powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Programy "zielone" w naszych aparatach
Gdy człowiek ma trochę wolnego czasu, na dworze leje, to czasem przychodzą mu do głowy "genialne" pomysły. Wyjąłem trzy posiadane korpusy, tzn.: K-r, K-5IIs oraz K-1 i trochę zacząłem porównywać ich programy "zielone". I tu bardzo niemiłe zaskoczenie dotyczące w szczególności korpusu K-5IIs. Okazało się, ze tylko w nim, w programie zielonym zapisywane pliki ustawione są automatycznie na "JPG". Możemy sobie jedynie zmienić ich jakość i wielkość. Natomiast w bardziej amatorskim K-r możemy wybrać pliki RAW i ich format. Podobnie zresztą w K-1. A jak macie w innych korpusach ?
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
W K-5IIs też można mieć RAWa, ale dopiero w "postprodukcji". W trybie podglądu AE-L i zatwierdzić.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Anno, no tak, ale dziwne, że zrezygnowano z możliwości wyboru formatu zapisu. Skoro w K-r jest taka możliwość, to co zdecydowało o rezygnacji w K-5IIs ? Czyżby zakładowi księgowi ?
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
powalos, pewnie księgowi mieli z tym coś wspólnego. Pewnie też uznano, że jak ktoś kupuje K-5IIs, to nie po to, żeby pstrykać na zielonym, a jeśli już ktoś taki się trafi, to i RAW nie jest mu potrzebny, a w razie nagłej potrzeby zawsze może go odzyskać. Nie wiem, tak sobie tylko snuję przypuszczenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach