powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pasek Peak Design
Spotkała mnie raczej niemiła przygoda dotycząca paska SLIDE firmy Peak Design. Pasek zakupiony 5 lat wstecz, z oficjalnej dystrybucji. Jak wiadomo paski te są powszechnie chwalone i uważane za jedne z najlepszych. Ja sam osobiście polecałem je wielokrotnie na tym forum. Będąc tydzień temu na małej uroczystości rodzinnej, zabrałem oczywiście aparat. I tu spotkała mnie dość niemiła niespodzianka, bo okazało się w pewnym momencie, że koszula na ramieniu jest bardzo brudna. Wygladąło to tak:

Po dłuższych poszukiwaniach przyczyny znalazł się sprawca. Był nim właśnie wyżej wspomniany pasek. Na jednej ze stron części naramiennej, ma on naniesioną taką warstwę antypoślizgową i ona właśnie uległa tzw "zlasowaniu".


Ponieważ paski posiadają gwarancję "wieczystą", postanowiłem powiadomić polskiego przedstawiciela. Odpowiedź przyszła po dwóch dniach. Mam odesłać pasek na ich adres i zostanie on wymieniony na nowy. Jutro wysyłam. Powiadomię kolegów gdy przyjdzie nowy.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Używam Slide, ale chyba nowszy typ, bo kształt gumowanych wstawek antypoślizgowych inny. Paski genialne, wygodne, warte każdego wydanego euro. U mnie nic się nie 'lasuje', ale też sprzęt mam krócej niż Ty. Tak czy inaczej, zużycie sprzętu z biegiem lat to raczej norma, więc jeśli producent rzeczywiście za free prześle Ci nowy pasek - to chyba tragedii nie będzie, choć brudna koszula w gościach to jednak pewnie jakaś niedogodność była...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Apas napisał/a:
Paski genialne, wygodne, warte każdego wydanego euro.

Nie neguję tego i też twierdzę, ze warte każdej wydanej złotówki. Ciekawi mnie tylko dlaczego ta warstwa się tak zniszczyła i czy może wpływ na to miały wysokie temperatury. Zazwyczaj używam pasków mając tę warstwę "na zewnątrz". Tym razem użyłem jej odwrotnie i tu taki zonk. Pasek już dotarł do polskiego przedstawiciela i oczekuję na jego wymianę.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Temperatury? Może. Może jakaś chemia? A może użyty materiał... Na forum DPReview znalazłem opis dokładnie takiej samej przypadłości, jak Twoja:
https://www.dpreview.com/forums/post/64301910
Ciekawe, że opisywany tam przypadek wydarzył się także po około 5 latach używania paska i też dotyczył tego starszego designu, jak Twój... Jak pisałem, u mnie wzór elementów gumowych jest inny, może wiec poza projektem zmieniono także surowiec?
A tak przy okazji to ja też noszę tym gumowanym elementem na zewnątrz, bo tak 'podpowiada' konstrukcja paska (ułożenie metalowych klamer) i nawet zastanawiałem się - po co to? Ideą paska jest jego 'przesuwalność' w celu sięgnięcia po aparat, guma w tym raczej przeszkadza? Ostatecznie uznałem, że kiedy przemieszczam się na dłuższą odległość bez sięgania po sprzęt, ale nie chcę go chować do torby/plecaka, to obrócenie paska 'gumą do dołu' pozwoli ułożyć wygodnie aparat na przykład z tyłu na biodrze bez ryzyka, że się przesunie - i rzeczywiście, sprawdza się to z lżejszymi szkłami...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas napisał/a:
noszę tym gumowanym elementem na zewnątrz

Też tak noszę.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
I ja :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to teraz czekam jaka wersja do mnie dotrze. Dobrze, że zdarzały się już takie przypadki więc może dlatego zmodyfikowali pasek. Podobnie jak kiedyś wymieniali "kotwice" bo jakaś partia miała wadę z przecierającymi się linkami. Powiadomię kolegów gdy pasek do mnie dotrze.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Gumy nosi się na zewnątrz gdy ma się go na szyi. Powinno się je mieć od strony ciała, jak nosi się na jednym ramieniu. Żeby się wtedy nie zsuwal.

Mam 2 takie paski, jeden szeroki, jeden ten średni. Na razie wszystko ok. Fajnie, że PD dobrze podeszło do tematu.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Dla mnie najwygodniej jest, gdy pasek jest wprawdzie na ramieniu, ale potem przez pierś i aparat przy biodrze po drugiej stronie, więc guma do góry :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Noszę w ten sam sposób.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja również co widać poniżej . Pasek podpięty do K-1 , na prawym ramieniu a aparat zwisa na lewym biodrze. Tym razem miałem tylko na ramieniu i nawet nie zwróciłem uwagi, że leży tą warstwą "gumowaną" w kierunku ciała.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
I muszę się pochwalić, że dzisiaj dotarł do mnie nowy pasek. Najnowszy model (co by to miało oznaczać ;-) ). Sprawę pilotował pan Mariusz S. z Sansa Europe (nie wiem czy mogę podawać nazwisko), któremu bardzo dziękuję za w miarę szybkie załatwienie reklamacji. Odesłałem sam pasek w oryginalnym kartoniku a otrzymałem cały komplet fabryczny, łącznie z wszystkimi elementami. To też robi bardzo miłe wrażenie. Poniżej fotka z nowym wzorem antypoślizgowym. Materiał paska też wydaje się nieco inny.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Fajnie, ze poszło szybko i sprawnie. Sam mam jeden szeroki pasek z gumkami jak Twoje poprzednie. Mam też średni pasek, ale już z nowym typem gumek. Póki co nic się nie dzieje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach