fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
[K-5] Trwałość Pentaxa K-5
Trwałość Pentaxa K-5. Właśnie minęło 9 lat od wyprodukowania mojego Pentaxa K-5. Nabiłem nim do dzisiaj 152247 klatek. Ale aparat czasami się już wiesza.
Dane exif ze strony :

http://www.shuttercounter.com./exif.php

Make PENTAX
Camera Model Name PENTAX K-5
Date/Time Original 2020:07:01 20:01:07
Shutter Count 152247
Manufacture Date 2011:06:06

Ma ktoś jeszcze Pentaxa K- 5 i dane do porównania?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotopentax, ooo, to sporo nim działasz. Ja, gdy swojego sprzedawałem trzy lata wstecz to miałem "nabite" coś ok. 3000 wyzwoleń migawki. Wg danych producenta, gwarantowana wytrzymałość migawki to 100 000. Tak więc przebiłeś ich już o przeszło 50%. No, ale ja mam nawyki z "analoga" i jakoś nie mogę się przestawić do robienia dużej ilości fotek.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
fotopentax, przy takim przebiegu padła migawka w Nikonie D750.
Trochę za prędko.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
powalos napisał/a:
fotopentax, ooo, to sporo nim działasz. Ja, gdy swojego sprzedawałem trzy lata wstecz to miałem "nabite" coś ok. 3000 wyzwoleń migawki. Wg danych producenta, gwarantowana wytrzymałość migawki to 100 000. Tak więc przebiłeś ich już o przeszło 50%. No, ale ja mam nawyki z "analoga" i jakoś nie mogę się przestawić do robienia dużej ilości fotek.


No sporo działam, praktycznie od lat co weekend jak jest tylko w miarę pogoda to wybieram się na foty przyrodnicze., Trochę zdjęć z różnych dziedzin fotografii mam tu;

Polecam moją Małą Galerię

Co do Nikona D750 to jest to chyba nowsza konstrukcja od mojego Pentaxa K-5 i z lepszym autofokusem. Gdyby Pentax się postarał i wypuścił następcę Pentaxów K-5 i K-3 ale z lepszym autofokusem, to nic mi do szczęścia fotograficznego / sprzętu / nie potrzeba.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Mój K-5IIs ma 8000 w ciągu 5 lat ;-) 1200o dorobiłem jeszcze w K-1 w 4 lata i 2000 w GR III
Masz niezłą parę :-B

Wniosek z tego, że ze 20 lat spokojnie powinien mi jeszcze posłużyć :mrgreen:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Eee, zrobienie 150k fot nawet w jeden rok to sama radość. Dopiero przejrzenie tego musi zaboleć :evilsmile:
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Ja nie "oszczędzam licznika" sprzęt jest po to aby był używany.."nie używany zanika ;-) " aparat staram się praktycznie mieć cały czas przy sobie - zawsze się może coś trafić ciekawego, za nieco ponad 2 lata na K-3 wystrzelałem ok 17k..na samych pokazach lotniczych poszło za jeden dzień ponad 1000 (oczywiście w serii)...a co do K-5 którego miałem to bardzo dobry aparat ,a 150k zdjęć super sprawa...znajomy ma Nikona D7200 i na wyjeździe na tygodniowy urlop trzaska 3-4k zdjęć..inna sprawa ile mu z tego "wyjdzie"... :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzyc sur napisał/a:
na samych pokazach lotniczych poszło za jeden dzień ponad 1000
Właśnie, właśnie, tryby seryjne dobrze podbijają stan licznika.
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
Re: Trwałość Pentaxa K-5
fotopentax napisał/a:

http://www.shuttercounter.com./exif.php
Ma ktoś jeszcze Pentaxa K- 5 i dane do porównania?


fotopentax, dzięki za namiar na to narzędzie. Mój K-5 jest rzadko w użyciu odkąd wróciłem do zwykłego fotografowania, ale zawsze pod ręką.
W porównaniu z Twoim ma mały przebieg. Jak będę sprzedawać, posądzą mnie o kręcenie licznika ;-)

Make    PENTAX

Camera Model Name    PENTAX K-5
Manufacture Date    2011:10:07
Shutter Count    23335


[ Dodano: 2020-07-03, 11:36 ]
W uzupełnieniu, shuttercounter.com obsługuje też starsze Pentaksy:

Make    PENTAX
Camera Model Name    PENTAX K200D
Manufacture Date    2008:04:16
Shutter Count    66172

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach