M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
[fotografowie] John Pfahl
Cytat

https://www.youtube.com/w...el=PhotoBookGuy

John Pfahl był nauczycielem i fotografem land artu, który charakteryzował się dodawaniem do swoich obrazów przedmiotów codziennego użytku, takich jak sznurek, aluminium, koronki, wstążki, a nawet foremki do ciast, aby skłonić widza do spekulacji na temat prawdziwego lub fałszywego obrazu. El sztuka lądowa jest to ingerencja w krajobraz przyrody. Twórcy tego nurtu wykorzystują elementy takie jak kłody, gałęzie, mchy, kwiaty, ściółka, śnieg, piasek, skały czy woda do wykonania rzeźby lub instalacji. Syn niemieckich imigrantów, John Pfahl, urodził się w Nowym Jorku w 1939 roku, ale dorastał w Wanaque w stanie New Jersey, gdzie miał kontakt z naturą. Studiował komunikację i sztukę na Uniwersytecie w Syracuse. Od lat sześćdziesiątych wykłada w Rochester Institute of Technology i na Uniwersytecie w Buffalo. W latach 70. wystawiał publicznie swoje fotografie krajobrazowe, do których dodał linie, kropki lub taśmy. Przed erą Photoshopa lub aplikacji do zmiany obrazów Pfahl manipulował swoimi zdjęciami w tym samym miejscu, w którym je robił, czyli w procesie „in situ”. W swoich cyklach, takich jak „Odmieniony krajobraz”, „Moonrise Hernández, New Mexico” czy „Triangle, Bermuda”, Pfahl nadał obrazom ruch, kolor, zabawne sytuacje, a nawet przemyślane obliczenia matematyczne. Artysta uznał, że aparaty zniekształcają trójwymiarową przestrzeń, ponieważ obserwując fotografię na początku obraz może uchodzić za prawdziwy, gdy tak nie jest.
Wraz z pojawieniem się fotografii cyfrowej i ultranowoczesnych aparatów profesor zastosował nową technologię, aby dalej modyfikować obrazy.
Prace tego autora znajdują się w George Eastman House Museum of Photography, Cleveland Museum of Art i Art Institute of Chicago.
John Pfahl zmarł w Nowym Jorku w wieku 81 lat w kwietniu 2020 r. Z powodu COVID i innych komplikacji. fahrenheitmagazine.com

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach