krisser81  Dołączył: 10 Lis 2011
  Problem/naprawa obiektyw Pentax FA * 24mm / 2
Dzień dobry wszystkim, mam taki problem z ww szkłem, odkąd je posiadam wszystko było sprawne, AF działał bez problemu, szkło nie spadło nic z tych rzeczy.
Wczoraj na koncercie podpiąłem do mojej K1 i patrzę AF nie działa, na ekranie aparatu pisze MF, myślałem że może przypadkowo przełączyłem na MF na korpusie ale jest włączone AF.
Dziś postanowiłem trochę pogrzebać i wychodzi na to że jak włożyłem śrubokręt do śruby aufofokusa i jak kręciłem śrubokrętem to pierścień od manualnego ostrzenia się nie obracał, dla porównania w innym obiektywie przy tej samej czynności oraz przy podłączeniu do korpusu wszystko działa jak należy.
Obstawiam że obiektyw z racji wieku mógł ulec uszkodzeniu, jestem ciekaw czy ktoś zna kogoś kto mógł by się podjąć naprawy, ewentualny koszt lub może jakieś inne pomysły na domową naprawę lub sprawdzenie bądź przeoczenie czegoś.
Dziękuję za pomoc pozdrawiam.
Krzysztof
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Serwis Pentaksa jest w Warszawie https://opto-technika.pl/Serwis-Aparatow-Cyfrowych.php . Starszy sprzęt często szybciej naprawimy w jakich lokalnych serwisach ale, aby któryś doradzić, musimy wiedzieć skąd jesteś.
 

krisser81  Dołączył: 10 Lis 2011
Dziękuję, jeszcze w Irlandii ale niebawem w Ostrowie Wlkp
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobry serwis jest w Łodzi na Piotrkowskiej 85. Facet od Pentaksów jest codziennie od 14-tej do 18-tej.
 

krisser81  Dołączył: 10 Lis 2011
dziękuję bardzo, spróbuję znaleźć kontakt i się zorientować, mam nadzieję że koszty naprawy nie przewyższą kosztów szkiełka :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nieśmiało zapytam: nie przestawiłeś pierścienia ostrości w obiektywie na pozycję MF? Przy AF powinien być przesunięty do przodu, jak na tym zdjęciu:

 

krisser81  Dołączył: 10 Lis 2011
:-) strzał w 10, totalnie zapomniałem o tym trybie, musiał się przestawić jak zmieniałem obiektyw , tak to jest jak się robi coś pod wpływem, wszystko działa, dziękuję wszystkim za pomoc, jak zawsze można na Was liczyć 🍺miłego wieczoru
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
krisser81, to ja mam pytanie do Ciebie. Może można gdzieś na zielonej wyspie nabyć osłonę p.słoneczną do tego obiektywu w rozsądnej cenie. Jeżeli tak to proszę o wiadomość na PW. Pasują też od Pentax DA 16-45 tyle, że te są tylko czarne.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Do następnej awarii krisser81, ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
krisser81, cieszę się, że wszystko działa. Udanych zdjęć. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak mi nie działała ze dwa razy jedna Sigma bo minimalnie przesunąłem przełącznik na obiektywie AF/MF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach