bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kodak podnosi ceny
Przecieki z rynku japońskiego:
https://www.fotopolis.pl/...lmow-nawet-o-40

(przeliczane z jenów):
Kodak E100

Rolka 35 mm (36 exp.).: 182 zł
Średni format 120 (5-pak): 662 zł
Wielki format 4x5 (10 arkuszy): 588 zł

Kodak Ektar 100

Rolka 35 mm (36 exp.): 112 zł
Średni format 120 (5-pak): 536 zł
Wielki format 4x5 (10 arkuszy): 580 zł

KodakPortra 160

Rolka 35 mm (36 exp., 5-pak): 535 zł
Średni format 120 (5-pak): 545 zł
Wielki format 4x5 (10 arkuszy): 550 zł

Kodak Portra 400

Rolka 35 mm (36 exp., 5-pak): 620 zł
Średni format 120 (5-pak): 597 zł
Wielki format 4x5 (10 arkuszy): 720 zł

Kodak Portra 800

Rolka 35 mm (36 exp.): 135 zł
Średni format 120 (5-pak): 727 zł

Kodak Ultra Max 800

Rolka 35 mm (36 exp.): 70 zł


Kodak T-Max 100

Rolka 35 mm (24 exp.): 78 zł
Rolka 35 mm (36 exp.): 94 zł
Wielki format 4x5 (50 arkuszy): 1638 zł

Kodak Tri-X: 400

Rolka 35 mm (24 exp.): 78 zł
Rolka 35 mm (36 exp.): 96 zł
Średni format 120 (5-pak): 492 zł


Od dawna nie robię na Kodakach, ale dla mnie 98,4zł za rolkę średnioformatowego Tri-X, to stanowczo za dużo. Chyba muszę zaopatrzyć się w HP5+ na zapas...
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Spodziewają się gigantycznego wzrostu popytu, po informacji Pentaxa o nowym analogu...
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
apemantus napisał/a:
po informacji Pentaxa o nowym analogu...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przynajmniej od razu wiadomo, że będzie mały obrazek, średniak i 4x5. Brawo Pentax! ;-)

p.s. Drogo w cholerę. Kto to wytrzyma? Ponoć popularność filmu wzrasta, zatem szaleństwo cenowe powinno z czasem wygasnąć... Oby na czas :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wychodzi prawie 100zł za rolkę TRX 120 :shock: :shock: :shock: do obecnych 45.
Chyba czas zwijać ciemnię.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
rychu napisał/a:
Chyba czas zwijać ciemnię.

Bez paniki. Kodak już w tym roku był drogi. Raczej czas na obczajenie oferty innych producentów i zrobienie zapasów. Co mi przypomina, że będę miał uzasadnienie do wymiany 23-letniej lodówki :mrgreen:
A za kilka lat - "się zobaczy"
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jak kiedyś podwajało się wartość malucha, tankując go do pełna, tak teraz robimy z aparatem, wkładając do niego film.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
- Kupujesz pan te klisze?
- Chwileczkę, jeszcze k... liczę.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja robiłem do tej pory na HP5+, bo właśnie już Tri-X był dla mnie za drogi. Na szczęście wciąż trzyma te 34zł za średni. Ewentualnie można pomyśleć o Kentmere 400 - podobno to to samo.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Też robię na Ilfordzie, ale Tx jest rewelacyjny do zdjęć nocnych. Kentmere nie próbowałem, a Foma miewała dziury w emulsji - szkoda kasy i roboty.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, Foma miewa błędy ale w zasadzie dotyczy to tylko filmów "120" o czułości 200 ASA.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
powalos, w małym obrazku też. Miałem „biały deszcz” i/lub rysy na kilku rolkach tego filmu (Foma 200), więcej go nie kupiłem. Za to w średnim formacie Fomy 100 deszcz był z kolei czarny. Na małoobrazkowej wersji tego filmu nigdy żadnych błędów nie miałem. Mała Foma 400 też była w zasadzie ok. oprócz jednej rolki, która miała rysę prawie na całej swojej długości.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
To teraz mam trochę stracha - ale może trafiłem jakieś szczęśliwe rolki Fomy 200 :lol:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To którą kliszę teraz kupować? Zakładając, że w końcu naprawię swojego MZ7. ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Gwiazdor, tą którą lubisz i która nie rujnuje Twojego budżetu :-) Robisz kolor cz B&W? Nisko czy średnio-czuły?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jak tak patrzę, jak teraz wyglądają ceny małoobrazkowych negatywów kolorowych to... no dla mnie się zabawa skończyła. Ni hu hu nie umiem sobie uzasadnić takich kosztów.
Ja wiem, że wszystko podrożało. Ale teraz najtańsze negatywy kolorowe zaczynają się w okolicach najdroższych czarno-białych.
Przywykłem pewnie do taniego c41 a widać, że to się skończyło definitywnie. Zaczynałem w czasie schyłku klisz i początku likwidowania labów. Więc ceny były wtedy śmieszne. Później zaczęły dryfować w kierunki tych znanych z materiałów B&W. A to co jest teraz to chyba znak, że pora odpuścić.

Wolę już przepalać kasę na Instaxy. Niby to jeszcze droższe, ale tak na prawdę trudne do porównania.

Oczywiście najbardziej szkoda, tego obcowania ze starymi aparatami. Ale to można ostatecznie wrzucić Fomę o-P
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Generic napisał/a:
Oczywiście najbardziej szkoda, tego obcowania ze starymi aparatami.

Można robić zdjęcia bez kliszy ;) Wtedy jest obcowanie ...
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Z kolorowych można jeszcze iść w nawijany ze szpuli Kodak Vision3. Tylko to jest proces ECN-2 a nie C-41...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja kolor odstawiłem dawno. Zbyt złe wyniki po skanowaniu, zbyt drogie negatywy. Mam jeszcze w lodówce trochę Portry, ale pewnie już nie dokupię. B&W mi się wystarczająco podoba, na kolor nie mam obecnie uzasadnienia - głównie przez cenę :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja swoje filmy kolorowe powymianiałem na B&W z kolegami na forum korex'u. A fotografuje tylko na B&W i skanuję. Daję co poniektóre do "wydrukowania" bo moje wyposażenie ciemni spoczywa w pawlaczu. Brak warunków na ciemnię a prowizorka w łazience też nie jest już raczej możliwa. :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach