bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 627
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc627.dng (16,3 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 27.12.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc627_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc627_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc627_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc627_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Wesołych Świąt!
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Również życzę Wesołych Świąt :-)

I dziękuje(my) za świątecznego "bezproblemowego" RAW-a ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Tobie bakulik, wszystkim wytrwałym uczestnikom tej zabawy oraz naszym kibicom, życzę przemiłych świątecznych dni, udanych fot i kilka mniej udanych, które prześlemy do następnych edycji RC :-D .
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc627.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc627.zip

1. Andre53


2. Blesso


3. germario
Cukierkowa obróbka w RT


4. jakaranda
Plik niby łatwy, a nie umiałam się zdecydować jaki WB ani jaka ekspozycja. Wg histogramu pozostawiłam jednak niedoświetlone.


5. kwrom


6. mr.ra66it
Wesołych Świąt, zdrowia (również psychicznego) w czasie zarazy dla wszystkich uczestników i sympatyków RC oraz użytkowników forum!


7. powalos


8. Rafal_Ski


9. rafi
Wesołych Świąt :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dwie osoby powinny były odpaść z dzisiejszego odcinka, wyjątkowo dopuściłem z racji Świąt, ale już po raz ostatni. Po Nowym Roku niestety będę odrzucał pliki niespełniające warunków nazewnictwa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziś u mnie wygrywa mr.ra66it. Uprzedzając, u Blesso jest za jasno, przez co mało świątecznie. :evilsmile:
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Świąteczny RAW a w nim problemy: balans bieli, ekspozycja a skoro to ISO 800 to może również ćwiczenie z zachowania równowagi pomiędzy wyostrzeniem a usunięciem szumu oraz uzyskaniem świątecznego nastroju. Niby łatwy a w niektórych pracach tego nie widać.
I tak subiektywnie:
1. Andre Już na obrazku o małym rozmiarze widzę, że z kolorami coś jest nie tak. Pełny rozmiar wygląda gorzej, bo wyprane kolory i szczegóły zostapione akwarelą zostały okraszone licznymi artefaktami zbyt agresywnego wyostrzania.
2. Blesso Obrazek wygląda jakby został popełniony z użyciem błysku lampy ustawionej palnikiem na wprost. Niestety kolory również uległy temu efektowi.
3. germario Dla mnie w 'cukierku' znalazło się za dużo 'nieklarowanego soku malinowego'.

Z ciekawości spróbowałem się zmierzyć z obrazkiem przy użyciu RT i uzyskałem taki efekt (po kliknięciu duży rozmiar):


O ile wiele opcji w RT jakoś ogarniam, to nie lubię się w regulacją HSV w tym programie - jest dla mnie niewygodna w obsłudze i mało precyzyjna (trudno mi precyzyjnie regulować - może nie poznałem jak). germario, jeżeli jesteś zainteresowany to podaj przez PW adres mailowy - wyślę Ci plik PP3 z ustawieniami RT, których użyłem do uzyskania zalinkowanego obrazka.

4. Jakaranda Troszkę za jasno. Z tego powodu obrazek jest bardziej płaski i 'Lajkonik' mniej się wyróżnia.
5. Kwrom Dla mnie całkiem fajnie.
6. mr.ra66it Moja zatem 'no comment'.
7. Powalos W tej pracy również widzę dodany efekt 'zbyt mocnej lampy błyskowej'.
8. Rafal_Ski Trochę za ciemno. Światełka i refleksy świetlne nie błyszczą jakby całość była przysłonięta szarą firanką. Może rozjaśnienie, użycie krzywej i dodanie lekkiej winiety by pomogło?
9. Rafi Dobre kolory i całość. Jeśli miałbym szukać dziury w całym, to może zwiększyłbym nieco kontrast tonalny. Zbyt rzadko używam SILKYPIX by wymądrzać się na temat ustawień odszumiania/wyostrzania ale na obrazku w pełnym rozmiarze widoczna jest ziarnista faktura. Nie sądzę by była widoczna przy prezentacji nawet na dużym ekranie czy na wydruku.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
mr.ra66it, dziękuję za konstruktywną krytykę i poświęcony czas. Maila wysłałem na PW
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
mr.ra66it napisał/a:
9. Rafi Dobre kolory i całość. Jeśli miałbym szukać dziury w całym, to może zwiększyłbym nieco kontrast tonalny. Zbyt rzadko używam SILKYPIX by wymądrzać się na temat ustawień odszumiania/wyostrzania ale na obrazku w pełnym rozmiarze widoczna jest ziarnista faktura.

Dzięki :-) Że tak ponownie napiszę: gdy żaden z nas nie eksperymentuje, dość często mamy w miarę podobne wersje, choć przyznaję, że Twoja niemal zawsze jest o "coś" lepsza :-) , ale martwić się tym nie będę :-)

Gdybym to ja wiedział, gdzie znajdę w Silkypix ustawienia odpowiedzialne za "kontrast tonalny"? :-D A co do braku gładkiej faktury, to... od początku się z tym w Silkypix pogodziłem - od początku (wersji 3 do puszki nie liczę), czyli gdy zrezygnowałem z C1 Pro. Może trochę lepiej by się dało, ale ja znaczącej poprawy nie umiem osiągnąć, lecz generalnie (bo bywają wyjątki - raczej w RC niż w moich RAWach) nie narzekam z tego powodu. W C1 kolor był gładki (bardzo mi się to podobało na początku), ale dużo mniej podobało mi się znaczne podniesienie ceny i raczej dość kiepski... tryb automatyczny. A to ostatnie dlatego, że w Silkypix bazuję bardzo na trybie automatycznym - jeśli się subiektywnie sprawdza odbiór zdjęcia na moje potrzeby (w RC bywa "trudniej") nic więcej często nie robię. Jeśli natomiast widzę, że mam problemy z akceptacją wyników w trybie auto, raczej nie "męczę" się na siłę w Silkypix, lecz używam i porównuję wyniki z innego softu (zazwyczaj Elements z Adobe).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach