Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Piekło zamarzło Pentax wypuścił nowy firmware do K-70 !
Podobno zamienia K-70 w K-70 mark III :-)

http://www.ricoh-imaging....gital/k-70.html
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Piekło zamarzło Pentax wypuścił nowy firmware do K-70 !
Markus napisał/a:
zamienia K-70 w K-70 mark III

Poplułem ekran 😆
👍👍👍

Patrząc na listę zmian, to będzie K-70 III Limited.
To bardzo ładnie że strony firmy, że po zalaniu rynku doskonałymi, nowoczesnymi i tanimi szkłami, umożliwia użytkowanie tych, odbiorcom pozatargetowym.
Tak przy okazji widzę, że K3II też dostało łatkę na limitedy.
Biegnę do sklepu pomacać "duperela", może się skuszę. 🤔
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Do Pentaxa KP limited też jest nowy firmware ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest również do K-1, K-1 II, K-3 oraz K-3 II.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tylko do K-50 nie ma :-(
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak się zastanawiam - czy te nowe szkła i ich włąsciwości to nie są własnie skorygowane tym oprogramowaniem w aparacie :-)
bo to zabawnie wygląda
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus, nie bez kozery. Firma przekalkulowała rozkład prawdopodobieństwa żywotności selenoidow i voila .
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, rzeczywiście zabawnie wygląda nowe oprogramowanie do 20 to letnich szkieł.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Firma przekalkulowała rozkład prawdopodobieństwa żywotności selenoidow i voila .

Aktualizacja softu w K-70 to tylko kolejna pomyłka.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, nie kumam.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Szkła może i 20-letnie, ale elektronika w nich nowa, mogli dodać profile korekty wad optycznych, inne enkodery odległości, inne numery identyfikacyjne czy o czym tam jeszcze rozmawiają ze sobą z aparatem… ;-) No i ten potrzebuje nowego FW, żeby to obsłużyć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bakulik, ja tam ciemny jestem między innymi w tym temacie. To dlaczego programy graficzne wyposażone są w moduły korekcji, skoro odbywa się to na poziomie body? Do zapisu identyfikacji obiektywu nie trzeba wyrafinowanej elektroniki.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Korekta na poziomie body jest aktywna tylko dla obiektywów Pentaxa i to nie wiem czy wszystkich i czy wszystkich ich wad optycznych.
Pozostałe szkła podpięte do korpusu nie korzystają z niej zupełnie.
Nowe limitedy mogą mieć minimalnie różne od starych wady optyczne dlatego jest konieczna korekta w firmware korpusu...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dziękuję kolegom. K-1 już z nowym. Zajęło mu to ok. 15sek. ;-)
A sprawdzałem chyba w poniedziałek i jeszcze nic nie było nowego.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
powalos, a jesteś w stanie zweryfikować działanie z Limitedami?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Koniecznie z odnowionymi. :evilsmile:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Markus napisał/a:
Nowe limitedy mogą mieć minimalnie różne od starych wady optyczne dlatego jest konieczna korekta w firmware korpusu...

Już chociażby dlatego że powłoki są nowe, co powinno skutkować inną transmisją - wystarczy...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat

rychu napisał/a:
Firma przekalkulowała rozkład prawdopodobieństwa żywotności selenoidow i voila .

plwk napisał/a:
Aktualizacja softu w K-70 to tylko kolejna pomyłka.

rychu napisał/a:
nie kumam

K-70 też ma solenoid.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
To dlaczego programy graficzne wyposażone są w moduły korekcji, skoro odbywa się to na poziomie body?

Dlatego, że nie wszystkie one czytają to co producent sobie wymłodził w oprogramowaniu. Do tego nie każdy to sobie włącza - ja wolę korektę zrobić podczas edycji.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dywagacje na temat korekt wad optycznych, które oprogramowanie ma wprowadzać, są chyba bezzasadne... Przecież dość wyraźnie napisane jest: „Optimized focus operation...”. Wgrałem. W moim odczuciu przy tego typu poprawkach różnice w działaniu nie są jakoś szczególnie zauważalne (by nie użyć zwrotu „są niezauważalne”).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach