Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Reflekta X66
Czy może ktoś z Was ma lub używał Reflekty x66, zwanej skanerem, choć to nieprawidłowa nazwa - to jest duplikator.
To jak na ten prymityw dość drogie urządzenie (ok. 1000 obecnie), ale ma unikalną funkcję - duplikowanie filmów typ 120 (35 mm też), maksymalnie do 6x9 z podaną w danych sporą rozdzielczością, ale to mniej ważne bo zapewne optyka jest słaba. Mnie to byłoby w zasadzie potrzebne do szybkiego stworzenia cyfrowej wglądówki filmu, bo w obecnej chwili robienie stykówek na papierze (potrzebny arkusz 24x30 cm) jest już bardzo drogie i zabiera za dużo czasu Zacząłem to już robić na Epsonie ale wkładanie filmu do ramki i skanowanie też trwa chyba dłużej niż byłoby to z Reflctą x66, która dodatkowo nie potrzebuje do pracy komputera i zajmuje mało miejsca.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Drogi bo obsługuje 6x9. Podobne wynalazki do małego obrazka można kupić poniżej 500 zł.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Chyba najdroższe z tych "wynalazków". - choć to w rzeczywistości prosty aparacik cyfrowy. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych szczegółowych parametrów, poza tym że matryca ok. 14 mln (prawdopodobnie najwięcej wśród podobnych urządzeń), ale już jej fizycznych rozmiarów nie ma. To na pewno dobrze sprawdza się do kopiowania w celu wydrukowania pocztówek, a może nawet trochę większych obrazków. Ma funkcję rozjaśniania lub przyciemniania podświetlenia, co być może daje możliwość zrobienia HDR przy duplikowaniu i tym samym powiększenia zakresu maksymalnej gęstości negatywów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Ktoś pytał o podobną rzecz dawno. Kupiłem najtańsza web kamerkę o rozdzielczości HD. Do tego krótki skrypt w Pythonie który odwracał kolory na żywo. I jest tania i skuteczna przeglądarka do klisz. Zarówno do negatywów jak i pozytywów. Oczywiście trzeba to jakoś zmontować żeby miało ręce i nogi ale idea się sprawdziła. Skrypt mógłby także utrwalać "skanowane" klatki na dysku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach