bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 703
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc703.dng (11,6 MB) – MD5: 6C6077191B4CFDC265281D2C1346C75E

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres: pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com

Czas nadsyłania – dopóki nie pojawią się wyniki. ;-)

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

UWAGA, NOWOŚĆ. Proszę dołączyć plik wygenerowany za domyślnych ustawieniach Waszej wołarki (czyli jeszcze przed ruszeniem suwaczkami). Po prostu import-export sp. z o.o. Proszę też dać znać, jakiego programu używacie. Obrazek proszę przysłać zmniejszony do 900 px.

Wszystkie trzy jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc703_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc703_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc703_nick_zero.jpg – mały obrazek bez obróbki (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc703_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc703_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.
Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
UWAGA! Proszę PT Uczestników zabawy, by upewniali się, że wysyłany mail zawiera załącznik. Nadal proszę o prawidłowe nazywanie plików.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Już mi DxO napisał, że mu się ten plik nie podoba :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Już mi DxO napisał, że mu się ten plik nie podoba

To samo mi napisał.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
A ciekawe. Otwiera to nawet IrfanView ;)
Zrobione Google Pixel 4A.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
incosgnitos napisał/a:
A ciekawe. Otwiera to nawet IrfanView ;)
Zrobione Google Pixel 4A.


DxO ma bazę obsługiwanych aparatów. I mimo że technicznie jest w stanie takiego DNG przeczytać, to z braku info o aparacie odmawia. Irfan nie przejmuje sie typem aparatu.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Skoro mamy wątek Fotografia mobilna to czemu RAW nie może być ze smarkofona?
Jam go popełnił przy okazji przebieżki rowerowej. ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
mr.ra66it napisał/a:
Skoro mamy wątek Fotografia mobilna to czemu RAW nie może być ze smarkofona?


Ależ oczywiście, że może być. Już nawet kiedyś był, chyba ze trzy lata temu. Jakoś sobie poradzę ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
mr.ra66it napisał/a:
przy okazji przebieżki rowerowej
Jeździsz na biegowym??? :-D
Tak czy owak, RawTherapee nie był zdziwiony tym plikiem.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Ryszard napisał/a:
mr.ra66it napisał/a:
przy okazji przebieżki rowerowej
Jeździsz na biegowym??? :-D

Tak jakby, bo biegów trochę ma. :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc703.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc703.zip

Link do spakowanych wszystkich zerowych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc703_zero.zip

1. Blesso


2. incosgnitos
Obróbka RT 5.9


3. kwrom
Próba Luminar AI


4. mr.ra66it
Obróbka - SYLKYPIX Developer Studio Pro 11


5. pe72
Obróbka przeprowadzona w Darktable 4.2.0


6. powalos


7. Rivelv


8. Ryszard
RawTherapee 5.9
Miało być kolorowo, wieczorowo i nie za niebiesko.
Zmniejszona ekspozycja, ocieplony WB, duuużo kontrastu, equalizator HSV
(wybiórcza regulacja nasycenia i jasności).
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Miniatura wyciągnięta z RAWa jest mniejsza niż zwykle, ale taka była zapisana w pliku, nie bawiłem się w powiększanie.

Przypominam, że nadsyłamy jedną propozycję obróbki.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
kwrom wygląda najlepiej - albo najbliżej tego co ja chciałem uzyskać kiedy to w końcu poległem z tym niebieskim

Ryszard ładniej poradził sobie z szumem ale trochę za dużo ocieplił mam takie wrażenie :-)

za to ciekawie prezentują się pliki zero :-) - i tu w końcu widać różnicę na starcie albo różnice w czytaniu pliku przez dany program ;-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Zacznijmy od porównywania z wersję przygotowaną przez Google (po kliknięciu pełny rozmiar).

Trochę blado w porównaniu do wszystkich właściwie prac 'ręcznych'. Przepalenia nieodratowane, ilość szczegółów zgubionych przy odszumianiu jest znaczna. Apka najwyraźniej nie poradziła sobie w mniej typowych warunkach czyli tuż przed zmierzchem. Spoglądając w przeciwną stronę widać było jeszcze barwny pasek pozostały po zachodzie słońca (po kliknięciu pełny rozmiar).

Rękodzieło czasem ma sens. :-B dla odważnych rzemieślników. ;-)

Subiektywnie 'Dla każdego coś nie tego' - odcinek rc703.
1. Blesso Praca wypada po prostu blado. Nie wiem jaki był zamysł.
2. incosgnitos Mniej blado niż w pracy nr 1 ale niebiesko-żółty motyw na ścianie jest raczej fioletowo-żółty a czerwienie wypalone. Szum bardziej widoczny niż w wersji Google mimo to nie widać większej ilości szczegółów.
3. kworm Ciemno, noc w pełni. Latarnie świecą a ich światła nie widać. Szumu minimalnie więcej niż u Google. Szczegółów też. Gdybyż jaśniej...
4. mr.ra66it Miałem "łatwiej', bo jakoś ten obrazek pamiętam i ściągawkę od Google mam. Kolorystycznie w miarę (nawet MARVIPOL jest czerwony a nie wypalony) ale pozostałe po walce wyostrzania z odszumianiem ziarno... Powinienem przepuścić przez Topaz Denoise lub coś podobnego. Lenistwo nie popłaca. :mrgreen:
5. pe72 W odróżnieniu od pracy nr 4 w tej widać, że latarnie coś oświetlają. Żółty kolor mógłby byc mniej wyblakły.
6. powalos Jasno, zbyt jasno. Kolorowo do przesady. Dziwy się dzieją dokoła jasnych punktów. Gładko i bez detali.
7. Rivelv Mogłoby być trochę jaśniejsze niebo. Coś dziwnego dzieje się z niebieskim kolorem na niebiesko-żółtej ścianie. Górna krawędź jest jasno seledynowa a zamiast niebieska. Wokół czerwonych świateł aut artefakty niemal takie jak w mojej pracy. Widoczne tym bardziej, że na większości obrazka ziarna nie widać.
8. Ryszard "Ciemno, noc w pełni." tylko bardziej. Szum opanowany. Gdyby światła dawały więcej światła to by było całkiem fajnie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
1 klasa za analize
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
mr.ra66it, miałem przygotowane dwie wersje w LuminarAI... co mnie się nawet bardziej podobały niż te co wykminiłem w RT....
Natomiast nie wiem czemu Luminar przy eksporcie do jpg-a rozpierniczał te zdjęcia jak poniżej, dając jakiś dziwny artefakt na niebie ;(
Wersja 1

Wersja 2

Wersję 1 wysłałem również Łukaszowi...stąd jego wpis ;) żeby podawać tylko jedną wersję ...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcia niewidoczne (linki bardzo długie).
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
plwk już się nauczyłem i poprawiłem ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach