dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
K2 - ktos uzywal?
Macie jakies doswiadczenia z tym body? Zaczynam sie nad nim zastanawiac - wstyd sie przyznac, ale pare dni temu dowiedzialem sie i szokiem bylo dla mnie, ze ten aparat ma AV i blokade ekspozycji. Nigdy nie rozwazalem zakupu niczego starszego od MX, a przeciez najbardziej lubie szkla K, moze K2 to moja karma?

Najbardziej interesuje mnie jakosc wizjera - powiekszenie, jasnosc. Bo reszta, to moge sie domyslic.

pozdrawiam

Jarek

ps. poogladalem sobie zdjecia i zakochalem sie w czarnym....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Najbardziej interesuje mnie jakosc wizjera - powiekszenie, jasnosc. Bo reszta, to moge się domyslic.


Tego tez mozesz sie domyslic - tak samo jak reszta K-series :)
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
kx (chyba podobnie jak k2?) ma wizjer troche jasniejszy niz mx, ale chyba rowniez ciut mniejszy, na granicy percepcji bynajmniej. Wszystko generalnie bardzo podobne w obu aparatach. K2 nie ma wymiennych screenow i sa dwie wersje - z klinem i bez. No i ta urzekająca igła.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
znowu musze sie nie zgodzic ;-)

powiedzialbym raczej ze wizjer ma sporo mniejszy, zas jasniejszy na granicy percepcji :-P
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
hmm, przyjze sie dzis jeszcze raz dokladnie :-P

nie wiem czy nie decyduje o tym charakterystyka "Viewfinder Magnification"
Mx ma 0,97 a kx 0,88. Z tego by wynikalo ze kx ma cos mniejsze . Poprawcie mnie jak sie myle ze to tyczy wielkosci wizjera.

Jezeli tak jest, to kx ma faktycznie mniejszy wizjer. Na pewno nie jest on tak maly, by byl maly wyraznie i przeszkadzająco jak to jest np w serii mz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach