sebski  Dołączył: 15 Kwi 2021
[ analog] Super A - przycisk blokady trybu pracy
Witam forumowiczow,

Mam trochę trywialne pytanie - przycisk blokujący zmianę trybu (L, Auto, M, 125, B) blokuje tylko przełączanie trybów Auto i Manual, czy powinien być wciskany dla każdego typu trybu? Aparat kupiłem, zrobiłem 1 rolkę, oddałem do serwisu celem zrobienia pewnej drobnicy i wczoraj zauważyłem, że pozycja L nie jest blokowana i mam możliwość zmiany bez wciśnięcia przycisku. Przycisk muszę wcisnąć tylko w sytuacji, gdy chcę zmienić z trybu Auto lub M na inny, pozostałe nie są "zablokowane".
Starałem się znaleźć odpowiedź w internetach, niestety na youtube widziałem oba przypadki (ten, który występuje u mnie oraz wciskanie przycisku blokującego przy zmianie każdego rodzaju trybu). Nie pamiętam niestety, czy ten typ tak ma, czy może w serwisie coś poszło nie tak i nie lecieć z reklamacją ;)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Już nie pamiętam jak było w SuperA, ale jeżeli tak obstawiam, że tak jak w ME Super. Czyli z pozycji L da się bez wciskania guziczka przełączyć na Auto. Potem żeby przełączyć w którąkolwiek stronę trzeba wcisnąć guziczek. Pomiędzy pozycjami M, 125x i B można się przełączać bez wciskania guziczka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W programA z pozycji LOCK w pozycję AUTO bez naciskania przycisku, z AUTO w jakąkolwiek inną z wciśniętym przyciskiem, pomiędzy pozostałymi, w tym przełączenie na AUTO, bez wciskania przycisku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach