bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 629
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc629.zip (26,6 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 10.01.2021 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc629_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc629_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc629_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc629_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Zalecenia/prośba pasują bardziej do FreeRC. :-|
:?: Zakładam, że filtry/efekty takie jak tekstura, ramka itp. nie mieszczą się raczej w konwencji RC. Czy moje założenie jest prawidłowe?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jest prawidłowe. Myślę, że bardziej chodzi o klimat zdjęcia – nie musi ono być realistyczne, a raczej „podkręcone” w klimacie wskazanej muzyki.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
mr.ra66it napisał/a:
Zalecenia/prośba pasują bardziej do FreeRC. :-|
:?: Zakładam, że filtry/efekty takie jak tekstura, ramka itp. nie mieszczą się raczej w konwencji RC. Czy moje założenie jest prawidłowe?
bakulik napisał/a:
Jest prawidłowe.

Już wysłałem, żeby mi temat po głowie nie chodził, bo i tak nic tu nie wymyślę w kierunku "artyzmu" ;-) I przyznaję, że użyłem jakichś filtrów (ale lokalnie nic nie dodawałem ani nic nie wycinałem) na całości... :-/

PS. Dodam, że przy wołaniu RAWa w Silkypix domyślnie widzę inne proporcje niż na podglądzie, i... okno z prawej ;-) .
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Rafi napisał/a:

Już wysłałem, żeby mi temat po głowie nie chodził, bo i tak nic tu nie wymyślę w kierunku "artyzmu" ;-) I przyznaję, że użyłem jakichś filtrów (ale lokalnie nic nie dodawałem ani nic nie wycinałem) na całości... :-/
PS. Dodam, że przy wołaniu RAWa w Silkypix domyślnie widzę inne proporcje niż na podglądzie, i... okno z prawej ;-) .

Faktycznie obrazek ma inne proporcje, jest na nim fragment okna a bez korekcji zniekształceń nawet i jakiegoś trawnika.
Tym razem więcej pokombinowałem i też już wysłałem.
Blesso nas osądzi. ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
mr.ra66it napisał/a:
Blesso nas osądzi. ;-)
A z doświadczenia dobrze wiemy, że w takim przypadku... jest się czegoś bać ;-) Pewnie zrobi nam Bulbula... :evilsmile: Ale trudno - ryzyko mimo wszystko podjąłem - zmuszany nie byłem :-D
Oby do następnej, "normalnej" edycji :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Blesso nie osądzi - gdyż postara się od tego "umyć ręce" i nakłonić do wybrania najlepszej pracy Autorkę zdjęcia oraz muzyków z Zespołu.
Blesso za to ...nagrodzi !
Proszę Państwa !
Ogłaszam, iż dla autora "najlepszej" pracy przewidziana jest nagroda w postaci rewelacyjnego obiektywu Super Carenar 55mm o światłosile 2.8 i gwincie M42.

Zachęcam więc do wzięcia udziału w tej edycji RAW Challenge ( jak i każdej innej- ma się rozumieć).

Ps
Co do zasad.
Mała matryca RX100 pewnie nie pozwala na szaleństwa w wyciąganiu świateł z mroku lub cienia z blasku a ukazanych pięciu Panów też nie jest "wdzięcznym" obiektem do zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych za pomocą suwaków dostępnych w sofcie .
Chciałem też nakłonić Was do ucieczki od wyboru "bielszej bieli" czy bardziej realistycznego koloru trawy tudzież innego bombkowego lajkonika dlatego niech zostaną popuszczone wodze fantazji i w zgodzie z regulaminem RAW Ch. niech Bulbulators przedstawieni zostaną w sposób godny ewentualnie nietuzinkowy.
By umilić Wam pracę przedstawię Ich utwór nagrany Pentaxem K-7 i obiektywem Tamron 10-25 i 17-50 -> "HYPNOS" albo niepentaxowy już hicior " 30 KUL " .
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ale fajnie graja. A nie maja jakiejs plyty?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc629.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc629.zip

1. Andre53


2. Blesso


3. germario
Obróbka w RT


4. jakaranda
Miałam tyle wersji, że wstrzymywałam się z wysyłką. Pewnie znów wysyłam najgorszą.


5. mr.ra66it
Do obróbki wykorzystałem DxO PL w aktualnej wersji z aktualnym DxO Film Pack oraz darmowo-googlową wersją Nik Collection (konkretnie Color Efex Pro). Do końcowego eksportu użyłem LR 6 (w presecie eksportu można zadać wagę pliku i wymiary obrazka).
Tym razem Blesso zrecenzuje. Oj, dostanie mi się, dostanie...


6. newt


7. powalos


8. rafi
Z uwagi na "wymogi" będzie to zapewne odcinek z dość nietypowymi propozycjami. Pomimo, że tematy "artystyczne" to zupełnie nie mój kierunek, postanowiłem jednak uczestniczyć i w tej edycji. Trochę się nad RAW-em "poznęcałem", ale proszę w rewanżu nie znęcać się... nade mną ;-)
Przyznam, że ciekaw jestem Waszej "pomysłowości".


9. Rivelv


10. Ryszard
W ruch poszło kilka podstawowych narzędzi RawTherapee w wersji 5.7.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
powalos
Trochę się pobawiłem. Wysyłam dwa zestawy. Jeden obrobiony tradycyjnie wg zasad zabawy. W drugim zestawie skorzystałem z filtra "po art" który jest na wyposażeniu IrfanView.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fajna różnorodność. Brawa dla wszystkich! :-D
 
newt  Dołączył: 03 Wrz 2018
Troche minąlem się przez głupote z terminem wysyłki. Czy mogę prosić o dodanie mojej koncepcji w ramach imprez towarzyszących ? :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzisiaj u mnie dwa pierwsze miejsca: Ryszard oraz mr.ra66it.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
newt napisał/a:
Czy mogę prosić o dodanie mojej koncepcji w ramach imprez towarzyszących ?

Dodałem do reszty.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pewne rozterki targają moim jak i Opiniotwórczego Grona jestestwem.
Praca Ryszarda zasługuje na uwagę ale Jego jakże "bliskie ujęcie" sugeruję niebywałą wręcz ingerencję w niwelowanie wad obiektywu tudzież inne cięcie zbędnego elementu pozascenicznego [ a jakby nie patrząc - z każdego kąta "ściana podporowa" do prostych nie należy a lekko ugina się jako punkowa czasoprzestrzeń- niewzruszona oprogramowaniem korygującym].

A jak powiadają , pierwsze wrażenie liczy się najbardziej dlatego też to co stworzył Mr.ra66it swym przekazem najbardziej przemawia do braci ( oraz Siostry) punkowej.
Dlatego nie wdając się w insze rozważania na tematy subiektywno-obiektywne nagroda zostaje przyznana Twórcy, który swą pracą udowodnił, że młodość się nigdy nie starzeje, że niefotogeniczni jednak też zasługują na uwagę oraz co najważniejsze, że "punks not dead".
Gratuluję i bardzo dziękuję w imieniu nieswoim jak i swoim wszystkim , którzy pochylili się nad tą wybitną ( w przekazie) fotografią.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
mr.ra66it szczere gratulacje i duże :-B :-B :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
gratulacje :-) :-B :-B :-B
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
:oops: Dziękuję.
Cieszę się, że moja propozycja przypadła do gustu Siostrze i Braci. ;-)
Dziękuję Blesso za nieszablonowe wyzwanie w RAW Challenge. :-B

Pozdrawiam wszystkich, którzy podjęli wyzwanie. :-B
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
mr.ra66it - Gratuluję :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dołączam się do gratulacji. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach