Czy dopuścić średniaki w JA?
Uczestniczyłem w JA i jestem na TAK
23% Complete
4 (23%)
Uczestniczyłem w JA i jestem na NIE
17% Complete
3 (17%)
Obserwuję JA i jestem na TAK
41% Complete
7 (41%)
Obserwuję JA i jestem na NIE
0% Complete
0 (0%)
Niech zdecyduje organizator
17% Complete
3 (17%)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jeden Aparat 8.0 - czy dopuścić do zabawy średni format?
Zanim ogłoszę zasady przyszłorocznej ósmej edycji zapraszam uczestników i sympatyków (w tym potencjalnych uczestników) o wypowiedzenie się. Padł pomysł, by onanizm sprzętowy Jednego Aparatu wznieść na wyższy poziom i dopuścić do zabawy aparaty na film 120/220.

Dla niewtajemniczonych. Zamiast minimum 36 zdjęć w miesiącu możnaby zrobić 7 zdjęć w miesiącu w formacie 6x10 i z tego wybrać jedno. Rzecz jasna z filmu 120 można wycisnąć nawet i 16 klatek, ale nadal to będzie mniej materiału i mniej wykonanych fotografii niż w przypadku budżetowego filmu 135/24.

Ton mojego zaproszenia do głosowania zdradza mój stosunek do pomysłu, ale jako organizator mam do tego prawo :-) I na pewno wszystkich średniaków nałożę odpowiednimi ograniczeniami :-P , o ile wygra ta opcja.

Zastrzegam, że ankieta ma charakter informacyjny, a nie decydujący. Co znaczy, że ostateczną decyzję podejmę ja. Decyzję swą umotywuję w oparciu o wyniki ankiety oraz inne argumenty.

Wprowadziłe 2 kategorie głosujących (od Waszej uczciwości i samopoczucia zależy wybór odpowiedniej), by zróżnicować głos Uczestników i Sympatyków. Uczestnicy mogą się za takich uważać, jeśli wzięli udział w którejkolwiek edycji JA.

Daję tydzień na głosowanie, bym przez święta mógł ogarnąć regulamin i zapisy.

Dzięki za kooperację :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chętnie bym zobaczył zdjęcia z takiej edycji.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
No i pięknie, warto próbować wcisnąć stopę w drzwi :evilsmile:
Ale ale, nie mitologizowałbym uczestnictwa klisz 120/220, że to jakieś wzniesienie na wyższy poziom. Aparat jak aparat.
Znalazłem działającego Super Programa z 40/2.8 - jestem gotowy na każdy wynik głosowania! 8-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej, i to prawidłowe podejście. :-B
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
bbartlomiej, :-B super
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
W sumie czemu nie... Może nawet uda mi się zrobić całą rolkę latem i nie odpadnę znowu :mrgreen:
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
A, właśnie...
Regulamin mówi o filmie małoobrazkowym, ale nie wspomina o formacie samego zdjęcia.
Czy to znaczy, że dopuszcza również 18 X 24 i 24 X 24 mm?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Są wyniki! Co dalej? :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mamy remis. 15 do 15. Głosy uczestników ważą jak 2, a głosy tych, co oddali decyzję organizatorowi, 3. Muszę się z tym zatem przespać :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Daj znać co i jak, bo muszę wiedzieć, których filmów dokupić :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
120 będzie dopuszczon.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Elegancko. Zamówienie złożone, zapasy są :evilsmile:
Czekam na oficjalny start.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niby obiektyw już wybrałem. Ma to być SMC DA 35/2.4 i dlatego myślałem o korpusie MZ-7. Niestety po kilku wyzwoleniach migawki lustro zostało w górze. Zero odgłosów i reakcji (chyba słynna zębatka). MZ-5 do tego obiektywu się nie nadaje, bo nie posiada możliwości sterowania przysłoną. Pozostał mi jedynie Z1p ale to już inna klasa wagowa. Tym razem chciałem sprzęt z AF bo ręcznie coraz mniej nadążam. :mrgreen: Zobaczę co tam jorge.martinez wymyśli. Noszenie P645n też raczej mi się nie uśmiecha, bo poza wagą to już kawał klocka. ;-) Czekam więc na oficjalne ogłoszenie i regulamin kolejnej zabawy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach