amatorska może być zaorana.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, ciekawe stwierdzenie
ja myślałem ze to działka amatorska przynosi zyski - na zasadzie tańsze i większa rzesza kupuje. w porównaniu do profi
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
W normalnej sytuacji tak, ale w dobie kryzysu amatorowi sprzęt foto dynda.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Paradoksalnie, to ta sytuacja jest sporą szansą dla Pentaksa. Ricoh to potężna firma, w której dział foto nie stanowi wielkiego procentu przychodów. Ze względów wizerunkowych raczej będą chcieli markę zachować, co w ich przypadku jest realne do udźwignięcia w dobie kryzysu.

Canon też jest w dobrej sytuacji - to też wielka korporacja, która zajmuje się nie tylko fotografią.

Problem będą miały firmy typowo fotograficzne, jak Nikon, który już przed kryzysem miewał mniejsze bądź większe problemy.

Sytuacja na rynku może być naprawdę ciekawa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Fenol, ja akurat bym tak optymistycznie nie był nastawiony.
Jak taki ogon zacznie generować za duże koszty to akcjonariusze i zarząd nie będą patrzyli na jego prestiżowość tylko będą optymalizować.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Prorok napisał/a:
w dobie kryzysu amatorowi sprzęt foto dynda

W sytuacji odwołania Olimpiady, wystaw, koncertów i praktycznie wszystkich ważnych imprez, pro segment też mediom nisko lata. Poza tym mnie, amatorowi, sprzęt nie dynda, snuję plany :-?
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Ja tez snuję, ale myślę, że i tak proporcje sprzedaży zmienia się, na korzyść segmentu profi.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ale co to jest segment pro? Reporterskie 1D, D5, MF - wszystko absurdalnie drogie i coraz droższe. Wątpię żeby nawet bardzo ambicjonalni amatorzy hurtem zaczęli je wykupywać. Dla takich K-1, 5D, A7 czy D810 są aż zbyt wystarczające. Sprzedaż pro na pewno nie wzrośnie, aby proporcje się zmieniły musiałoby dojść do zapaści rynku amatorskiego - mam nadzieję że to nie nastąpi, bo niby czemu. Nie pamiętam jaka była reakcja w 2008/9, nie interesowałem się, inne rzeczy mnie wtedy zajmowały.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Sprzedaż pro wcale nie musi wzrastać, wystarczy żeby sprzedaż segmentu amatorskie spadła, a proporcje zmienia się na korzyść tego pierwszego.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Co rok kupowałem jakiś element foto. W tym miał być obiektyw. Już w tej chwili o nim nie myšle choć mam pracę. Inni tyle szczęścia nie mają. A mamy dobiera namiastkę tego co nas czeka.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rychu napisał/a:
Już w tej chwili o nim nie myšle choć mam pracę. Inni tyle szczęścia nie mają. A mamy dobiera namiastkę tego co nas czeka.

No nie wiem. Cokolwiek by się nie działo, u mnie roboty coraz więcej. Nawet nie musieliśmy jej jakoś bardzo przeorganizować, ot taka specyfika. Wiele w obecnej sytuacji zachowań histerycznych. To nie jest tak że przez trzy miesiące wyhamowania gospodarki, cały świat klęknie. A jeśli tak, to może te szczytne idee - kapitalizmu, wolnego rynku, globalizacji, ciągłego wzrostu - są g...no warte?
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Fenol napisał/a:
Paradoksalnie, to ta sytuacja jest sporą szansą dla Pentaksa. Ricoh to potężna firma, w której dział foto nie stanowi wielkiego procentu przychodów. Ze względów wizerunkowych raczej będą chcieli markę zachować, co w ich przypadku jest realne do udźwignięcia w dobie kryzysu.

Canon też jest w dobrej sytuacji - to też wielka korporacja, która zajmuje się nie tylko fotografią.

Problem będą miały firmy typowo fotograficzne, jak Nikon, który już przed kryzysem miewał mniejsze bądź większe problemy.

Sytuacja na rynku może być naprawdę ciekawa.


No nie wiem, głównym źródłem zarobków Ricoha są kserokopiarki. Już jakiś czas temu było coś o jakichś spadkach u nich wynikających z coraz z większego znaczenia bezpapierowego obiegu dokumentów. Koronawirus może to tylko pogłębić, zwłaszcza jeśli po epidemii pęknie bariera psychologiczna i spora część firm oraz urzędów stwierdzi, że dużo więcej można załatwić online i są z tego oszczędności. Canon też w tym segmencie siedzi tyle, że oni robią też domowe drukarki a tu akurat może być wzrost. No i siedzą w rynku medycznym...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
AJ, ja mojej K5 raczej na ksero nie zamienię :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
opiszon napisał/a:
Fenol, ja akurat bym tak optymistycznie nie był nastawiony.
Jak taki ogon zacznie generować za duże koszty to akcjonariusze i zarząd nie będą patrzyli na jego prestiżowość tylko będą optymalizować.
Spokojnie. JSS jest tak dobrze ukryty, ze w kwartalnych/rocznych dokumentach finansowych Ricoha słowo Pentax nie pada ani raz - ewentualnych kosztów/strat nikt nie skojarzy z tym co nas najbardziej interesuje :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
cube007, się nie dziwię że słowo Pentax nie pada w rozliczeniach skoro to tylko jedna z 5 marek aparatów produkowanych przez Ricoh Imaging... (Dane wg menu Brands na stronie Ricoh Imaging...)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
opiszon napisał/a:
cube007, się nie dziwię że słowo Pentax nie pada w rozliczeniach skoro to tylko jedna z 5 marek aparatów produkowanych przez Ricoh Imaging... (Dane wg menu Brands na stronie Ricoh Imaging...)
Theta jest obecna zawsze, ostatnio GR tez... w sumie to chyba pokazuje gdzie Ricoh ma Pentaxa :-?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W miejscu zarezerwowanym na kolonoskop? :-o

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach