ffilip776  Dołączył: 21 Cze 2018
Używamy Pentax 24-70mm f2.8. Pytanie o SDM
Witam!

Zamierzam kupić obiektyw wymieniony w tytule. Obiektywny jest z 2016. Moja wątpliwość dotyczy silnika SDM. Według sprzedawcy, AF z SDMu działa jak należy. Boję się jednak, że wraz z czasem ten mógł się zastać, zwolnić i co najgorsze, popsuć. Mam już doswiadczenie z HSMem Sigmy 70-200 2.8, który, o ile działa mi dalej, czasami miewa "zwiechy" (szczególnie w zimę, wtedy potrafi zamarznąć). Działa on jednak szybko i sprawnie. Moj 70-200 ma pewnie około 10 lat, może nawet więcej.

Czy macie doswiadczenie z tym SDMem i wiecie czego mogę się spodziewać po 6 latach sporadycznego używania go?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Kupiłem 2 lata temu używany egzemplarz. Chyba dość intensywnie bo guma od potu powiększyła obwód i trzeba było wymieć. Nie robię jakoś dużo zdjęć ale jak robię ludzi to jest to mój wół roboczy, i działa bez zarzutu od zakupu. I jest naprawdę celny z K-1. Natomiast na FB ktoś ostatnio meldował, że mu przestało działać, a jeszcze ktoś inny że AF działa tylko jak robi zdjęcia z obiektywem równolegle do ziemi, bo inaczej też coś haczy. Resumując - nie ma jednej odpowiedzi.
 
ffilip776  Dołączył: 21 Cze 2018
Dziękuję za odpowiedź. Czy inni mają też jakieś doświadczenia z tym obiektywem?
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Ja kupiłem używany 3-letni i żadnych problemów jak na razie nie widzę...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Miałem 5 lat, sprawował się bardzo dobrze

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach