opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No ale serio, optyczni? :-D
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
zipzip napisał/a:
Ktoś majstrował przy zdjęciu ?
Gdyby wisiały lużno (bez elementu który je łączy, np. pod hak czy łotewer), to na 102% nie wisiałby tak ładnie równo ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A w bezwietrzną pogodę?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
W bezwietrzną pogodę, raczej też nie. Lina większość "życia" spędza nawinięta na bęben, zawiesie itp. Potem "pamięta" i sam jej ciężar, na pewno nie wyprostuje jej końców. Widzieliście kiedykolwiek dźwig bez zawiesia? Poważna obsuwa Optycznych :mrgreen:
 
BRob  Dołączył: 12 Wrz 2010
Ciekawe co tam było w oryginale?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Pewnie jakiś hak ze zbloczem. Bo tak naprawde to jedna lina a calosc faktycznie wyglada jak po gumkowaniu czy czyms takim. Okragly pedzel gumki czy innego stempla jak by sie uprzeć to można nawet średnice tego okreslic
Chyba ze jakas reklama ale to chyba by o tym napisali
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Mam pytanie do użytkowników. Wg instrukcji obsługi w zakładce Dołączone akcesoria występuje Oprogramowanie Digital Camera Utility 5. Jak i skąd można pobrać Digital Camera Utility 5. Na stronie producenta jest tylko aktualizacja i nie da się instalować bez pierwotnej wersji. Ponadto jakie karty pamięci w praktyce najlepiej współpracują z K3 III np. przy zdjęciach seryjnych lub nagrywaniu filmów - jakich kart Koledzy używacie do zapisu (np. dla SD1 - RAW i SD2 - JPEG).
Pozdrawiam.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Trzeba instrukcje czytać do końca :-) w instrukcji na stronie 98 wszystko dokładnie jest napisane co trzeba zrobić żeby zainstalować Digital Camera Utility 5
Co do Kart do zdjęć ja używam sandisc SD XC I do filmów lepiej używać XC II tylko pytanie kto kreci filmy Pentaxem :-) bo z komórki są lepsze niż z tego aparatu :-) ale każdy robi jak uważa. Dla mnie ta funkcja jest niepotrzebna.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
adi24-78,
K3 III to mój nowy nabytek i trudno wbić sobie do głowy całą instrukcję, a zgadnąć, co jest w środku zakładki Użycie aparatu z komputerem to już trzeba wróżki :-P . Zasugerowałem się zakładką Dołączone akcesoria na stronie 129 instrukcji. Dzięki za podpowiedź, wiadomo, że z instrukcją należy się zapoznać w całości i to robię sukcesywnie. Pozdrawiam.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
o to życzę miłego użytkowania to super aparacik ja jestem mega zadowolony
w razie jakiś problemów pisz śmiało :-)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
adi24-78, Dzięki, że się odezwałeś w tej sprawie.
Cytat
w razie jakiś problemów pisz śmiało

W razie potrzeby, chętnie skorzystam z pomocy. Pozdrawiam.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Nowa aktualizacja do naszego aparatu :-)

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jest nowa aktualizacja do naszego aparatu ale tym razem bez żadnych nowości tylko poprawki

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Nie dodali śledzenia ptaków w locie?!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zaczną od strusi i pingwinów ;-)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Witam. Czy ktoś z Państwa korzysta z obiektywu Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM z K3 III. Interesuje mnie jak z nowym body współpracuje napęd HSM Sigmy - głównie szybkość ostrzenia i celność (np. w porównaniu z DA*50-135). Parametry i testy tej Sigmy są mi znane. Pozdrawiam.
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Ryszard napisał/a:
Zaczną od strusi i pingwinów ;-)

Na początku tych jeszcze nie wyklutych. :lol:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jest nowa aktualizacja do naszego aparatu wersja 2.12

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
To teraz jeszcze muszę kupić szkło do którego jest poprawka...
ech... a zakupy grupowe już były ;)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
incosgnitos,
Ja mam to szkiełko, tylko jeszcze nie mam wgranej poprawki. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach