Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Laowa 25 f/2.8 2,5:1 - 5:1 Ultra Macro
Dziś do mnie dotarł tytułowy. Zrobiłem kilka fotek na szybko. Wszystkie z FF, cropy w skali odwzorowania 2,5:1




 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Wrzuć może jeszcze dla porównania te obiekty pokazane 'zwykłą' pięćdziesiątką?
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Zrobię za czas jakiś takie porównanie, w tych samych warunkach oświetleniowych i tych samych przedmiotów. Złotówki i stokrotki juz nie mam :)
Ale najpierw kupie szynę, bo ustawianie ostrości jeżdżąc przedmiotem w tył i przód jest uciążliwe.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
PiotrK., Co takiego możesz przecież zrobić sam. Weź dowolny kadr ze zwykłego obiektywu 50 mm, powiększ go do 250% i zobacz czy będziesz zadowolony z wyniku. Prorok, eksperymentuj z szynami, statywami i takimi tam innymi, ale nie dawaj się podpuszczać do robienia czegoś bezsensownego. Równie dobrze mógłbyś powiększać kadry z 300 mm w nadziei, że otrzymasz tak samo ostry obraz jak ten z Laowa 25mm/2.8.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
I jak wrażenia?

Temat umarł? Tylko 1 osoba go ma?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Na wrażenia trzeba będzie jeszcze poczekać. Z powodu przeciągającego się remontu nie mogę go przetestować, a jest to obiektyw nadający się wyłącznie do fotografii studyjnej i to z pogranicza fotogtafii mikroskopowej.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
teta, remont to super studio makro.
Jeszcze zebym miał czas na troche takiej zabawy...
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
lukaszszcz napisał/a:
I jak wrażenia?

Temat umarł? Tylko 1 osoba go ma?


Jeżeli o mnie chodzi, to już go nie mam. Co do samego obiektywu, to jest naprawdę rewelacyjny, pod kątem budowy i właściwości optycznych, ale...
to szkło do wytrwałych. Przy maksymalnej skali odwzorowania zachowuje się jak sejsmograf, każde minimalne nawet drganie powoduje rozmazanie obrazu. jeśli ktoś ma czas i cierpliwość - której ja nie mam- to nic lepszego nie kupi z UltraMacro.

Bardzo lubiłem fotografować kryształki soli i cukru :)...






oko orła z banknotu 1000 złotych z Kopernikiem...

 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Na jakim statywie robiles zdjęcia?
Miałeś sanki i wężyk spustowy
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Statyw Benro, nie pamiętam teraz symbolu. Bez szyny i wężyka. Ostrośc ustawiałem przesuwając statyw, w przód i w tył :) Trochę męczące, ale jakoś szło :)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Bez sanek nastawczych fotografowanie tym obiektywem to loteria i ekwilibrystyka. Ten obiektyw nie ma pierścienia ostrości i przy tak małej głębi ostrości, przy takich powiększeniach, każdy ułamek milimetra ma znaczenie. A tak nawiasem mówiąc, kryształy soli czy cukru są stosunkowo duże i trzeba uważać na kąt padania światła. W świetle przechodzącym będą zachowyeać się jak pryzmaty ze wszystkimi tego konsekwencjami. Rozszczepienie światła murowane i ostrość diabli biorą, choćby nie wiem jak precyzyjnie ostrzyć.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Kurde, marzy mi się taki ale ja bardziej potrzebuję do akwarystyki z krewetkami i narybkiem.

Statyw z głowicą manfroto i płytką też bym nie pogardził co by ułatwiło też video. Ale to takie duże koszta :(
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
lukaszcz, to może Venus 60mm f2.8 2:1 Macro ?
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Już widziałem, i tak myślę właśnie nad tą 60mm lub irix 150mm 1:1

Nie ukrywam że zaczyna mnie powoli interesowac tez video. I chętnie bym został przy Pentaksie, a w przyszłości wymienić sobie body na K3 mkIII.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
A może Laowa 100/2.8 ? Skala odwzorowania 2:1, i wg mnie, optycznie dużo lepsza od 60mm.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Ale nie ma na Pentaxa. Trzeba obchodzić.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Podobno już jest. Jeśli nie, a jest możliwość przez adapter podłączyć, to warto. 60 mm nie jest złym szkłem, ale zauważalnie niższą ma rozdzielczość. A coś z używek Sigmy, np. 70/2.8, jest do Pentaxa. Naprawdę niezłe szkło.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Używki nie chcę. Do wydania będę miał w okolicach wakacji koło 2-2.5k
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
No to musisz system zmienić, hi hi ;) A tak poważnie, to setka Pentaxa nie jest zła. No chyba, że chcesz koniecznie coś o dużej skali odwzorowania, to wyjścia nie ma - Laowa 25mm. Jak poobserwujesz sklepy, to poniżej 1700 wyrwiesz, a reszta wystarczy na szynę i nienajgorszą głowice.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
25 Laowa raczej chyba nie. Bardziej myślę o tej 60 pod kątem większego zastosowania. 25 mocno specjalistyczna. Musiałbym brać .wtedy 2 szkła.

Kwestia czy wezmę 1:1. Czy 2:1

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach