seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Pierścienie na Słonku.
Słoneczko, którego brak...
Porobiły się koncentryczne pierścienie - brak płynnych przejść tonalnych. Wie Ktoś dlaczego.

https://www.facebook.com/...829764344415096

KS-2 Przepraszam za link Zewnętrzny
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
seele, mnie pierścienie, bądź wyraźne linie pojawiają się przy agresywnej obróbce obiektów punktowych oraz bardzo delikatnych przejść tonalnych. Nie wiem czy to wina oprogramowania, czy monitora, nie zawsze też, to co ja widziałem jako pierścienie, inni tak samo odbierali.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żadnych pierścieni nie widzę. Widzę tylko plamę, jak od syfu na matrycy, w górnej części słoneczka.
Na jakim monitorze to oglądasz i czy został skalibrowany i/lub oprofilowany?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
seele, to że widzisz jakieś pierścienie to może zależeć od programu w którym oglądasz fotki. Co więcej, mi takie pierścienie (pasy) pojawiały się w plikach PEF a te same fotki zapisane w DNG nie miały tej przypadłości. Oglądałem je w IrfanView.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chodzi zapewne o posteryzację i pojawia się ona w momencie, gdy w pliku jest niewystarczająca ilość informacji (np. jpg, liub inny plik 8 bitowy) przy przejściach tonalnych o niewielkiej różnicy tonalnej. Można to zlikwidować, dodając do pliku niewielką ilość szumu.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
To jpg. Muszę kupić jakiś czyścik do matryc (polecacie jakiś?). Następne zrobię w RAW. Pierścienie przy krawędzi są widoczne na różnych ekranach.
Dziękuje za pomoc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach